Ak by som si mal vybrať jednu jedinú knihu tak potom Jane Roberts: Seth hovorí, to je asi to naj v duchovnej literatúre. Tým samozrejme nechcem znížiť význam ostatných kníh(aj biblie).
Ak by som si mal vybrať jednu jedinú knihu tak potom Jane Roberts: Seth hovorí, to je asi to naj v duchovnej literatúre. Tým samozrejme nechcem znížiť význam ostatných kníh(aj biblie).
Ad1 Je veľká pravdepodobnosť, že Ježiš neumrel na kríži, ale pôsobil v Indii(Svätý Íšu (Issa)).
Ad2 Ako si možno pravdu voliť na nejakom koncile to nikdy nepochopím. Napríklad na druhom Carihradskom kocile bola na nátlak cisára Justiniána vyradená z učenia cirkvi reinkarnácia. Cisára o tom presvedčila jeho kurtizána Teodora. Teodora bola kur... z cirkusu(jazdila na levovi) - sú tézy, že Teodora bola ten antikrist čo zmenil učenie Ježiša.
Ak chceš ja ti to tu napíšem. Rozpad EÚ na regióny sa pripravoval už skôr. Bolo to naplánované tak, aby sa veľké štáty, ktorých obyvateľstvo premiešané v dostatočnom pomere s migrantami, rozpadli na časti. Tie by už potom boli ľahko ovládateľné z jedného centra. Nedošlo však k dostatočnému premiešaniu obyvateľstva a tak je potrebné tieto tendencie brzdiť ako sa dá. Katalánsko je taký úlet, kde sa to už nepodarilo zabrzdiť...
Čo píšem za tým si stojím, každý z nás je súčasťou Jediného. Videl som to a nie je to len moja skúsenosť. Boh dáva život všetkému, ale nie je oddelený, toto je už ale hlboká mystika a slovami sa to ťažko vyjadruje. Každý si týmito skúsenosťami ale musí prejsť sám a preto je v poriadku druhým neveriť.
Boha treba chváliť svojim životom, On žiadnu chválospevy nepotrebuje.
Debata bola ale o niečom inom a trochu nám to skĺzlo...
Prečo sa na to pýtaš mňa, ja tento problém nemám. V boha nie je potrebné veriť ale Ho poznať, toto je základný problém, ktorý majú veriaci.
A poznať Ho môže len každý sám vo svojom vnútri(každý z nás je jeho súčasťou).
Príbehy odpísané od sumerov sú o Noeovi, príbeh o povodniach, vytvorenie človeka z hliny, Kain a Abel, záhrada Eden, strom poznania, vytvorenie Evy z Adamsovho rebra a mnoho ďalších.
Toto mám najradšej na veriacich ako presne vedia čo Boh vie, čo robí...
Pisatelia biblie čerpali zo starších textov - egypťanov a sumerov. Takže treba prirátať ešte tieto dva jazyky.
Mne sa ten blog páčil. Každý má ego na niečom inom, treba to všetko pustiť nech si to žije samé.Čítal som od jedného múdreho človeka, budem parafrázovať - je zbytočné učiť vtáka lietať.., veď o čo to bude lepšie o to to bude horšie a naopak.
Ako napísal už starý dobrý Orwell:
"Kto ovláda minulosť, ovláda budúcnosť. Kto ovláda prítomnosť, ovláda minulosť."
Ak tu boli mimozemšťania v minulosti, sú tu aj dnes. Problém je len v tom, že Annunaki(to sú tí zlí) chcú zostať inkognito - spolupracujú s vládami(určite USA).
V tomto davovo-elitárskom systéme riadenia sa davu podá len to čo ho ponechá v pracne budovanej fiktívnej realite.
Stvoriteľ vyzerá ako ty, ja všetky bytosti stvorenia, celé stvorenie to je jeho forma. Hádam si len nemyslel deduška na obláčiku(hádam sme už len dospeli)?
Použitie slova stvoriteľ v nás evokuje bytosť(ako je jazyk nedokonalý). Stvoriteľ, Prázdnota, Absolútno je podstatou všetkého, bez neho by nebolo stvoreného. Teda forma Stvoriteľa je všetko stvorenie. Inými slovami všetky bytosti majú vedomie. Je tu však ešte niečo čo si to vedomie uvedomuje. A to je u všetkých bytostí rovnaké. Kto si to uvedomí a dokáže si to neustále uvedomovať je osvietený(objavil v sebe Boha).
