Ak sa dokážeš milovať ako hlúpy otrok za ktorého myslí niekto iný, môžeš byť šťastný. Nikde nie je napísané, že človek musí dosiahnuť dokonalosť na to, aby bol hoden svojej lásky.
Ak sa dokážeš milovať ako hlúpy otrok za ktorého myslí niekto iný, môžeš byť šťastný. Nikde nie je napísané, že človek musí dosiahnuť dokonalosť na to, aby bol hoden svojej lásky.
Šťastní budeme vtedy keď budeme sami seba milovať, kým sa to nestane žiadny Boh nám nepomôže. To chce obrátiť pozornosť do nášho vnútre, objaviť svoju temnú stránku a vyniesť ju na svetlo...
Človek by mal činiť dobro pretože chce, pretože je to tak správne nie pretože za to bude mať odmenu či už v podobe uznania blízkych, uznania od Boha... To je správny prístup ku konaniu dobra. Majstri hovoria o tom, že nie je správne činiť dobro s myslením na odmenu.
Čo sa týka múdrosti a mysle. Myseľ je len nástroj, ona vytvára myšlienky, ktoré sú nám zrozumiteľné, dokáže kombinovať už poznané. Čo sa týka objavovania pravdy, tak to ide vždy mimo mysle. Myseľ ju len preloží do slov. 10 božích prikázaní nám ukazuje hĺbku pádu ľudstva, ktoré si nedokáže poradiť samo zo sebou bez nejakých príkazov, zákazov. Ak je človek v priestore chápania, múdrosti, nepotrebuje myseľ aby vedel čo je správne, proste to vidí a koná vždy tak ako je v danej situácii správne bez ohľadu na nejaké príkazy a zákazy.
Nemôžeš ľuďom nanútiť dobro proti ich vôli to nebude fungovať.
Myslím, že vplyv biblie autori značne preceňujú. Človek tu podlieha viacerým vplyvom a biblia je niekde na konci.
Človek sa narodí a prinesie si tendencie k určitému správaniu(karma) a tie sa určite prejavia. Naše chovanie sa zakladá v rannom detstve, kedy nedokážeme spracovať negatívne emócie(hlavne strach) a tak si vytvárame vzorce chovania(karma sa prejaví), ktoré nás ovládajú prakticky celý život. Duša sem na Zem prichádza s plánom, teda chce si niečo prežiť - napr. extrém chce si prežiť vraždu. A tak naše podvedomie, ktoré tvorí asi 90% našej psychiky (ego zvyšných 10%) nás neomylne vedie k onej udalosti.
A do toho vstupuje biblia so svojou snahou zlepšiť človeka a to vo forme príkazov. Je zrejmé, že jej vplyv bude marginálny, kým človek nevstúpi do svojho vnútra a nevyrieši to čo si doniesol a čo sa prejavilo. Ale to je už iná pesnička hovorí sa jej duchovný vývoj. Človek na úrovni mysle nieje schopný vyriešiť otázku zmyslu života, myseľ je len nástroj...
No mne to pripadá ako bad trip toho kto to písal a tým by sme mohli skončiť.
Ľudská myseľ sa dokáže nadchnúť pre hocičo aj pre hromadné zabíjanie milujúceho Boha. Ďalší z paradoxov života. :-)
Tento život skončí tak alebo onak. A čo je skončené je skončené. Nie je dôvod sa k tomu vracať. Ak si niekto myslí, že Boh nás bude skúšať ako školáčikov, nech. Ak sem niekto príde nabudúce, zákon karmy mu to započíta. Ale nie kvôli nejakej spravodlivosti ale preto, aby hra bola zaujímavejšia a mala väčší zmysel...
Prestaňte činiť kvôli nejakému(domnelému) prospechu v budúcnosti a čiňte pretože je to tak správne, potom budú vaše zásluhy oveľa väčšie...
Ak sa Adam a Eva nechali oklamať ako sa píše v biblii, tak potom neboli dokonalí(nemali prístup ku všetkým vedomostiam), tam je prvotná príčina "zla". To sa mne osobne veľmi nepozdáva, vystupovať ako obeť(Adam, Eva) pod priamym dozorom Boha... Skôr to chápem ako rozhodnutie duše, prísť sem na Zem a prežiť si tu život oddelený od celku(v egu). Pre dušu to iste bude obohatenie, inak by to nerobila. Nech sa to už nám tu na Zemi, ktorí nemáme prístup ani k tomu čo bolo pred našim narodením, zdá akokoľvek.
