Samozrejme to nie je pravda a ministerka ukázala neznalosť problematiky.
Jednoduchý príklad:
Firma vynaloží 100 tis Eur a obstará si kotolňu.
Takúto investíciu nie je možné dať do nákladov v tom roku, v ktorom ste ju kúpili, musíte ju dávať do nákladov po častiach, ktoré sa volajú odpisy.
Budete ju odpisovať 10 rokov, teda každý rok dáte do nákladov 10 000.- Eur.
Odpisy sú opatrenie štátu slúžiace na to, aby firmy platili dane.
Každý rok by ste si totiž mohli obstarať niečo vo výške vášho daňového základu, tým by ste ho dostali na nulu a vyhýbali by ste sa plateniu daní.
Pokračujem:
Každý rok sa teda vo vašich nákladoch objaví položka 10 000 Eur, ktorá zníži váš daňový základ.
Ak ho máte napr. + 9000, tak po zarátaní ročných odpisov bude mať hodnotu - 1000.
Tak môžete byť 10 rokov v strate.
Neskrachujete, pretože tých 10 000 nemusíte vyplatiť, zaplatili ste na začiatku, keď ste si kúpili kotolňu.
Nie ste ani podvodník, pracujete podľa zákona.
Toľko o B. Schmognerovej a nedoukoch...

