Výborný článok, Roman.
Medvedev sa však svojim prehlásením o možnej tretej svetovej zaraďuje medzi Západných navyšovateľov napätia a robí Rusku ,,Medvedevovu službu".
Výborný článok, Roman.
Medvedev sa však svojim prehlásením o možnej tretej svetovej zaraďuje medzi Západných navyšovateľov napätia a robí Rusku ,,Medvedevovu službu".
,,Iba keď bude Európska únia jednotná, môže migračnú krízu zvládnuť".
To povedal Tusk
Podľa tejto logiky, ak by Maďari nestavali ploty a my by sme neodmietli kvóty, milióny migrantov by sme zvládli lepšie.
Tusk mal radšej prezradiť, prečo EU riadi Merkel a nie on s Junckerom.
Reuters hlásili včera dodávku významného množstva rakiet zem - zem, pre rebelov v Allepe.
Kto tieto rakety vyrába a kto ich z Tureckého územia, vzdialeného 20 km distribuuje? Nemyslíš, že Turecko o týchto dodávkach prinajmenšom tuší?
http://www.reuters.com/article/us-mideast -cr…
Pred 5 dňami dokonca Allepo bombardovali dve US lietadlá, ktoré vzlietli zo základne v Turecku, tiež iba 35 km od Sýrskych hraníc.
Môj dedo bol v Amerike v bani 8 rokov.
Potom si kúpil 100 ha poľa.
Po štyridsiatom ôsmom bolo po poli.
Pavol, píšeš legendy.
A pre istotu nezachádzaš do podrobností...
Spomeň si, čo sa dialo v dvadsiatych a tridsiatych rokoch vo svete a Európe.
Pavol, myslíš, po 1.sv. vojne?
Pretože ČSR dovtedy neexistovalo. Či...?
Po 1. sv. vojne došlo k rozpadu štyroch Impérií.
Ruského, Osmanskej ríše, Nemecka a Rakúsko - Uhorska.
ČSR vzniklo tak, ako štáty, ktoré dne spoznáme ako Irak, Sýria, Arabské štáty, Turecko, Poľsko, atď.
Územie si ČSR nevybojovala (logické, že, pretože neexistovala), preto k tomuto územiu mocnosti (USA, Británia, Francúzsko) a štruktúry nadnárodného riadenia, ktoré ho ČSR darovali, mali vzťah, že ,,ak to územie bude treba, tak s ním budú disponovať".
To sa stalo v prípade Mníchova 38´.
Kto rozdelil ČSR? Komunisti? Rusi?
Nie. Rozdelili si ho tzv. demokratické štáty - Nemecko, Británia, Francúzsko, Taliansko a elity nadn. riadenia.
Vidím Ťa z niečoho tieto štáty, ktoré priviedli Nemecko (ktoré po 1. sv. vojne kontrolovali) od armády so 100 tis. mužmi s loďami, tankami a delami v šrote, k monštru, so 4 miliónovou armádou, ktorá potom robila to, ČO DNES IS, obviňovať?
Dnes je scenár rovnaký, iba Hitlera nahradil IS.
Nás neklame, to nehrozí.
Klame sám sebe a v tom mu my nepomôžeme.
Pavol , politická korektnosť, teda vyzdvihovanie zločinov tých, ktorí sú nepriatelia a zatajovanie zločinov priateľov, stavia človeka do pozície spolupáchateľa.
Výhovorky, zdôvodnenia, to je iba ,,slama na prasati".
Pre slamu síce nie je vidieť prasa, ale slama zhorí a prasa zostáva.
Snaha zamaskovať prasa, je potom trápna a každý ju vidí...
To je politická korektnosť.
Vďaka, Simon.
Pavol je proste na jednej strane.
Zločiny tej strany dokáže ospravedlniť (aspoň sám pred sebou).
Zločiny druhej strany bude dookola vyzdvihovať, podceňujúc dialektické schopnosti ostantných ľudí.
Ja, podobne ako v prezidentských voľbách, evidujem, že existuje na výber, medzi menším a väčším zlom.
Ja chcem však voliť dobro.
Keďže v ponuke dobro nie je, ja voliť nebudem.
Ak by tu dnes kandidoval Dzurinda, ako by sa staval k migračnej politike chaosu Merkel, ktorá je zároveň nesplnomocnený prezident EU?
Dotiahol by tisíce nelegálnych migrantov a rozprával, namiesto rešpektu k zákonu, o solidarite a hodnotách?
Je to veľmi pravdepodobné.
K. Schwarzenberg v parlamente ČR:,,Já jsem nikdy nepodporoval bombardování Srbska. Naopak, to si dobře pamatuju, těsně předtím, než to začalo, bylo zasedání Trilateral Commission ve Washingtonu a tehdy byli tři, bohužel pouze tři přítomní, kteří se postavili proti plánu zahájit bombardování Srbska.
To byl, budete se divit, Henry Kissinger, byl to nynější ministr zahraničí Království švédského Carl Bildt a potom jsem byl já v té diskusi."
V tomto článku nájdete link so stenografickým záznamom týchto slov v parlamente.
http://domino50.blog.pravda.sk/2014/0 5/21/k-…
Dzurindova vláda podporila, podľa medzinárodného práva, nelegálny vojnový zločin.
