Menej kúriť?
Tebe patrí nejaká fabrika?
Elektráreň?
Tak v nich menej kúr.
Krym sa v referende v r. 1991 vyhlásil za nezávislý štát.
A v referende vyslovil súhlas, že zostáva v štátnom zväzku z Ukrajinou.
(Tak, ako SR mala referendum, že vstupuje do EU. A teoreticky teda môže aj vystúpiť).
V r. 1992 si Krym vytvoril ústavu.
V r. 2014, na základe tejto nezávislosti mal Krym referendum z dvomi otázkami:
1. Ste za pričlenenie k Rusku?
2. Ste za pričlenenie k Ukrajine?
Zvíťazila možnosť 1.
Následne Krymská vláda poslala Rusku žiadosť o pričlenenie k RF.
Následne Ruská Duma schválila túto žiadosť a zaradila Krym k RF.
To, že ja tu uvádzam fakty, neznamená, že som za to, aby Krym bol v Rusku.
Ak by si Krym vybral možnosť 2., tak je súčasť Ukrajiny a čo by sme tu teraz riešili?
K Ruskej vojenskej prítomnosti:
Ruská armáda bola v čase referenda na Kryme.
Ale ak to Krymčanom vadilo, prečo do urien nehádzali hlasy za Ukrajinu?
Palenk, tie dve memorandá USA a Británia vydali vtedy, keď si zo Srbska odtrhli Kosovo.
Takže južné Slovensko si tiež niekto môže odtrhnúť, to vôbec nie je nereálne,
nakoniec, už sa to v minulosti stalo.
Mníchovská zmluva a následná Viedenská arbitráž, predsa odtrhli od Slovenska
cca 20 % územia aj s obyvateľstvom.
A to územie bolo súčasťou Maďarska od r. 1938, až do r. 1945.
A kto to odtrhol?
Tí, ktorým slúžiš.
Tak sa tu nehraj na vlastenca a pozri si, odkiaľ Ti chodia na účet odmeny.
Hore pod článkom som citoval tie body Charty OSN, ktoré to hovoria.
To, že sa v medzinárodnom práve neorientuješ, ešte neznamená, že také ustanovenia neexistujú...
Charta OSN, čl. 51
"Ak dôjde k ozbrojenému útoku proti členovi Organizácie Spojených národov, nijaké ustanovenie
tejto Charty neprekáža prirodzenému právu na individuálnu alebo kolektívnu sebaobranu, kým
Bezpečnostná rada neurobí potrebné opatrenia na zachovanie medzinárodného mieru..."
Článok 53
" Bezpečnostná rada, kde je to na mieste, použije takéto oblastné dohody alebo orgány pre
donucovacie akcie pod svojou právomocou. Avšak nijaká donucovacia akcia sa nepodnikne
podľa oblastných dohôd alebo oblastnými orgánmi bez splnomocnenia Bezpečnostnej rady"...
Tieto dva články Charty OSN a niektoré ďalšie, zakladajú pravidlá medzinárodného práva pre použitie vojenskej sily v tom, že:
Štát má právo použiť vojenskú silu iba v dvoch prípadoch:
- v sebaobrane, ako bol napadnutý
- ak použitie sily schválila BR OSN
Klamú?
Diplomati iba klamú!
Ale presne som to popísal pod článkom.
1. V písomnom memorande USA z dňa 17. 4. 2009 sa uvádza, že:
,,Princíp územnej celistvosti nevylučuje možnosť vzniku nových štátov na území už existujúcich štátov a že deklarácie nezávislosti môžu porušovať vnútroštátne zákonodarstvo, čo však neznamená, že ide o porušenie medzinárodného práva… „
2. V písomnom memorande Veľkej Británie z dňa 17. 4. 2009 sa uvádza, že:
,, Secesia ako taká neodporuje medzinárodnému právu a že medzinárodné právo nezakazuje secesiu a oddelenie a negarantuje nerozlučnosť štátov…“
Secesia: Odštiepenie, odtrhnutie sa, osamostatnenie štátu, alebo časti štátu, od materskej krajiny.
Ku Krymu:
Medzinárodný súd OSN z 22. 7. 2010 na žiadosť Valného zhromaždenia OSN (žiadosť iniciovalo Srbsko), prijal uznesenie v ktorom sa uvádza, že:
,, Jednostranné vyhlásenie nezávislosti časťou štátu neporušuje žiadnu normu medzinárodného práva… „
Takéto vyhlásenie nezávislosti prijal Krym, Luhansk, Doneck a svojho času aj USA...
Čo vlastne prehlásil čínsky veľvyslanec?
Povedal, že: "Krym je historicky Ruské územie."
A povedal, že štáty, vzniknuvšie po rozpade zssr:„nemajú na základe medzinárodného práva štatút zvrchovaných krajín, pretože neexistuje medzinárodná zmluva potvrdzujúca ich postavenie ako nezávislých štátov“.
No a potom hovorkyňa MZV povedala, že: "Čína rešpektuje suverenitu všetkých krajín, ktoré boli kedysi súčasťou Sovietskeho zväzu."
Bolo by dobre, keby miestni Trollovia citovali fakty a nevymýšľali blbosti.
Napokon o skutočnej politike Číny, svedčí jej postoj k Tajwanu.
Uznáva Čína nezávislosť Taiwanu?
Samozrejme, že nie!
A ešte k tomu zssr.
Hrozí vari obnovenie zssr?
Isteže nehrozí, to sa akože Rusko pokúsi dobyť späť 14 štátov?
