Čo by z takého ľudstva mohlo vyrásť keby sa prestalo báť? Toto musí byť veľmi nepríjemná predstava pre globálnu elitu A tak je tu Grétka so svojim strašením a možnosťami pre elitu ako to zase raz zneužiť proti ľudstvu...
Čo by z takého ľudstva mohlo vyrásť keby sa prestalo báť? Toto musí byť veľmi nepríjemná predstava pre globálnu elitu A tak je tu Grétka so svojim strašením a možnosťami pre elitu ako to zase raz zneužiť proti ľudstvu...
Akí sme rozdielny. Skúsme si však odpovedať na to akú zásluhu má niekto na tom, že sa narodil s takým vnútorným nastavením a do takého prostredia, že z neho mohol vyrásť trebárs nájomný žoldnier vraždiaci ľudí za peniaze, alebo fanatický kresťan alebo príslušník inej cirkvi? Veď tendencie k tomu ako sa chovať si každý priniesol zo sebou a tie sa napokon pretavil do nastavenia nášho tela. Ako často my ľudia používame vôľu na to, aby sme zmenili naše nastavenie? Ľudia v podstate poslúchajú svoje nastavenie, len veľmi málo z nich sa mu dokáže vzpriečiť, teda myslieť, konať, cítiť proti našej prirodzenosti. Ak Boh zaľudnil Zem ľuďmi tak rôzneho nastavenia prečo by chcel niekoho odmeňovať a niekoho trestať za to aký je?
A to vždy znamená postaviť sa svojej temnej strane, pretože tú má každý, ináč by sme sa nenarodili tu na Zemi. Rozoznať, akceptovať, prežiť a nakoniec absorbovať(ovládnuť) svoju temnú stranu nie je jednoduché a dôležitým faktorom je tu čas. Potláčanie tu nikdy nepomôže, preto je kresťanská cesta dobrá, teda priznanie si svojich hriechov a likvidovanie psychických následkov(spoveď, odpustenie), tak aby sme získali čas svoju temnú stránku prežiť a absorbovať, teda povoliť jej stať sa našou súčasťou. Len tak(celiství) sa môžeme priblížiť k Bohu, inak nás bude nespracovaná časť vždy ťahať na Zem, bez ohľadu na našu vôľu a zámer.
Tiež si myslím, že jedno aj druhé je veľká mystifikácia(to, že Američania boli na Mesiaci i to, že sme vo vesmíre sami).
Ego to je len nevedomosť, my potrebujeme pochopiť, objaviť kým skutočne sme o to sa tu na tejto planéte hrá. Každý ale hrá za seba, podstatný je tu faktor čas.
Ak sa mi toto všetko podarí mám šancu, že po smrti kedy sa vo mne(prázdnote) prestane vynárať obraz tela, mysle a sveta sa vo mne znovu vynorí obraz môjho zaniknutého tela, mysle a osobnosti len v nejakej vylepšenej verzii. Toto mi má zabepečiť akási externá entita, ktorá zrejme "?existuje?" mimo prázdnoty i stvorenia. Tak toto všetko milý autor musí spraviť majster, aby dosiahol spásu podľa biblie.
Keď si predstavím čo by asi napísal majster na takéto tvrdenia. Mohlo by to byť niečo takéto:
Takže milý autor na to, aby som bol oslobodený podľa biblie mám prestať vnímať realitu ako stavy vedomia vynorujúce sa z prázdnoty, teda z môjho skutočného ja. Mám si už prestať všímať prázdnotu a mám sa plne sústrediť na individualitu tela a mysle. Mám nechať vzniknúť osobnosti, egu, teda náhrade môjho skutočného ja. Mám to uskutočniť pomocou opakujúcich sa vzorcov konania, kedy sa snažím vyhnúť nespracovaným negatívnym pocitom. Takisto pomocou túžob, ktoré sa vynárajú v tele a mysli. Po tom ako sa mi toto všetko podarí mám si vytvoriť názor, že realita nie je dokonalá pretože moje konanie v nej je podmienené tkzv. dedičným hriechom teda nedokonalosťou mojej novovzniknutej osobnosti. Na oslobodenie od môjho presvedčenia, že som telo a myseľ mám použiť život podľa Ježišovho učenia, teda presadiť obmedzenie svojej osobnosti podľa určitých pravidiel sprevádzajúce vierou, že práve toto má spasí.
Ľudské poznanie je vždy závislé od vyspelosti toho ktorého človeka. Pisatelia biblie boli tiež ľudia na určitej úrovni, preto niekto nahliada na bibliu ako na zjavujúcu celú pravdu a niekto nie.
Za seba môžem povedať, že pravda biblie nie je celou pravdou a podľa môjho názoru niektoré z myšlienok autora blogu sú bližšie realite. Ale moje slovo nie je nič. Máme tu ale slová majstrov teda ľudí vyspelejších ako ja alebo ďalší čitatelia a diskutujúci. A ich pravda je bližšia pravde autora blogu ako biblie, to mne úplne stačí. Jehovisti by ale napísali, že to je od satana...