Neboli sme v NATO, nebol napadnutý štát NATO. Nehovor o zmluvách.
Nejde o Dzurindu, ale o Teba, Pavol. Tam zahynulo vyše 3000 Srbov.
Si nezávislý pozorovateľ, ktorý sa stavia proti moci vždy?
Si fanatický fanúšik, ktorý, ak fauluje jeho mužstvo, tak to prehliada?
Pavol, dobrý článok, ale trochu narcistický štýl písania mi hovorí, že ak by sme spolu sedeli na pive, zažil by som nepretržitý tok reči o Tvojom spájaní dejinných súvislostí, pričom v strede rozprávania, ako ,,kráľ slnko", by sa vynímala Tvoja osoba. Ale kľudne by som pivo s Tebou dal.
Ja neschvaľujem príchod armád v r. 68, ale nazval som ho: ,,Logickým krokom Moskvy v oblasti dozoru nad svojou sférou záujmov".
V konečnom dôsledku to naštartovalo pád systému, ktorý si hovoril socializmus.
Moje otázky smerujú k zisteniu, či autor blogu je ,,objektívny pozorovateľ", alebo ,,fanatický fanúšik:.
1. Máš, prosím Ťa, medzi blogmi článok, ktorý odsudzuje konanie Dzurindovej vlády, pri bombardovaní Belehradu lietadlami NATO? Ak áno, daj sem naň link.
2. Aký je rozdiel, medzi agresiou Varšavskej zmluvy a agresiou NATO? Prečo jedno odsudzujeme a druhé schvaľujeme?
3. Prečo sme odpustili Nemecku rozbitie ČSR s takmer 400 tisíc mŕtvymi občanmi?
4. Prečo neodpúšťame ZSSR 68´, so 128 mŕtvymi?
EU je riadená zvonku. Ak utečenci prichádzajú do EU, tak to je cieľ a úmysel nadnárodného riadenia.
Ak by cieľom bolo zamedziť utečencom prístup, tak by boli otáčaní, vracaní, dokonca by nesadli ani na loď.
Ľudia ako Orbán a Fico sa postavili tomuto úmyslu, ale nie je jasné, prečo to urobili, veď 26 ostatných premiérov, ktorí tiež podliehajú nadnárodnému riadeniu, jednoducho manipuluje svoje obyvateľstvo, že utečenci sú prínosom, že je to humánne, atď.
Cieľom je rozvrat EU, vojna a preformátovanie EU do jedného štátu, pričom, ak v ňom niekto takto bude na verejnosti tvrdiť, že to nie je demokracia, tak bude obvinený z vlastizrady.
Zaujímavé je, že Merkel riadi EU z poverenia nadnárodného riadenia.
Všetci to prakticky akceptujú a nikto, ani médiá, ani politici to nekomentujú, takže je to stav, ktorý je cielený.
EU nezvládla situáciu, keď bola naplánovaná islamská invázia, z následným rozpadom národných štátov.
Teraz, po dohode s Tureckom a útokom na Rusko, bude nasledovať ,,jarný pokus", pričom Merkel dostala do rúk kormidlo EU, aby ju rozbila o útes, vytvorila chaos, krviprelievanie a vojnu, a následne EU prešla v novom riadení k jednotnému štátu a deklasované obyvateľstvo sa stalo občanmi novej EU.
Však sa tajné služby na vzniku, výcviku, zásobovaní, krytí, legende, mediálnej podpore, vojenskej podpore a marketingu, aj niečo namakali.
Doteraz buď presviedčali vlády, že IS, ktorý vybudovali, nie je hrozbou, alebo vlády nechápali, alebo sa to všetko dialo v súčinnosti.
Investíciu západu do IS, ako armády a ťažobnej spoločnosti narušilo Rusko.
Teraz, je treba zastaviť Rusko a IS transformovať na niečo iné.
Konšpirácia znamená sprisahanie, spiknutie, úklady a zrada.
Elita nás odjakživa drží v nevedomosti, vojnách, napätí, existenčných problémoch, strachu.
Elita nie je početná, ale je organizovaná, naučila sa byť v pozadí vlád a drží informácie, moc a kým my niečo pochopíme a naši priatelia a naše deti nám neveria, elita si vedomosti a moc prenáša v klanoch stáročia.
Je to syndikát - ovládajú technológie moci, manipulácie a ovládajú zdroje.
Včetne tých ľudských - nás.
Správne. Pravdu je treba dookola omieľať, pretože luhári sú bezohľadnejší a majú svoje ciele.
A tých obetí druhej sv. vojny bolo viac.: ZSSR - 27 mil, Čína a Fr. Indočína - 21 mil. (áno Japonci sa nechceli nechať zahanbiť), India a Indonézia - 6 mil , Japonsko - 3 mil, Juhoslávia - 1 mil., Nemecko - 11 mil. Poľsko - 6 mil., tu už máme tuším 75, ale ak pripočítame zvyšok sveta a obrovské čistky, zajatcov, čo zomreli neskôr, hladomory, odsuny, zmeny hraníc a statusu krajín, zločinecké bandy v rokoch po vojne (Banderovci), tak prídeme k čiastke 100 mil.
Odporúčame