Ale položme si otázku opačne.
Hrozí skôr, že tých 14 štátov pod vedením istej mocnosti, sa pokúsi dobyť Rusko?
To je oveľa reálnejšie.
To moj.pokus:
Vyhlásenia čínskych diplomatov k Pobaltiu, sú jednou vecou.
Ale Čína s Pobaltím nesusedí.
Susedí s Taiwanom.
A uznáva Čína nezávislosť Taiwanu?
Nie.
To je skutočný názor Predstaviteľov Číny a ten skutočný názor odráža skutočnú politiku.
Aj k Pobaltiu.
1. V Paríži niečo prehlásil Čínsky veľvyslanec.
2. Hovorkyňa MZV Číny vyhlásila, že Čína rešpektuje... atď.
Takže platí že Čína nevyhlásila: "Bludy pomýleného diplomata sú mimo oficiálnej politiky Číny."
Ani tá hovorkyňa to nevyhlásila.
Vetu o bludoch pomýleného diplomata teda nevyhlásila ani Čína, ani hovorkyňa, ale
mirius.
Tož tak...
Nemám pravdu?
Ja?
To som iba citoval Chartu OSN.
Takže pravdu nemá asi Charta OSN...
1. Čína nevyhlásila:"Bludy pomýleného diplomata sú mimo oficiálnej politiky Číny."
Takže zavádzaš.
A ja, keďže som videl pod článkom sabat hneď troch Trollov, tak som sa pobavil a reagoval na váš zlet.
To Ty si začal vysvetľovať, že nie si Troll, tak som Ti hodil nejaké háčiky, aby všetci videli, čo predvedieš.
A nejaké perly, samozrejme, aby si ukázal svoju úroveň.
Ale kašli na to, ja Ťa predsa neodsudzujem za to, čo robíš, ja sa zrovnám a nebudem na vaše
"debatu nesmierne obohacujúce príspevky", reagovať.
Ber to, ako môj úlet.
Reaguješ ukážkovo.
Takto nejako si predstavujem nácvik reakcií na školení Trollov.
Áno, odo mňa je veľkodušné, že dávam priestor biorobotovi s neľudským typom psychiky, s ktorým ba som obvykle nestrácal čas.
Normálny človek by argumentoval...
Ale to je preto, aby ostatní mohli pozorovať tvoju úroveň.
Mne si sa nedostal do hlavy.
Dal som Ti priestor a Ty si reagoval s úrovňou Trolla.
Jedna veta.
Ačohentizmus?
Hádžem perly sviniam.
To mirius:
Toto je tak rozkošné, že Ťa musím citovať:
"Iné je medzinárodne uznané referendum..."
Myslíš referendum uznané USA a Tvojimi zamestnávateľmi.
Mirius medzinárodné právo je iba to, čo je vymožiteľné silou.
Charta OSN, ako jeden zo základných dokumentov medzinárodného práva, uznáva použitie sily, iba v dvoch prípadoch:
1. V sebaobrane, ak štát bol napadnutý
2. Ak použitie sily schválila BR OSN.
Všetko ostatné je agresia a vojnový zločin. Upozorňujem, že ak štát má diktátora, tak taký prípad, ako: Zvrhneme ho!, medzinárodné právo nepozná...
A teraz nastupuje nestranný diskutujúci mirius a povie nám, na základe čoho bombardovali USA a NATO 78 dní Belehrad:
Istotne boli USA napadnuté.
Alebo BR OSN to schválila...
Na základe čoho USA a NATO bombardovali v r. 2003 IRAK a okupujú ho dodnes?
Na základe čoho USA a nimi vycvičená armáda ISIL napadli Sýriu a jej časť (Al Tanf), okupujú dodnes?
To mirius:
Najskôr si pozri môj blog ku Krymu.
https://domino50.blog.pravda.sk/2015/03/28/p…
Takže poďme diskutovať.
Hovoríš, že :
1. Keďže Nemecko bolo štátom už predtým, tak sa môže spojiť tak, ako sa spojilo.
2. Potom hovoríš že ak sa veľmoci dohodnú, môže štát vzniknúť.
3. A tretie Tvoje pravidlo je to o medzinárodne uznanom referende.
Takže máme už tri pravidlá.
A teraz si pripomeňme, ako vznikli USA.
USA boli Britskou kolóniou.
A rozhodli sa vyhlásiť nezávislosť.
Ak niekto nečítal Vyhlásenie nezávislosti, mám ho k dispozícii.
Nebolo tam ani referendum, ani sa nedohodli mocnosti, ani USA neboli štátom už predtým.
Takže ani jedno z pravidiel.
Tu sa, mírius, uplatnilo štvrté a najsilnejšie pravidlo : Vojenská sila a vojna.
A ja by som dodal, že toto je zároveň pravidlo č. 1
Mirius ak zlúčeniu NDR a SRN nebolo medzinárodne uznané referendum, akože ani nebolo,
znamená to, že SRN anektovala NDR?
Mirius, takže Ty si normálny diskutujúci a píšeš fakty.
Výborne.
Tu sme s anystou dali takú malú diskusiu.
Prosím Ťa, pozri sa na to a poraď, ak anysta má názor, že štáty sa môžu slobodne rozhodnúť, kam patria a ja som s ňou súhlasil, zaujíma ma nesmierne tvoj názor:
Takže žiadny štát nemá právo sa sám rozhodnúť, kam chce patriť, lebo trollovia dostali taký manuál?
anysta
Ale má,
veď aj Krym a Donbas sa tak rozhodli.
domino
Odporúčame