Pre túto nejasnosť učenia Ježiša a preto, že modlitby a viera mi nepomáhali, aby som sa stal lepším človekom, čo som od svojho náboženstva(duchovného učenia) požadoval som sa s kresťanstvom rozišiel.
Začal som pátrať po oveľa bližších duchovných učiteľoch(v čase i priestore). Dnes môžem povedať, že ak chce niekto naozaj duchovne na sebe pracovať nájde si dostatok materiálu, hoci aj na internete, ale to je iná pesnička.
Poviem tu len jednoduchú sedliacku logiku ak chce byť človek dobrý v hocijakej svetskej činnosti najlepší spôsob ako to dosiahnuť je cvičiť tú činnosť a často krát podľa nejakého plánu. Len kresťania veria, že v tak náročnej činnosti ako je zaľúbenie sa Bohu stačí len v neho veriť, no čo k tomu dodať...
A tak kresťana upadli do formalizmu, ktorý je priamym dôsledkom viery vo vieru. A tak žijú svoje svetské životy, často krát obetujúc Bohu 1 hod. týždenne, pri opakujúcich sa rituáloch a za to čakajú odmenu v nebi. Fakt úžasné.


