Pre Rusko sme boli ich kolónia.
Nezabúdaj, že svoje kolónie dobyli, Slovensko spolu s Nemeckom zaútočili v r. 1942 na ZSSR.
Pri tom, ako si robili v kolónii poriadok(s čím ja nesúhlasím, aby sme sa rozumeli, pozri si v mojich článkoch blog na túto tému), zahynulo v ČSR asi 120 ľudí.
Bol to zločin proti medzinárodnému právu.
Ale s Vietnamom by som ho neporovnával. Ani najväčší antikomunisti nemôžu nazvať Ho- Či- Mina komunistom. Bol to socialista, čo pracoval a časť života prežil na Západe.
Ako štát medzi Čínou, Mongolskom, Kóreou a Japonskom bol geopoliticky príbuzný štátom okolo a určite USA nijako neohrozoval.


