Nie?
A kto bude pred nami?
No.
Američanom sa, napríklad minuli "trofejní Nemci", ktorých si do USA navozili vďaka 2. sv. vojne, či už tí, čo pred nacizmom emigrovali, alebo tí, ktorých po porážke Nemecka (väčšina boli nacisti), priviezli, aby im zabezpečovali nukleárny a raketový program.
Dnes sú obidve tieto odvetvia v USA v kríze a USA nemajú dostatok kapacít nielen na vývoj, ale ani na udržanie starých technológií.
Nepíšem, že niekto je hlúpy, lebo kupuje od USA stíhačky - píšem, že je to biznis a je to aj o korumpovaní a ovládaní politikov, ktorí úplatok prijali.
Ktorá veta je naivná?, tá, o obrovských nákladoch, alebo údaj o generálke tanku?
Alebo o softvérovej ochrane zbraní?
Či tá, že lietadlo sa dá riadiť na diaľku?
Už vo Zväzarme pred 50 rokmi sa to robilo.
A dnes lietajú drony nad morom i horami.
V drone nie je pilot.
Alebo za naivitu a konšpiračnú teóriu považeješ poslednú vetu o snahe o mier?
Snaha Amerických vazalských štátov o tzv. obranu je iba snahou ich vodcov zarobiť.
Proti komu sa chceme brániť?
Proti Maďarsku, Poľsku, Nemecku, ktoré nás v minulosti napadli?
Dnes sú to naši spojenci.
Proti Rusku, ktoré v r. 1941 Slovensko, ako spojenec Nemecka napadlo, a naopak, Rusko, ako náš spojenec, napadlo nás v r. 1968?
Je to také jednoduché, že stačí nakúpiť zbrane?
Ale v r. 1938 po Mníchove, sme ich, ako ČSR, proti Nemecku nepoužili.
Ani Česko, ktoré bolo staré jeden deň, 15. marca 1939, keď ho obsadila Nemecká armáda, nepoužilo zbrane, okrem incidentu na Ostravsku.
A ubránila sa Amerika, najsilnejšia mocnosť, 11/9/2001, útoku na symboly biznisu a moci, na WTC a Pentagon?
Tak na čo sa tu hráme?
Skorumpovaní šialenci a platení fanatici, tí majú svoju agendu, lebo sú za ňu platení.
Čo máme my - väčšina so zdravým rozumom - môžeme prísť aspoň k voľbám a dosadiť k moci ľudí so zdravým rozumom?
A sú takí pri voľbách vôbec v ponuke?
Nákup zbraní z cudzieho štátu je vždy viac o biznise, vedúcom k masívnemu zadĺženiu ako o zvýšení schopnosti obrany štátu.
Je to cesta do pekla.
Nákladné, alebo obrnené vozidlo, tank, či lietadlo, znamená, okrem nákladov na jeho kúpu, takisto obrovské náklady na jeho obsluhu a ešte vyššie na jeho opravy.
Tank ide do strednej opravy po 5000 km a do generálky po 10 000 km.
Generálka znamená, že okrem panciera, kolies a kanóna sa vymení všetko - od motora, cez elektroinštaláciu, až po posledný kľúč v náradí.
Ak to nerobí štát, ktorý zbraň používa, tak sa jedná o obrovské sumy a záťaž pre rozpočet.
Veľké zbrane majú softvérovú ochranu, aby nemohli byť použité proti krajine pôvodu, to znamená, že môžu byť deaktivované (či na diaľku riadené), na zemi, aj vo vzduchu - to vysvetľuje niektoré havárie (aj civilných lietadiel).
Ak diaľkovo riadite svoje auto ( parking, servis), lietadlo sa na diaľku tiež riadiť dá a ľahko...
Najlepšou obranou je snaha o mier, nie o vojnu.
Ak som napísal na kávu, myslel som aj do kina, aj všetky ostatné pozvania.
K tomu, čo som napísal vyššie, vlastne ani niet čo dodať, takže to už bol ten blog v rozsahu diskusného príspevku.
