Protilietadlové rakety typu ,,BUK" majú v výzbroji Rusi,ako aj Ukrajinci.Vyhlásenie ministra Avakova (pár hodín po incidente),že lietadlo zostrelili separatisti je smiešne .Pretože: na obsluhu tohoto zariadenie je treba mať specificky vyškolený personál. A to ,,kozáci" podľa údajného telefonátu,ktorý zverejnila Ukrajinská strana určite neboli.Druhá vec.Na odpálenie rakety je treba mať veliteľské stanovište,kde operátor vyhodnocuje na radarových snímkoch veľkosť,rýchlosť a výšku cieľa.Je nepravdepodobné,že by si niekto všetky tieto vstupné údaje pomýlil.A za tretie,Ukrajinská strana stále nezodpovedala na 10 otázok ohľadne dodania všetkých svojich rakiet vrátane výrobných čísel,ktoré vlastní.a či ich ešte vlastní.....

