Matovič teraz pôjde na ten detektor lži?
Toto je článok, jak za korunu nožík.
Národu sa dávkujú vedomosti:
Holandsko vyšetrilo MH17, zasiahla ho raketa
Putin je korupčník, oznámil niekto z USA
Putin pravdepodobne nariadil dať Litvinenkovi do čaju v Londýne plutónium, oznámil londýnsky sudca
Rusko sa do desiatich rokov rozpadne - G. Friedman, šéf Stratfordu (Stratfor nezverejňuje analýzy, ale rozhodnuté plány)
Ruskú ekonomiku zasiahol pád cien ropy
Atď.
Nič tu nepočujeme, že US drony, pod priamym vedením Obamu zastrelili už vyše 2000 ľudí bez súdu,
Nepočujeme o US ekonomike
Nepočujeme o US korupcii, hoci v USA o nej počujú často
Tak načo slúži toto ,,spravodajstvo"?
Na manipuláciu...
Pavol, vymeň Tvoj opisný literárny štýl za vecný výpočet faktov a bude sa to ľahšie čítať. Nemám nič proti Tebe, zločin je treba pomenovávať a odsudzovať, ale ja Ti polovičku tohto nerozumiem.
Vo faktografickom blogu píš fakty.
Ja tiež pri opise jedného ministra používam titul: Ríšsky protektor USA v Bosne, ale vždy tam dám aj meno - Lajčák. Ak by som tam nedal meno, mnoho ľudí by si to iba z titulu jednoducho nespojilo.
Veľa šťastia.
Áno, pád cien ropy postihuje denne US ťažobné spoločnosti a banky, naopak, znižuje to spotrebiteľské ceny aj bežným američanom, aj nám.
A máme rezervy aj my, keď riešime Rusov?
Nízka cena ropy znamená nižšie ceny všetkého pre nás.
Nevidím nikoho, kto by oslavoval.
Nezaujímajú ma Rusi, ale to, že mne zlacnie život.
Píšu o tom články médiá? Nie. Trepú o ,,nebezpečnej deflácii", pričom väčšina redaktorov si ju mýli s defloráciou.
Máme nižší, plyn, benzín, byty, pračky, televízory?
Tak oslavujme nižšiu cenu ropy.
600 miliárd Rubľov je asi 8 miliárd USD a Rusi majú na rezervách 350 mld USD.
Kríza predsa postihne všetkých producentov, nielen Rusov, a píše tu Pravda o USA, Kanade, S. Arábii?
Navyše Rusi ak predajú ropu za 1 miliardu USD, tak doma to premenia na takmer 80 miliárd Rubľov.
Ako viete, náklady na ťažbu, výplaty, aj suroviny v Rusku platia Rubľami.
Tak kto písal tento článopk?
Ekonóm zrejme nie...
To je preto, že takéto kauzy sa držia na vydieranie a predvolebný boj.
Je evidentné, že Matovič mohol byť obžalovaný, pretože síce zmluvu s Vandákom uzavrel, ale firmu na neho nepreviedol.
Takže zo zákona bol konateľom a teda aj zodpovedným a tak je to dodnes.
Čiže DÚ a polícia mohla konať. To, že nekonala znamená, že to vedeli vládne špičky a polícii a DÚ zabránili konať, čím tiež porušili zákon.
Turecko aktuálne delostreleckou paľbou cez hranice, na pozície Sýrskej armády kryje ústup intervenčnej armády, známej ako IS.
Preto hovorím, že táto správa je iba manipulácia a mediálne krytie vojenských operácií.
Simon, ale to je v poriadku.
Chlapci uzavreli zmluvu, aby mali čo ukazovať na DÚ.
Ale do obchodného registra to už zapísať nedali.
Keď Vandák zlikvidoval účtovníctvo, Matovič zmluvu zrušil, zostal majiteľom.
Zákon tak porušil Vandák, ktorý zlikvidoval účtovníctvo.
Matovičov motív je jasný. dosiahol zlikvidovanie účtovníctva a nemusel trpieť kontrolu, ani platiť vyrúbené dane.
Priatelia, toto je taká správa, ako za korunu nožík.