Ja by som tieto veci definoval trochu jednoduchšie:
1. Ak ťa chlap pozve na kávu, chce ťa pretiahnuť.
2. Ak ťa chlap nepozve na kávu, tiež ťa chce pretiahnuť, ale sa hanbí.
3. Chlap, ktorý ťa nechce pretiahnuť, je divný a od takého čo najďalej, pretože to môže byť vrah, alebo nejaký iný magor.
4. Chlap, čo ťa už raz pretiahol, ťa považuje za členku svojej stajne (portfólia), a chce ťa pretiahnuť, aj keď ťa stretne po rokoch.
Život je krásny a chlapi ho nevnímajú zase až tak zložito.
Až na výnimky a magorov.
Tých však môže byť celkom dosť.
Asi by som mal dať o tom blog.
Už som dlho žiadny nenapísal.
domino svetík
Skvelé myšlienky, brilantne položené otázky, mrazivá logika.
A ako nazveme Taliban?
Umiernená opozícia, povstalci, teroristi, legendárne muslimské hnutie, mierotvorci, biele prilby, bojovníci za slobodu, vlastenci, fanatickí islamisti, partizáni?
Bojujú proti krvavému režimu podporovanému USA, alebo sú to teroristi, čo chcú zničiť krehkú demokraciu, ktorú Afganistanu daroval ľud USA?
Nuž, babo raď...
Len neviem, kedy varí a perie, keď vždy ťahá nadčasy pri trollingu...
Správne.
Čo sa týka Františka, je to pragmatik.
V Neapole majú patróna mesta, Sv. Gennara.
Majú v nádobke jeho zaschnutú krv a raz ročne, okolo 16. decembra ju biskupi a otcovia mesta na veľkej púti nosia mestom a čakajú na zázrak.
Ona im totiž tá krv občas skvapalnie a občas zostane suchá.
Ak skvapalnie, čaká Neapol (a svet), dobrý rok, ak zostane suchá, čaká svet katastrofa - výbuch Vezuvu, alebo vojna a i.
Napr. 16. decembra 1938 zostala suchá a v r. 1939 vypukla vojna, raz začal Vezuv dymiť a po vytiahnutí krvi sa upokojil...
Vlani bol na návšteve František a biskup v katedrále vytiahol krv sv. Gennara.
Po hodinovom modlení, výzvach a potriasaní, krv začala bublať, všetci prepukli v jasot, že Svätý otec privolal zázrak aj mimo "úradných hodín", jedine František zostal skeptický a prehodil nejakú neutrálnu poznámku, akoby sa zľakol, resp. akoby on jediný na zázraky neveril.
Napokon už v 19. stor. Vatikán Neapolu túto ceremóniu zakázal, ale po vzbure radšej v tichosti ustúpil...
Ak súd zruší Kotlebovcov, svet sa nezrúti.
Vysvetlím prečo.
Ak niekto založí politickú stranu a mieri do parlamentu, chce presadzovať svoj pohľad na riadenie štátu politicky.
Kotleba sa do parlamentu dostal a všetci ho odsunuli, označujúc ho za fašistu, pretože sa stotožňoval so Slovenským štátom, jeho ľudia pobehovali v uniformách a ich niektoré vyhlásenia boli kontroverzné.
Slovenský štát bol spojencom nacistického Nemecka a bol aj agresorom Slovenská armáda s nacistami vošla do Poľska a neskôr aj do ZSSR.
Ale!
Cez druhú sv. vojnu, okrem Británie, Švédska a Švajčiarska, s Nemeckom kolaborovala takmer celá Európa a všetci sa k svojim štátom hlásia, takže si môžete povedať, prečo nie aj Kotleba, čo je na tom fašistické?
Kotleba sa totiž vystatoval číslom 1488, ktoré v podobe sumy na charitu použil trikrát.
To je jeho jasný odkaz a názor.
Ak teda Kotleba nepracuje pre Slovensko, ale chce si zahajlovať a presadzovať tento druh agendy, je jeho strana bezcenná a nie je prínosom pre SR.
To je poviedka.
Čiže literárny útvar.
Aj keby opisovala svoje zážitky, vždy je to literárny útvar.
