Citujem z toho článku:
,,Za miesto na nestabilnej lodi, ktorá sa často na európske pobrežie ani nedostane, musia migranti zaplatiť v priemere tisíc dolárov."
Otázka:
Koľko stojí preprava cez púšť, ak napr zo Sudánu to je na pobrežie možno 5 tis km.
Ak sa dnes tvrdí, že na Lýbijskom pobreží čaká 1 mil. migrantov, tak to musí byť logistika par excellence, aby sa toto zorganizovalo, prepravilo a zaplatilo.
Ak cesta cez púšť stojí tiež 1000 dolárov, kde zobrali milión ľudí, čo má po 2 000 dolárov?
Veď národné meny v Afrike nie sú USD.
Či...?