Zrodenie v ľudskom tele je dosť špecifické, človek si nepamätá(až na výnimky) nič z obdobia pred životom. Čo ak všeobecne rozšírená viera, že v tomto stvorení je potrebné niekam smerovať, niečo dosiahnuť je len súčasťou kulís tohto sveta? Deťom sú tu od malička vštepované všelijaké postoje, v podstate celý vzdelávací proces slúži na "ohnutie" detí "správnym smerom".
Čo všetko bolo Kristom nevypovedané? Mohlo to byť aj napr. to čo je v spomínané v knihe Jane Roberts: Seth hovorí. Zoran44 ak máš záujem odporúčam, to ti možno trochu pootvorí oči.(v češtine voľne stiahnuteľné - Sethovy promluvy)
Túžba žiť večne v ľudskom tele je len naša nedokonalosť, pripútanie k tomuto životu. Človek si ani neuvedomuje ako veľmi je v ľudskom tele obmedzený, aké mantinely si kladie len aby sa uistil, že je toto telo a myseľ. Vy dokonca chcete slúžiť vymyslenému Bohu len, aby ste si tieto obmedzenia udržali. Život je plný absurdít a toto je jedna z nich. Pýtať sa či existuje život bez smrti je ako pýtať sa či existuje voda bez ľadu. My v tomto tele sme sami sebe sudcom i katom(náuka o hriechu je toho skvelým príkladom), ale naša duša by to nikdy nepripustila uväzniť sa naveky v tomto tele. Je ďaleko slobodnejšia ako sa osmeľujeme si len predstaviť...
Naučiť sa milovať tento život je ťažká úloha. Najprv ho musíme prijať taký aký je, prijať seba akí sme. Teda aj s našou temnou stránkou a tú má každý. Ak si ju neuvedomujeme stačí sa zamyslieť nad tým čo nám vadí na ostatných ľuďoch. Tí nám zrkadlia naše nedokonalosti... Postupne by sme mali prestať žiť v mysli a začať žiť tu a teraz S tým ako začíname milovať seba(a svet) sa uvoľňujeme začíname prebývať v našom skutočnom ja. Začíname vidieť a chápať, tak potom môžeme oveľa ľahšie pochopiť aj motivácie a nedokonalosti ostatných ľudí...
To ešte nie je koniec cesty ale ďalej som ešte neprišiel, teda ak chce človek naozaj duchovne pokročiť nezaobíde sa bez práce na sebe. Hovoriť si veď ja dodržiavam 10 prikázaní naozaj nestačí, Kristus je láska a lásku musíme prežívať aj my a nielen k Bohu, lásku k životu...
V hlbokom spánku nič nevnímame okrem seba samého len si to nepamätáme lebo nám nefunguje ani pamäť. Alebo umierame a rodíme sa každý večer a ráno?
Vzhľadom na naše obmedzenia - to, že sa na realitu dívame z jedného bodu, že veľká časť ľudí verí, že sú telo a myseľ je ateistický pohľad úplne v poriadku. Smrťou naozaj ego končí, teda to pod čím si väčšina ľudí predstavuje, že sú.
Problém je ďalej vo veľkej mystifikácii, ktorú nám predávajú všetky tradičné náboženstvá a to, že Boh je mimo nás. Zase je to úplne pochopiteľné vzhľadom na naše obmedzenia. Pravdou ale je, že my sme tým Bohom, každý jeden z nás len si to neuvedomujeme. Našou úlohou je uvedomiť(uvedomovať) si našu božskú podstatu, potom už budeme vedieť ako sa veci majú a nebudeme k tomu potrebovať žiadnych vykladačov.
Nuž už nám ostáva jediné nevoliť, keď sa nájde dosť nevoličov systém sa bude musieť zmeniť, pretože fasáda už nebude fungovať. To bude hádam nejaká šanca teraz je to úplne bez šance.
Mne to príde skoro ako úchylnosť správať sa podľa niekoľko tisíc rokov starej knihy. Transfúzie sú pekný príklad -
ľudia vtedy nemohli mať ani tucha, že niečo také je možné, preto sa k tomu ani nemohli vyjadriť.
