Stav bez vojny nám škodí?
Odpoviem
- regulácia obyvateľstva : zo Slovenska zo 450 000 mobilizovaných zahynulo 69 700 a 61 660 bolo zmrzačených, teda vojna urobila zo zdravých ľudí mrzákov,
civilisti zahynuli celkovo asi 7 mil. a 6 mil. zahynulo po vojne na španielsku chrípku
- politická jednota - následkom 1 sv. vojny sa rozpadli štyri ríše rak. uhorsko, osmanská ríša, cárske rusko a nemecké cisárstvo
- priemysel - na konci 1.sv. vojny Nemecko -hladomor, nedostatok výrobkov, po vojne - reparácie, hyperinflácia
Vojna je, bola a bude zlo páchané najviac na tých bezbranných. Ako sa hovorí najviac sa zarába na utrpení a o vojne to platí dvojnásobne. Žiaden normálny človek nikdy nemal záujem na vojne. Vojnu zapríčiňujú politici slúžiaci záujmom vládnucej vrstvy, ktorá takto napĺňa niekoľko cieľov a peniaze sú len najmenší z nich.