Invázia cudzích armád do Sýrie trvá takmer 5 rokov. Sýria sa 5 rokov bráni, pričom iba príslušníkov armády padlo takmer 60 tisíc. To asi nebude malá vojna, čo? Koľko o tom médiá informovali? Príslušníci IS, čo je vlastne ,,najatá pechota a ťažobná spoločnosť", Turecka, Kataru, S. Arábie, USA a ďalších, pochádzajú zo 108 krajín a všetci do Sýrie prišli cez výcvikové tábory v Turecku a Iraku.
Kto kontroluje Turecko a Irak?
USA.
V našich médiách sa 5 rokov o suchých faktoch neobjavilo nič. Celý čas sa píšu podsunuté manipulácie a nie je dôvod myslieť si, že akurát toto bude pravda.
Otázka: Kto je Vandák? Kde zobral 121 mil? Prečo, ak chcel iba pohľadávky za 20 miliónov, kupoval celú firmu a ešte za 120 miliónov? Matovič tvrdil, že firma takú hodnotu mala? Prečo mu Matovič deň pred daňovou kontrolou predal firmu?
Prečo potom, čo Vandák zlikvidoval účtovníctvo, Matovič kúpil firmu naspäť?
A prečo vlastne Vandák zlikvidoval účtovníctvo živej firmy, ktorú vlastnil a za ktorú zaplatil, čím sa dopustil trestného činu a ešte sa k tomu priznalna DÚ.
Kde je Vandák? Podľa všetkého má byť v base.
Kde je Matovič? Podľa všetkého má byť v ...
Vzhľadom na rozlietanosť debaty, uvediem fakty z výpovede Vandáka na DÚ.
Kópia tu:https://www.scribd.com/fullscreen/298113567?…
1.DÚ: Uzavreli ste s I. M. v r. 2008 zmluvu o predaji podniku?
Vandák: Áno. V r. 2006 bola hodnota pohľadávok 40 mil a v r. 2008 pri predaji podniku to bolo 20 mil.
2. DÚ: Kde máte uskladnené doklady?
Vandák: Doklady k pohľadávkam u kamaráta. Zvyšok som vyhodil do zberu!!!
3. DÚ:V akej výške a akým spôsobom ste za prevod podniku zaplatili?
Vandák: Prevodom z môjho účtu na jeho účet na základe splnomocnenie I. Matovičovi(?), vo výške 121 000 000.- korún, v deň podpísania zmluvy 14.8.2008. Potom boli jeho účty zrušené.(?!)
Zmluva je do dnešného dňa platná (9.2.2009) a nebola zrušená.
Tu je aj tá zmluva:http://debata.pravda.sk/debata/382445-fico- o…
Takže Vandák zaplatil 121 mil, pričom mu išlo vraj iba o pohľadávky v hodnote 20 mil.!
Na Vandáka bola prevedená firma - zmluva o predaji podniku - a to, samozrejme, v rozsahu jej živnostenských oprávnení, ktoré mala v ŽL.
Firma, samozrejme, na vymáhanie vlastných pohľadávok, nemusí mať v ŽL zapísané živnosti, ako factoring, forfaiting.
Vandák sa teda stal majiteľom firmy.
Nekupoval iba pohľadávky z nej.
Preto je čudné, že vyhodil účtovné doklady firmy, čo je porušenie zákona(účtovníctvo musí byť preukazné a transparentné), a ponechal, podľa jeho slov, iba dokumenty k pohľadávkam.
Firma predsa riadne existovala.
Zo šetrenia DÚ nevyplýva, ako reagoval na tento Vandákov počin DÚ, ale mohol to byť dôvod minimálne k pokute, ak nie k trestnému oznámeniu.
Daj prosím Ťa tomu kritikovi prečítať pod týmto článkom:
http://debata.pravda.sk/debata/382445- fico-o…
doklad č. 3, to je výpoveď Vandáka na daňovom úrade.
V záznamoch rozhovoru DÚ s Vandákom je usvedčujúca vec.
VandáK: Firmu som kupoval iba kvôli pohľadávkam.
Aké boli pohľadávky?
40 miliónov.
Všetky doklady, okrem dokumentácie pohľadávok som odviezol do zberu.
Otázka: Prečo by niekto za pohľadávky v hodnote 40 mil zaplatil 120 mil?
Iste, môže tu byť argument úrokov z omeškania a penále, ale na druhej strane je tu aj časť nevymožiteľných pohľadávok.
