Súhlas, stručné a jasné.
Čo sa týka Severnej Kórei tak tá je pod sankciami už veľmi dlhý čas, okrem toho musí zbrojiť nad svoje možnosti.
Súhlas, stručné a jasné.
Čo sa týka Severnej Kórei tak tá je pod sankciami už veľmi dlhý čas, okrem toho musí zbrojiť nad svoje možnosti.
Presne tak Boh nie je pre ľudské oči viditeľný. Tam(vonku) je Boh neviditeľný, pokiaľ ho skôr človek neobjaví v sebe samom. Potom ho už nachádza vo všetkom. Ako hovorí jedna stará budhistická poučka - vo všetkom poznávať seba samého...
Boh je veľké mystérium, je vo všetkom a predsa všetko presahuje. A malý človiečik na Zemi si myslí, že Ho možno vtesnať do nejakej knihy, do ľudskej mysle. Tento omyl je možné pochopiť, ale je potrebné prijať aj následky....
Iba blázon si myslí, že s Bohom sa dá jednať. Keď mu dáme všetko(ego) môžeme sa k nemu priblížiť. Buď je tu ego alebo Boh, obidva naraz to nie je možné...
Jehova zjavne trpí nedostatkom zdrojov(ducha svätého), rád sa on sám spravil najväčším z Bohov, ale na Zemi nie je po ňom ani chýru ani slychu, pravda okrem naozaj pár fanatikov. Kresťania veria skôr v Ježiša a Boha otca(svätej trojici) ako Jehovovi.
Svet stojí na prahu ekologickej, vojenskej aj ekonomickej katastrofy. Alebo to tak nie je?
Keď spomínaš to zbrojenie. Teraz je veľká akcia - globálne oteplenie(Gréta). Zaujímavé, že to nikto nespája so zbrojením. Veď keď sa na Zemi prestane zbrojiť koľko CO2 by sa ušetrilo, zaujímavé, že toto nikoho nenapadne.
Ja ti to želám Milan, bodaj by si bol spasený ako očakávaš. Napriek tomu to nie je pre každého, pre mňa iste nie. Ja si spásu predstavujem inak...
Kto z vás dvoch je väčší zaslepený blázon?
Kto inému želá, sám môže veľmi ľahko dostať. Duchovné egá sú tie najhoršie, tých sa zbaviť...
Zorana to je skôr otázka vkusu. Mne osobne sa tiež zdá oveľa bližšie pravdy, že nejaká vyššia bytosť sem príde pretože nás chce učiť a nie preto, aby sa tu nechala popraviť. Veď to predsa postráda elementárnu logiku, my tiež neodpúšťame niekomu tým spôsobom, že si necháme zabiť niekoho blízkeho.
To, že sa z názoru o výkupnej obete Krista podarilo urobiť názor kresťanov predsa nemôže byť merítkom pravdy. Náboženstvá majú svoju agendu, ako však môžu vyjadrovať pravdu, ak si ju tvoria sami, trebárs hlasovaním na konciloch?
Všetci ľudia chcú dosiahnuť to správne prežívanie, teda pociťovať lásku, šťastie, dobro. Väčšina ľudí sa to pokúša dosiahnuť zmenou vonkajšieho sveta, ten preukladať tak, aby jeho vplyvom pociťovali to kladné, chcené.
Autor v tomto blogu vysvetľuje priamejší postup - teda nasmerovaním pozornosti do nášho vnútra zmeniť naše prežívanie priamo. A div sa svete vonkajší svet sa následne preukladá podľa nášho prežívania.
Toto je veľmi jednoduchý návod ako zmeniť náš život a jediný možný. Na všetky keci o bohoch atp. je možné zabudnúť.
Príčiny - napr. koniec prvej svetovej vojny, Nemecko hoci naozaj tvrdo bojovalo, fakticky vyhralo na východnom fronte, bolo nakoniec porazené vstupom USA do vojny. Nemecko si zaslúžilo čestný mier. Dostalo však potupný mier, kde bola príčina vojny pripísaná Nemecku, čo bolo veľmi neobjektívne.