Pokiaľ to cítiš tak, že si správnej ceste, kto som ja aby som to posudzoval. Koľko ľudí,toľko ciest. Ja len píšem o tom, keď niekomu ide o odpovede, kde ich má hľadať.
Pskakl2 ľudia sa snažia bibliu "správne" vysvetľovať už 2000 rokov a nezdá sa, že by uspeli. Kresťanstvo je mimo v mnohých základných veciach - námatkou uvediem reinkarnácia, nebo, peklo, dedičný hriech, vykúpenie obetou Ježiša...
Čo takto siahnuť po novšej duchovnej literatúre, kde už človek nemusí hádať. A že dnes už je na výber aj tá kvalitná. Pravda o tom kto sme, prečo sme tu, ako je to s realitou je predsa len jedna. Nezáleží na zdroji - či sa vyhlási za svätý a ten jediný správny - naopak, už to by nás malo učiniť veľmi opatrnými.
Upozorním tu na jeden zdroj a to Jane Roberts: Seth hovorí. Ale ak človek chce môže siahnuť aj na duchovných velikánov z nášho prostredia a takmer súčasného času...
Božie slovo by to bolo keby to diktoval Boh. Evanjeliá sú ale zápisky súčasníkov Krista(nevieme koľkokrát ústne odovzdávané a revidované a sú tu aj apokryfné evanjélia, ktorých duch je iný). To, že to cirkev prehlási za božie slovo ešte neznamená, že ním aj je.
Nesmieme brať evanjeliá tak úplne doslova.Treba ich brať a čítať ich s rezervou(dôležitý je ich duch(celkové zameranie)).
Boh nás stvoril na svoj obraz, teda máme slobodnú vôľu a schopnosť tvoriť(svoj život). Toto je alfa a omega. Kto chce prijať Boha tak ako nám ho predkladajú kresťania(židia), teda ako krvavého a pomstychtivého je to jeho výber. Ak by sme mali vymyslieť satanské náboženstvo, tak starozákonný Boh nie je ďaleko od jeho ideálu(aj keď niektoré texty v starom zákone sú svetlou výnimkou).
K zákonu karmy - ak si do svojho života tu na Zemi budeme tvoriť zlo, tak tam bude.
K Ježišovi - neumrel na kríži, pôsobil v Indii(Issa).
Diabol je v nás samých, je to naša nepoznaná, temná stránka. Skrýva sa za našimi strachmi a ostatnými negatívnymi emóciami, našou pohodlnosťou, našou lenivosťou, našou neochotou poznať seba samého. My sme tvorcovia našej reality, aj keď nám budú tí, ktorí nás chcú akýmkoľvek spôsobom využiť hovoriť opak. Je pre nás jednoduchšie ho personifikovať, ale tým sa len vzďaľujeme od jeho objavenia.
Myslím, že situácia je ešte ďaleko horšia. Tí,ktorí sa v ekonomike vyznajú dobre vedia, že krízy sú súčasťou stávajúceho systému a že v súčasnosti napr. prebieha prechod od dolára(a tento prechod so sebou prinesie ešte ďalšie otrasy). Sú však buď kúpení a slúžia vládnucej vrstve, alebo sú umlčiavaní. A niečo podobné sa deje i v "klasickej" vede, ktorú v mnohých oblastiach môžme deliť na mainstrímovú a tú neoficiálnu. A ide to ešte ďalej - mnohé z vynálezov sú zadržiavané a povolený a podporovaný je rozvoj len v tých oblastiach, ktoré slúžia mocným - napr. počítače, mobily umožňujú kontrolu obyvateľstva. V ekonomike je to napr. prechod od fyzických peňazí k digitálnym.
Otázka podľa mňa znie inak, dokáže sa ľudstvo vymaniť z pokusu nastoliť mu statickú spoločnosť, ktorá by udržala parazitov na vrchole spoločnosti aj za pomoci technológie, alebo sa ich zbaví a vyvinie sa?
Odporúčame