Sapiens: pudy a globálny kapitalizmus
Uff je tu toho popísané veľmi veľa takže podstata sa vytratila. Nevie niekto čo tým chcel autor vyjadriť?
V mainstreamovej materialistickej vede sa dá nájsť veľa nezrovnalostí, to čo ma momentálne napadá tu napíšem.
Nendertálci v skutočnosti nevieme prečo vyhynuli, možno len jednoducho neboli ochotní zabíjať svojich bratov - homo sapiens.
Veda neprišla na to odkiaľ sa berie vedomie, podľa mňa sa nerodí v mozgu.
Čo sa týka pamäte - ľudia v hypnóze si dokážu spomenúť na ktorúkoľvek udalosť zo života a jej podrobnosti. Dokonca si dokážu spomenúť aj na minulé životy, dlhodobá pamäť teda nie je v mozgu.
Osobnosť nie je geneticky podmienená - jednovaječné dvojčatá môžu mať úplne odlišnú osobnosť.
Osobnosť človeka sa rodí v detstve a to vyplnením tendencií, ktoré si človek prináša so sebou.
Akonáhle v histórii vznikajú väčšie spoločenstvá, ide v nich o to ako v nich "uzákoniť" okrádanie davu elitou.
Viac sa mi tu toho nevojde, zatiaľ stačí.