Beznádejne?
Nie.
Problém medzi nami dvomi ale je, že ja vidím riadiacu ruku v tomto procese a Ty zatiaľ nie (spomeň si, ako istý pán Rottschild poslal z Frankfurtu svojich 5 synov založiť 5 bánk - a tento klan je dodnes Superúspešný, naprieč storočiami).
Ak niekto chápe procesy riadenia sociálnych systémov, môže vidieť aj východiská.
Autor, ten ich hľadá v slepých uličkách, ktoré mu navyše nakreslil niekto iný - neprišiel na ne on sám.
Ja študujem sociálne systémy, ale vidím, že niektoré filozofie: Nacionálny socializmus (Nemecko), Internacionálny socializmus (Rusko), alebo aj Islamský štát, boli vštepené do spoločnosti vždy tak isto - vždy osobnosť (Hitler, Lenin, Trockij, Al - Baghdadí), prišla z akéhosi "školenia" (basa, exil), priniesla filozofiu, ideu a podporu a peniaze (kto Ti ich dá za nič? - správne, nikto) a postavila sa do čela más, ktorým sľúbila niečo, ako: Bratstvo - rovnosť - slobodu.
Veď je to stále to isté.


