Viera v Boha je pekná, nádherná vec. Je to ďalší krôčik na ceste životom. Od viery k poznaniu Boha je ale dlhá cesta. Tu na Zemi prebieha boj medzi dobrom a zlom už dlhé veky. Svetské náboženstvá sú týmto bojom tiež ovplyvnené. Sú postavené na zakladateľoch, ktorí mali blízko k Bohu, časom ich však ovládnu sebeckí, zlí ľudia. Preto úlohou náboženstiev dnes nie je viesť ľudí k dobru(Bohu) ale podporovať a posilňovať moc tých, ktorí vládnu, teda zla. Dnes už je potrebné prekročiť inštitút náboženstva a vydať sa k Bohu vlastnou, autentickou cestou. Cestou poznania seba samého. Poznaním seba samého poznáme boží výtvor, jeho dielo a to nám umožní poznať aj samotného Boha.


