Podľa mňa cit stojí jednoznačne nižšie ako rozum. Cit je záležitosť tela tak ako rozum, pozrite si napríklad nahnevaného človeka. Rozum ale stojí vyššie, pretože ním môžeme riešiť aj veci ku ktorým nemáte žiaden citový vzťah. Čo sa týka rozhodovania, tak city sú väčšinou na škodu(aspoň tie negatívne), v podstate zahmlievajú úsudok rozumu. Prečo ľudia zneužívajú rozum na ničenie a zlo, to nie je problém rozumu, citu ale postoja(názoru) ľudí. Postoj ľudí sa dá zmeniť len vlastnými skúsenosťami, alebo sa možno poučiť od druhých ľudí(pomocou rozumu).


