No možno židovský Boh na staré kolená zatúži po ženskej spoločnosti. Myslím, že by to bolo pre všetkých len dobre. Kult panny Márie ukazuje, že rovnováha medzi ženským a mužským princípom je žiadúca, inak to mužská strana preháňa s agresivitou.
No možno židovský Boh na staré kolená zatúži po ženskej spoločnosti. Myslím, že by to bolo pre všetkých len dobre. Kult panny Márie ukazuje, že rovnováha medzi ženským a mužským princípom je žiadúca, inak to mužská strana preháňa s agresivitou.
Podľa niektorých zdrojov je mesiac umelé teleso(je dutý). Keď naň skúšali niečo hodiť zvonil ako obrovský zvon ešte niekoľko hodín po dopade.
Tieto datovania nemusia byť pravdivé. Oni to určujú podľa izotopov, kde predpokladajú, že tie sa v čase nemenia, čo nemusí byť vždy pravda.
Chýbajú ti tam spomenuté predchádzajúce civilizácie, aj keď mainstream veda ich neuznáva. Keď si človek pozrie napr. egyptské pyramídy alebo sfingu, tak stratí pochybnosti o tom, že ich staval niekto iný a nie Egypťania. Tie civilizácie sú Atlantída a Lumánia napr.
Máš pravdu to nie je žiadny dôkaz, je to len prežitie skutočnosti takej aká je. To nemôže byť dôkazom, pretože dôkaz pochádza z mysle.
Janko to je tak špecificky ľudské požadovať dôkaz, že Boh existuje. Žiadne zviera to takto požadovať nemôže, pretože zviera nemá ľudskú myseľ. Na druhej strane vieme si predstaviť, že Boh nedá nejakej svojej bytosti možnosť, aby si ho vo stvorení nemohla uvedomiť, poznať? To neznie ako Boh čo miluje svoje dietky. Boh teda dáva možnosť každej bytosti, aby ho spoznala, ale nerobí to pomocou mysle. Jeho prístup musí byť oveľa priamočiarejší. Aj človek môže poznať Boha vo stvorení, má to však ťažšie ako iné bytosti. Je to preto, že človek si zvykol zameriavať všetku svoju pozornosť mimo seba a je to aj preto, že človek sa považuje za myseľ a telo. Pre poznanie Boha je teda potrebné zamerať svoju pozornosť do svojho vnútra na svoje skutočné ja, teda na pozorovací princíp, teda telo i myseľ sú stále len objektom pozorovania.Janko toto je ten dôkaz Boha, ktorý požaduješ. Všetky iné dôkazy ak by sa aj našli sú ničím oproti tomu, čo je naša najvnútornejšia podstata.
Podľa gnosticizmu svet(vesmír) bol stvorený nižšou bytosťou Demiurgom(môžeš ju kľudne nazvať mimozemšťanom). A sme tam kde sme nechceli byť :-). Ale aj tak je to čiastočná odpoveď na tvoju otázku, Stvoriteľ napriek tomu, že sa tak volá, netvorí priamo, on tvorí cez svoje deti. Svoje deti tvorí sám zo seba, tie potom tvoria ďalej. A my hoci sme ešte pomerne nízke bytosti tvoríme tiež, pozri sa do sveta, pozri sa do svojho vnútra to všetko sú naše výtvory. Aj keď mnohé z toho tvoríme nevedome...
Darwinova teória nefunguje pri vzniku odlišných nových druhov. To je na svete známe už dlho, mocným to ale vyhovuje a tak je pre nich dobre ak si to myslíme.
Ľudstvo veľmi pravdepodobne vzniklo genetickými experimentami.
Pravek atď toto datovanie je pravdepodobne fejk. Podľa Orwelovho „Kto ovláda prítomnosť, ovláda minulosť - kto ovláda minulosť, ovláda budúcnosť.“ nám tu vykresľujú históriu ako sa im hodí.
Sú to predovšetkým ľudia, ktorí vládnu ľuďom. To, že sú tí ľudia inšpirovaní niekým kto sa živí negatívnymi ľudskými emóciami je druhá vec.
Ľudstvo je choré, má parazitov. To je ale nevyhnutné na ceste k pokroku. Takto si lepšie uvedomíme, že niečo je potrebné zmeniť. A to niečo je predovšetkým vzťah k sebe i k druhým.
Niekto povedal nie cieľ ale samotná cesta je cieľom...
Bohorovnosť autora a nepochybujem mnohých ďalších spočíva v ich pevnom presvedčení, že práve to ich náboženstvo je to pravé. A práve to najviac diskvalifikuje náboženstvá to ich presvedčenie, že len oni predstavujú tú pravú cestu k Bohu. Preč od takého náboženstva, lebo ak dostane príležitosť nebude váhať nasmerovať ľudí na tú jeho "pravú" cestu aj násilím. História to potvrdzuje.
Ináč keďže tu máme náboženstvá je zrejmé, že ľudstvo ich v určitej etape svojho vývoja potrebovalo a zrejme ešte potrebuje, aj keď už je zrejmý aj ich úpadok.
Toto je o ceste ľudstva k svojmu vývinu. Podľa mňa teraz už aspoň tá vyspelejšia časť ľudstva prechádza na individuálnu cestu k Bohu. Prejavom toho je vznik ezoteriky a jej rozmach. ľudstvo dorástlo a začína sa dívať do svojho vnútra, kde môže najľahšie nájsť Boha.