Majstri hovoria, že existuje svet prejavený, teda ten na ktorý sa dívame zmyslami a ten ktorý nemôžeme poznať zmyslami. Z neho pochádza všetko prejavené. Ten neviditeľný svet je teda božstvom je podstatou všetkého. My nemôžeme Boha poznať zmyslami, to nejde, On(To) je až za tým. Boha teda nie je možné poznať ani mysľou, pretože myseľ poznáva a kombinuje len to čo je prejavené. Boha je možné poznať iba priamo, uvedomením si toho, že aj my sami pochádzame z toho neviditeľného sveta.
Obyčajný oproti jednorodenému božiemu synovi, tak som to myslel.
Ako si na to prišiel,že ja niekoho súdim, len naznačujem čo je dobré pre biznis...
Stále nechápeš skorpion ale autor ti to tu napísal jasne - uvedomenie si seba samého nemá nič spoločné s rozumovými schopnosťami, teda ide mimo mysle. Ak sa chceme vidieť kým vlastne sme musíme opustiť naše otročenie mysli, teda opustiť všetky naše názory a presvedčenia, musíme vidieť skutočnosť takú aká je a nie cez šošovku mysle, ktorá ju kriví.
Presne tak, my všetci sme božie deti, alebo my všetci sme výhonky Jediného. V božskom stvorení niet nikoho kto by stál vyššie alebo nižšie pretože v našej podstate sme si všetci rovní. Rozdiel je len v chápaní, uvedomení si tohto faktu.
Čo môže byť lepšie pre náboženstvo ak sa jediný syn boží zrodí na Zemi? Naproti tomu Mohamed napr. je len obyčajný prorok...
Zoran skús si to zistiť, výsledok pri legalizácii marihuani je ten, že časť užívateľov prešlo od alkoholu a nie to, že sa pridali noví užívatelia. Funguje to ako na každom inom trhu užívatelia sa proste prerozdelia.
Možno pred 2000 rokmi to platilo, keď bolo kníh veľmi málo a málo bolo gramotných, ale dnes? Dnes je iste dostatok kvalitnej a v mnohom kvalitnejšej duchovnej literatúry ako je biblia. Mnohé z toho čo je v biblii len naznačené, je možno si dnes prečítať zrozumiteľnými slovami v dielach majstrov blízkych nám kultúrne(z Čiech napr.) a buď nedávno zosnulých alebo ešte žijúcich.
Javúrek ty si riadna predajná... veď ty píšeš články za zníženie životnej úrovne aj sebe samému, alebo si myslíš, že novinárov to obíde?
Čo keby v tomto prípade začali novinári písať pravdu, hmmm, ale to asi nepôjde pretože odkrytie jednej pravdy by mohlo spustiť celú lavínu a odhaliť pravdu čitateľom o tom ako je zariadený tento svet. Tak ti milý Javúrek neostáva nič iné len písať tak ako ti to tvoj chlebodarca prikáže a že sa tým ty sám zaslúžiš o zbedačenie seba samého je len ďalšia z nepríjemností tohto života.
Aké pridaj? Máš to pomýlené, Konzumácia sa veľmi nezvýši ani po legalizácii. Ten kto chce si drogy zaobstará už dnes.
Migrácia je riadená z jedného centra a z tohto centra je riadený aj pápež. Veď on umyl nohy 11 migrantom, v ich ponímaní sa im dobrovoľne podriadil(vládnúca elita veľmi rada používa symboly a je posadnutá s číslom 11). Teda akcie vedenia cirkvi budú vždy podporovať imigráciu.
Na druhej strane nie je islam ako islam, existuje aj ten umiernený. Takisto čo sa týka mystiky je islam veľmi pokročilý. Agresívna odnož islamu bola vypestovaná za petrodoláre zrejme preto, aby sa uľahčilo ovládnutie Európy - musíme pochopiť, že vládnúca elita svoje akcie plánuje dlhodobo.
Myslím, že toto je veľmi zjednodušený pohľad na problematiku. Ľudstvo vedie vojnu s drogami(vybranými) už desiatky rokov a nedosiahlo sa nič. Možno prišiel čas zmeniť prístup. Štát by mal vyhodnotiť nebezpečnosť drôg a povoliť tie menej nebezpečné(napr.) verím tomu, že alkohol a cigarety by sa do výberu nedostali. Najlepšie by volo keby štát nič nezakazoval, ale minimálne dohliadal na výrobu a distribúciu. To by odstavilo mafiu od výroby a distribúcie. Drogy boli, sú a budú súčasťou života a štát tu nie je na to, aby prenasledoval svojich občanov zato, že niečo užívajú.
Ľudia vždy všetko projektujú do vonkajšieho sveta. Tak sa niekedy dávno rozhodli urobiť, preto aby tak získali nové perspektívy vývoja seba samého. Preto je pre nich ťažké rozumieť Majstrov, ktorí vždy hovoria o našom vnútri - to je miesto kde sa spomínaná vesmírna bitka odohráva. Raz bude iste Zem plná ľudí v božom kráľovstve, t.j. plná Zem vedomích ľudí Aspoň ja vidím okolo seba zobúdzajúcich sa ľudí, zatiaľ len v oblasti politickej. Až sa raz zobudia aj v nahliadaní na seba samého...
O tie technológie predovšetkým ide, pretože len potom môžu byť USA preformátované.
Odporúčame