Toto je stále príliš antropomorfický pohľad. Všetko vo stvorení je dočasné, aj to že sme ľudskou bytosťou.
Mne sa viac páči pohľad na hru na stvorenie ako hru na objavovanie seba, svojej podstaty. Zákony, ktoré spomína autor sú platné v našom vesmíre a na tejto planéte. Aj to ešte neznamená, že sa raz nemôžu zmeniť, ak to bude pre nás a pre túto hru výhodné. V každom prípade to ale nie je o tom, že jeden múdry všetko zariadil a ďalej už nič. Je to skôr o tom, že hra sa vyvíja, tak aby čo najviac vyhovovala všetkým zúčastneným.
Bytosti sú vždy tvorené telom, teda nevedomou časťou a vedomou časťou. Realitu bytosti vždy vnímajú cez telo. Čím viac si telo uvedomujeme tým menej priestoru dávame nevedomej časti. Časom takto nadobudneme duchovné telo(plne vedomé).