Druhá príčina bola podpora západných štátov - Francúzska, Anglicka Hitlerovemu Drag nach osten. Pokiaľ Hitler mieril na východ nijako mu nestáli v ceste. Nechali ho obsadiť Rakúsko, Československo a nijako nebránili napadnuté Poľsko.
Ale veď veriaci tu nie sú na to, aby určovali predmet viery. Ten sme zdedili po predkoch, teda po tých predkoch, ktorí o ňom na rôznych konciloch hlasovali. Dnes rozhodol pápež bez hlasovania, ja v tom nevidím nijakú odlišnosť.
Po Ježišovi sa veľa z jeho učenia nezachovalo, to čo zostalo bola reč k obyčajným ľuďom, teda tým na začiatku cesty. Čo učil učeníkov a aké cvičenia praktikovali to sa už dnes nedozvieme.
Ježiš predsa hovoril k obyčajným ľuďom, my v skutočnosti nevieme čo učil svojich učeníkov. My vieme úryvky z toho čo hovoril na verejnosti. Tam presadzoval lásku ako najúčinnejšiu cestu pre začiatočníkov. S tým sa zhodujú aj mnohí majstri.
Skorpion všetko čo ti nepasuje do tvojej viery označíš za satanizmus, nezdá sa ti to divné?
Najväčšie egá sú tie duchovné, to je veľká pasca. Boh od nás požaduje všetko čo nás drží na tomto svete. A najväčšie pripútanie je presvedčenie, že k Bohu môžeš aj zo svojim egom. Ak sa má hriešnik vzdať svojho ega môže to dokázať. Ako sa ale ty chceš vzdať toho čo si naučil a tej nádeje na večný život - padol si do pasce. K Bohu môžeš až v niektorom ďalšom živote až pochopíš...
Tieto argumentovania sú len hrátky mysle, pravda predsa nezávisí od toho kto vie lepšie argumentovať, prípadne je tvrdohlavejší. Pravdu musíme poznať v svojich životoch, až prejdeme kusisko cesty pochopíme o čom vlastne je. A preto sú tu Majstri a vždy budú, bez nich by sme netrafili..
Aj budhisti majú diabla volajú ho Máro pokušiteľ. Budha takisto ako Ježiš a takisto aj ostatní pred svojim osvietením musia čeliť pokušeniam, t.j. niečomu čo by mohli na tomto svete realizovať u Ježiša to bola moc,ktorú mohol získať, u Budhu rôzne potešenia tela... Každý čelí tomu čo by ho ešte mohlo zviesť.
Cesta za osvietením(prebudením, nirvánou) , teda cesta k Bohu znamená, že človek sa musí zbaviť všetkého čo ho tu drží, musí Bohu odovzdať všetko. Musí svoju pozornosť previesť na božiu podstatu všetkého, teda Prázdnotu, Absolútno, vedomie samotné. Rôzni majstri to popisujú rôzne, to je ale pochopiteľné pretože sa jedná o procesy mimo myseľ. Popisuje to aj biblia, ale veľmi zastreto - jedná sa o mystickú smrť a mystickú svatbu, pre lepšie pochopenie odporúčam inú literatúru.
Boh je vždy nepochopiteľný, teda je neuchopiteľný ľudskou mysľou. Myseľ je len časť z nás samých, je to časť v ktorej ľudia prebývajú značné časti svojho života. Myseľ je ale len nástroj, preto je nemožné pochopiť Boha mysľou. Boh myseľ presahuje, preto Majstri hovoria Buďte ako deti(Blahoslavení chudobní duchom...). Majú tým na mysli zabudnite na všetko naučené, tam Boha nenájdete...
Trojjedinosť božia je spôsob ako Boh vytvára stvorenie. Jedno tvorí dva, dva tvorí tri a tri vytvárajú všetko ostatné. Jedno to je božská podstata všetkého, to je Absolútno, Prázdnota alebo všeobjímajúce vedomie. V ňom sa vytvorí dvojica pozorovateľ a pozorované, subjekt a objekt, Boh a duch svätý, Šiva a Šakti. Táto dvojica vytvára vzťah teda proces pozorovania, vzťah medzi subjektom a objektom, Krista, alebo vzťah Šiva a Šakti. Tak sa vytvára bytosť. Bytosti sú základom stvorenia,všetko vo stvorení sú bytosti - od elektrónu až po celý vesmír.
