Keby tá kniha bola taká super, už by sme sa o tom mohli v histórii presvedčiť. Obdobie svetskej vlády cirkvi označujeme ako obdobie temna. A pritom to bola organizácia, ktorej členovia sa riadili(mali riadiť) jedinou božskou svätou knihou tu na Zemi. Takže tu máme dve možnosti - buď tá kniha mala vplyv na ich konanie, alebo nie. Ani jedna z možností nesvedčí tvrdeniam autora blogu - tá kniha nemá taký vplyv na život tých čo ju čítajú.
Rozdiel spočíva v tom, že naša vedomá myseľ je len nástroj, len malá časť našej bytosti. Nezáleží až tak na tom čo ju napĺňa, pokiaľ to nedokážeme presadiť aj voči zvyšku bytosti. A tu sme už skôr na pôde mystiky ako náboženstva. Takže čítanie knihy nestačí, ak k tomu nepridružíme ďalšie odpovedajúce nástroje.