Nakoniec, ak pohľadávky boli likvidné, bola by väčšina z nich už na účte a nie v zostave pohľadávok.
Ak miešaš Boha, Vieru, Cirkev do jednej kopy, vznikne Ti zmes, v ktorej sa stratíš.
Každý subjekt je iná agenda.
1.Agenda Boh.
O Bohu sa dá povedať veľa. Je? Nie je? Ako vyzerá? Kto je to? Môže úlohu boha niekto hrať a ľudia na zemi sú ním manipulovaní? Sú ľudia manipulovaní naozajstným stvoriteľom? Môže byť Bohov viac? Môže byť ,,Bohom" biologická, alebo umelá inteligencia, alebo môžu sa na ,,Boha" hrať ľudia, alebo entity z iných dimenzií, vesmírov, planét a časov? Môže si slimák, ktorý uvidí človeka, myslieť že vidí boha? Môže medzi slimákmi vytvoriť cirkev, vieru a manipulovať s nimi tvrdiac, že on je Bohom vyvolený, alebo s ním komunikuje?
,,Dnes ráno som sa rozprával s Bohom". G. Bush v r. 2003, pred útokom na Irak.
2. Agenda Viera.
Viera nemusí súvisieť s Bohom, ide o kontrolu a manipuláciu spoločnosti.
3. Agenda Cirkev
,,Vstupenky do neba výhradne s našou cestovkou/cirkvou."
Cirkev je riadiaci orgán viery, politicko, komerčno, manipulatívna organizácia.
Vynikajúca analýza Braňo.
Tiež som pred týždňom čítal v nejakých Londýnskych novinách technologický postup sudcu Owena a bol som šokovaný, k akým záverom prišiel prakticky bez dôkazov.
Veď nie je možné ani len Lugového a Kovtuna vyhlásiť vinnými.
Lugovoj v tlači uviedol, že britský vyšetrovateľ ho v Moskve konfrontoval na detektore lži a jeho expertíza znela, že Lugovoj nemá nič z vraždou Litvinenka.
Túto maličkosť však Owen opomenul a venoval sa konštrukcii politického pozadia.
Výborný článok.
Kiežby si aspoň desať percent Tebou vynaloženej námahy dopriali Tí, čo do Pravdy zanášajú zvláštne konštrukty, vydávajúc ich za nespochybniteľné fakty.
S úctou
domino svetík
Toto sú správy, ako za korunu nožík.
Janko, dobrý článok, aj dobrý úmysel.
Základom zmysluplného ateizmu, je akceptovanie Boha, akceptovanie viery, duchovna, jej významu pre ľudí, pochopenie cieľa veľkých cirkví.
Ateista neverí v Boha, ale nemá vplyvovú organizáciu typu cirkev, politická strana, alebo dokonca štát - veľmoc - Vatikán.
Súperom ateistu nie je Boh.
Je Boh veriaci? Nie. Boh, ak existuje, akceptuje ateizmus.
Stará sa na Zemi Boh o to, aby ľudia verili? Nie. Kto sa o to stará? Ľudia.
Či Boh existuje, alebo nie, agendu ,,Viera", obsluhujú ľudia, ktorí ju používajú pre svoju karieru a kontrolu a ,,obsluhu" veriacich klientov, z ktorých žijú.
Tá agenda je nesmierne výnosná a v podstate sa nelíši od činnosti politickej strany, alebo od činnosti ,,dealera" tovaru, či inej agendy.
Môžeme to zhrnúť do relatívne pravdivej vety:
,,Politik a kňaz si na svoj pozemský život zarábajú rozprávaním o ,,živote nebeskom". Ja.
,,Boh, ktorý stvoril Slnko, nepotrebuje od ľudí, aby mu pálili sviečky". Voltaire.
domino svetík
Nepriame rokovania o mieri?
Prečo pravda nevysvetlí čo to je?
Sýrska delegácia nemá s kým jednať, rokuje iba s OSN a títo US vazali zatiaľ horúčkovito hľadajú aspoň nejakého opozičníka, ktorý nikomu neodrezal hlavu, aby ho mohli postaviť do pozície partnera pre vyjednávanie.
Zatiaľ nikoho nenašli, takže toľko k tzv. nepriamym rokovaniam o mieri.
USA v Sýrii žiadny mier nechystajú.
Odporúčame