Mimochodom to čo vidíme v kresťanských chrámoch je Hórovo oko.
No v evanjeliu od sv. Tomáša sa píše niečo úplne iné. Napr.:
Ježiš povedal:
Keď tí, čo vás vedú, vám povedia:
Hľa, to Kráľovstvo je na nebesiach, potom vtáci nebeskí vás predídu.
A keď vám povedia: Je v mori, potom aj ryby [mora] pôjdu pred vami.
To Kráľovstvo však je vo vás, aj mimo vás. [Tí, ktorí sa spoznajú, ho nájdu.]
A keď seba spoznáte, sami budete poznaní a vedieť budete, že ste synmi živého Otca.
Keď však seba nepoznáte, potom biedou ste a v biede zostanete.
A tak sa zdá, že niekde je problém. Ak sa človek chvíľu zaoberá takýmito vecami(duchovnými) aj mimo oficiálnych náboženstiev pochopí, že všetci tí Majstri, zvestovatelia hovoria to isté len inými slovami. Hovoria o našej ceste za poznaním o ceste do nášho vnútra a Ježiš nebol žiadnou výnimkou. Kecy, že niekto niečo zdedí - musíte pochopiť, že vlastnenie niečoho je fenomén na tejto planéte, inde vo vesmíre a na vyšších úrovniach sa na takéto nehrajú.
Skorpion na to ti môžem odpovedať iba mojou skúsenosťou.
Keď ustanú všetky zápasy(všetky túžby) potom nastane ticho. Keď sa človek ponorí do toho ticha počuje božský hlas. Boh k nám nehovorí slovami, na to sú príliš nedokonalé. Takisto od nás nepožaduje slová, načo by mu boli, ostatne s tým by sa Boh nikdy neuspokojil. V tichu človek počuje božský hlas, hlas ticha, ktorým sa človek má stať. Boh od nás požaduje úplne všetko(naše ego), požaduje aby sme sa stali ním. Teda my sa ním stať nemôžme, my ním sme a vždy sme boli, my si to len máme uvedomiť.
Dnes sa skorpion prebúdza stále viac ľudí, stále viac ľudí poznáva Boha. Ostatne všetci sme tu prišli predovšetkým kvôli tomu, kvôli šíreniu Boha aj na tejto planéte a nikto s tým nič neurobí...
Pravda, lož, to sú ľudské pojmy. Bytosti sú nedokonalé a preto majú slobodnú vôľu. Teda možnosť rozhodnúť sa nedokonale. Boh samotný, ktorý je súhrnom všetkých bytostí v stvorení túto možnosť nemá. On sa vždy rozhodne na prospech všetkých bytostí. Teda slobodná vôľa a tkzv. zlo sú vždy u bytostí prítomné, vyplývajú z podstaty bytostí ako takých, teda toho, že realitu nahliadajú z jedného bodu.
Istoty na tomto svete nie sú žiadne skorpion. Kto sa oháňa istotami buď nechce alebo nevie o tom, že pravdu na tomto svete nám nikto nepodá na tanieri. Každý si ju musí zistiť sám, ale aj tak nikdy 100% istotu nemá. Za istotu pravdy sa platí istotou omylu. Čo človek to svetonázor, neexistujú dvaja ľudia s rovnakými názormi a presvedčeniami. Preto ak niekto tvrdí, že milosť Boha spočíva vo svetonázore klame. Prečo by Boh pripustil rôznorodosť tam kde nakoniec vyžaduje jednotu?
V tom videu čo som tu dal odkaz, to Jozef aj vysvetľuje, nehovorím, že moje názory sa zhodujú s Jozefovými, ale jeho jednoduché otázky nútia na zamyslenie.
Hádať sa o tom čo bude a čo nebude po smrti nemá zmysel o tom sa každý z nás môže presvedčiť najneskôr po smrti. Pokiaľ už za života nedosiahne posmrtné stavy vedomia, aj to je možné. Tak ďaleko som ešte nezašiel, ale je to možné a niektorí súdobí Majstri o tom hovoria. Možno o niekoľko rokov tu budem môcť o tom písať, potom bude mať moje slovo inú váhu...
Odporúčame