Ja chápem túžbu po večnom živote v raji(12 panien a podobne). Hlavne keď človek vidí, že jeho život sa ideálu ani náhodou nepribližuje a v podstate celý život bojuje s tými istými nedostatkami. Potom jemu jasné, že bez cudzej pomoci si nepomôže. Nevidí za tým ale to manipulovanie - ty si zaslúžiš večný život vtedy keď budeš konať, myslieť, cítiť ako ideál. Každý z nás ale myslí, cíti, koná jedinečne tak ako je mu prirodzené, teda tak ako vyplýva z jeho histórie.
Ešte zaujímavejšie je to u kresťanov, tí pobyt v raji, resp. v nebi podmieňujú tým, že uveríme, že Kristus je boží syn. Prečo máme ale uveriť niečomu čo je na Zemi neoveriteľné? Prečo sa nás snaží niekto takto zmanipulovať?
Ak sa nejakému Bohu nepáči moja prirodzenosť je to jeho problém a nie môj.
Islam je náboženstvo budúcnosti, podľa vyjadrenia Pjakina na islam prechádza elita. Je zrejmé, že tak budú chcieť urobiť aj u väčšiny ovečiek. Dôvod je viac ako zrejmý - Alah vyžaduje v prvom rade poslušnosť.
Radikálny islam v Európe im poslúži na zničenie starých spoločností, konečným cieľom je ale podľa mňa nahradiť kresťanstvo islamom. Kresťanstvo sa už "prežilo", dnes je z neho formálna záležitosť alebo dokonca niečo čo dokáže ovečky duchovne povzniesť a to globálna elita v žiadnom prípade nepotrebuje.
Makarón nerieši to, že si do krajiny naťahal teroristov, to nie je podstatné, podstatné je, aby ľudia nešírili nelegálne názory. Legálne sa stane len to čo je povolené si myslieť. Vôbec je to úplne nanápadné chystanie brutálnej diktatúry v Európe
Naše okolie aj naše vnútro sa neustále mení. Oboje vypĺňa naše vedomie a podlieha nestálym zmenám. Kde je teda to naše ja o ktorom sme presvedčení, že sa nemení od detstva až po starobu?
Nie je tu nikto kto by sa mohol niekam dostať. Keď to všetko pustíme a necháme nech si to žije svojim životom, potom budeme môcť zažívať spokojnosť, lásku, radosť postačí ak na to zameriame pozornosť.
No až na vírus eboly, AIDS... a na patogénne baktérie tie si rady podrobia človeka.
Z biblie je zrejmé, že Boh už raz zmenil plány s ľudstvom - vyhnal ho z rajskej záhrady, kde máte istotu, že svoje plány nezmení znova. Ľudstvo by už konečne malo dospieť, aby nebolo závislé na nikom.
Vždy problém len zhoršila:
viedla k rozvoju mafie - v podmienkach potláčania distribúcie jednou mafiou(štátom) sa presadí len iná mafia
prírodné relatívne ľahko dostupné drogy sa nahrádzajú umelými s ďaleko horšími vedľajšími účinkami
Za toľké roky nedokázali vyriešiť problém s toluénom a to nám chcú nahovoriť, že to myslia s bojom s drogami vážne. Politici len vytvorili miesto pre mafie, ktorých súčasťou sa niektorí stali. Tu ide len o prachy a nás ako vždy opili rožkom, že je to pre naše dobro.
Veľmi dobrý blog, súhlasím s mnohým čo je tu napísané. Ako možno systém doviesť do situácie kedy obyvateľstvo bude dotlačené k tomu, aby schválilo opatrenia, ktoré ho privedú pod absolútnu kontrolu a zároveň skôr či neskôr povedú k občianskej vojne, ktorá zničí posledné zbytky odporu a zavedie tu brutálnu diktatúru. Musíme uznať, že tí, ktorí ťahajú za špagátiky(globálna elita) vie čo robí. Ostatne majú k tomu všetko potrebné, tisíce rokov skúseností vo vládnutí, Informácie o chovaní sociálnych systémov, prostriedky ako sondovať naše reakcie na rôzne podnety a možnosť uskutočňovať čo chcú vďaka moci peňazí.
Odporúčame