Citujem:
,,Európska únia je najúžasnejšia a najužitočnejšia vízia, ktorú tento kontinent splodil".
Nuž nie je to celkom tak, EU je projekt, ktorý je pretláčaný viac, ako jedno storočie, pričom všetci, ktorí ho stvorili, reprezentovali a tlačili, boli v niekoho službách.
Coudenhove - Kalergi, založil Paneurópsku úniu, ktorá dodnes združuje kresťanskodemokratické a konzervatívne strany a je najsilnejšou frakciou v EU parlamente.
Jeho, aj ich idea: Národné štáty sú najväčšou prekážkou mieru a musia byť zrušené. Toto je z ich stránky:
http://panevropa.cz/coudenhove-kalergi- a-pan…
Walter Hallstein bol nacista, rozpracoval v r. 34 - 38 projekt Európy pod vedením Nemecka, vymyslel Európsku komisiu a od Rímskej zmluvy, až do r. 1972 zastával vedúce úlohy v EU.
Monet, ďalší otec zakladateľ vždy hovoril iba o federálnej EU.
EU ide vyše 100 rokov podľa plánu, iba my si myslíme, že sa odchyľuje.
Plán je jednotný štát.
EU je únia. A únia je federácia.
Aj USA sú únia. A sú federácia.