Lavida ale mozog a vôbec naše telo je tiež len obraz vo vedomí nič iné. To čo dáva punc reálnosti všetkému čo zažívame sme len my sami. Pre nás je to potom všetko reálne, v skutočnosti je ale podstata toho všetkého pred nami natrvalo skrytá, respektíve to čo vieme a okúsime je len vedomie.
Ak by tá sila nebola inteligentná potom by sme vo svojom vedomí zažívali chaos. Veď ako musí byť inteligentná, keď sa nám všetko zobrazuje ako úplne reálne. My však už vieme, že je to len pohyb vo vedomí. Ak sa nad tým človek zamyslí tak realita tu nemusí existovať(a pravdepodobne ani neexistuje, veď načo) a my sa ani nikdy nedozvieme či skutočne existuje. To čo zažívame je len virtuálna realita. Zorganizovať zobrazovanie u všetkých bytostí tak, aby sa realita javila reálna chce dosť veľký kus inteligencie, nebojím sa povedať božskej.
Ešte mi tam vypadla jedna dôležitá vec, aby bola definícia života úplná. A to, že ten pohyb vo vedomí vykonáva jedna inteligentná (božia) sila.
Janko to správne napísal - život charakterizuje pohyb a vedomie. Teda pohybujúce sa vedomie, teda pohyb vo vedomí je život.
Aby mohol byť tento pohyb vedomia registrovaný musí sa vo vedomí vytvoriť pzorovateľ(inak by ten pohyb nemal zmysel, bez pozorovateľa niet existencie). Takto vzniká bytosť. Život teda znamená bytosť, ak má byť niečo živé musí byť bytosťou.
Otázka podľa mňa znie inak môže niečo existovať a zároveň nebyť bytosťou? Podľa mňa nie.
Rozdiel medzi bytosťami spočíva v tele - každý ho má iné, pre elektrón je telo iné ako pre planétu,alebo hviezdu. Rozdiel takisto spočíva v stupni uvedomenia si pozorovateľa, teda v stupni stotožnenia pozorovateľa s pozorovaným. Čím viac si pozorovateľa uvedomujeme tým sme pokročilejšia bytosť.
Uvedomujem si, že úplne vynechávam hmotu a deje v nej. Musíme si však uvedomiť, že my ľudia ako príklad bytostí, ktoré dôverne poznáme, sme nikdy neokúsili hmotu inak ako pozorovaním jej obrazu vo vedomí.
Podľa posledného sčítania naša galaxia obsahuje 400 miliárd hviezd. A možno až polovica z nich má planétu v zóne života. To je neuveriteľný počet len v našej galaxii. Jednoduchá logika hovorí, že vo vesmíre iste nie sme sami. Zaujímavejšia je otázka kde sú všetci, všetky tie rasy z hviezdnych vojen napr.? Zvlášť keď si človek prečíta niečo z indickej, sumerskej, egyptskej histórie. Pozrie si egyptské a iné pyramídy. Postavili ich mimozemšťania alebo predchádzajúce civilizácie? Jednoduchá otázka kde sa tu na Zemi zobral človek má možno iné riešenie ako si myslia ateisti i veriaci. Jedna pravda o živote je istá, ak sa niekde objaví veľmi rýchlo sa šíri.
Niektorí hovoria, že Zem je len taká materská škôlka, kde sa učíme ako byť človekom, maličkým polozvieraťom so schopnosťou milovať i nenávidieť. Našu malosť vyvracia veľkosť našich vnútorných stavov, ktoré dokážeme zaujať. Naša osamelosť je azda tou najväčšou skúškou, preto niet divu ak potrebujeme niekoho väčšieho kto sa o nás postará...
Bol prevedený zaujímavý experiment s kryštálmi, ktoré sa v prírode nevyskytujú. Zistilo sa, že čas za ktorý bola látka schopná zkryštalizovať sa skracoval s počtom prevedených pokusov. Látka sa teda zjavne učila zaujímať novú formu. Minimálne časť toho ako sa vesmír správa podľa mňa len klasické zvykové právo, teda stvorenie sa samo učí ako ako sa má chovať. Poukazuje to na inteligenciu za stvorením, teda za tým čo môžeme rozoznať svojimi zmyslami. Na to, aby táto inteligencia fungovala nie je potrebná osoba Boha, aj keď to samozrejme nevylučuje, že túto inteligenciu do vesmíru niekto zámerne vložil.
S jednou výnimkou, pokiaľ tým Bohom nie sme my sami. Pokiaľ pripustíme, že Boh môže tvoriť len sám zo seba...
Tak nejak. Ináč to bola celkom dobrá otázka a keďže neexistuje nič čo by sme poznali okrem vedomia...
Janko my všetko zažívame len vo svojom vedomí nijako inak.
Nikto z nás neokúsi hmotu priamo. Napr. zrak - prúd fotónov podráždi sietnicu, to sa preloží do elektrických signálov, tie sa vedú do mozgu. Tam sa spracujú a vo výsledku je nastavenie neurónovej siete. To sa v našom vedomí prejaví ako obraz vonkajšieho sveta. Čo nás oprávňuje veriť, že napr. hmota je skutočná a je taká ako sa nám javí?
Je to "pole", ktoré si uvedomuje všetko a teda aj samé seba. Nikdy sme nepoznali nič iné - telo, svet, myseľ, to všetko je len obraz vo vedomí. Vedomie je večné, je tu aj keď sa v ňom nič nezobrazuje...
Odporúčame