Niektorí tu na Zemi zažívajú peklo počas života. Niektorí zase nebo, ale tých je menej.
Podľa budhizmu existuje viacej sfér(ríš) nie iba dve ako tvrdí kresťanstvo(okrem pekelných, zvieracích, ľudských, božských). Je tam ešte ríša prétov(hladových duchov), ríša asurov(polobohov) a potom sú ešte sféry nad božskými. Každý z nás v živote zažíva stavy, ktoré náležia do jednotlivých sfér. Podľa budhizmu sa po smrti presunieme do ďalšieho života do sféry, ktorá najviac vyhovuje nášmu prežívaniu a takto pokračuje až kým sa nedostaneme nad božskú ríšu. Potom už pre náš ďalší vývoj reinkarnácia nie je potrebná. V tomto je budhizmus oveľa rozumnejší, aj keď dnes sa už toto tvrdenie posunulo(duchovní majstri a učitelia) v tom zmysle, že presun do iných ríši je skôr zriedkavý u väčšiny ľudí si človek odžije viac životov tu na Zemi.


