Prečo otroctvo?
Vierovyznanie - Ok, sloboda slova - cenzúra a autocenzúra v mienkotvorných médiach je už veľmi viditeľná. U alternatívnych médií je zase problém so serióznosťou informácií. Takže sme si len viac uvedomili, že pravda je to posledné čo sa nám predkladá.
Vzdelávanie - úpadok vzdelania potvrdí každý učiteľ i rodič, prístupnosť poklesla.
Podnikanie -Ok, vlastnenie majetku - tam je pes zakopaný, mal by byť obmedzený aj zhora nie len zdola(minim. mzda, soc. dávky)
Pohyb, cestovanie -Ok
Sloboda združovania, politické strany - zatiaľ áno, otázka je ako dlho ešte(hon na nacionalistov a xenofóbov prejde aj do tvrdšej verzie je to len otázka času).
Politická pluralita -toto čo tu máme je len nejaká podoba korporátneho fašizmu. Politrické strany sú v svojej podstate zločinecké organizácie.
Tajné voľby atď...-ak sa do parlamentu dostane strana, ktorá by snáď mohla naštrbiť fungujúci systém prevodu peňazí od chudobných k bohatým tak je ostrakizovaná...
Nie je to komunizmus,je to iné,neznamená lepšie.