Nerozmýšľaj preto nad kvalitami hlavnej hrdinky v posteli, či nad jej charakterom.
Rozmýšľaj nad kvalitou vyššie uverejneného literárneho útvaru.
Polovica Američanov považuje vpád do Iraku a milión mŕtvych, za odôvodnený....
Dve tretiny Američanov považuje vpád do Vietnamu za odôvodnený a vyše 3 milióny mŕtvych Vietnamcov, genocídu, napalm, Agent Orange, chemické zbrane, za odôvodnené.
Tri štvrtiny Američanov považujú použitie atómových bômb na Hirošimu a Nagasaki za odôvodnené, väčšina dokonca za nutné, či nevyhnutné...
Stál som v istej muslimskej krajine pri pisoári a vedľa mňa čúral domáci.
Keď si umýval ruky, tak si nabral vody do rúk a pil.
Ja mu hovorím:" Nechlemtaj tu vodu, poď na pivo".
Usmial sa a hovorí:"Som muslim, moja viera mi to nedovoľuje".
"Ja som kresťan", hovorím ja."A ako iste vieš, Boha máme toho istého".
"It is truth", odpovedal mi.
"No a ako je možné, že nám Boh alkohol dovolil a vám ho zakázal"?
Vytreštil na mňa oči:"To netuším, ale takto som ešte nad tým nerozmýšľal."
"No vidíš, poď."
A naozaj sme na pive na to prišli...
No, presne takto to je, ja komunikujem s Ukrajincami a tam je to, ako cez kopirák.
Kto bol Bandera?
Zločinec, ktorý bol na teroristických zoznamoch Prahy, Waršavy, aj Moskvy.
Kto mu poskytol azyl a kde v pokoji a dostatku dožil?
V Nemecku, pod dohľadom CIA.
Jeho hnutie stále žilo a nakoniec sa na začiatku 90 - tych rokov vrátilo na Ukrajinu.
A silnie a silnie.
Ako by USA na svojom území nazvali človeka typu Basajev a ďalší?
Terorista.
Ale v Čečensku im poskytovali peniaze, zbrane, aj fanatikov cez Turecko, a ako ich nazývali?
Legendárni poľní velitelia...
"Napr z naboženského hĺadiska je možné dopracovať sa ku genocíde Slovenska "...
Náboženské hľadisko je hľadisko koho?
Jedného človeka, alebo je to cirkevná dogma?
Tu si trošku na tenkom ľade, ale chápem, čo si chcel povedať.
Ak napríklad T. Halík obhajuje bombardovanie Belehradu a vpád do Iraku, dá sa jeho ,,hľadisko", nazvať náboženským hľadiskom, alebo je to politický postoj jedného kňaza?
Bola kolaborácia Piusa IX s nacistami (kolaborovala pritom takmer celá Európa), náboženským hľadiskom, alebo sa iba ciele nacistov zhodovali s politickými cieľmi veľmoci (Vatikánu), ktorá má ako kryciu agendu zastrešenie miliardy Rímskych katolíkov a tým ich kontrolu a manipuláciu?
Vatikán totiž kľudne pustí do obehu kosť z ruky nejakého svätého o ktorej sa zistí, že je to kosť z jeleňa, alebo bol na "svätom turné" už aj mozog sv. Petra, o ktorom sa zistilo, že je to pemza.
UPT ako genocída?
UPT je rozhodnutie (individuálne) matky, alebo obidvoch rodičov, resp. doporučenie lekára a pod.
Genocída je je likvidácia skupiny ľudí z etnických, náboženských rasových a iných dôvodov.
Ak napr. v Rwande Hutuovia konšpirovali proti Tutsiom a naplánovali ich vyvraždenie, tak v určený dátum rozhlas začal vysielať dohovorené heslo: "Zabíjajte šváby, stínajte vysoké stromy" (Tutsiovia sú vzrastom vyšší), tak v dedinách a mestách sa zhromaždili Hutuovia a začali systematicky vraždiť všetkých tutsiov.
UPT sa na toto nepodobá.
Odporúčame