Sprievodca najväčším hoaxom storočia
Viktória, toto je dosť zásadný článok.
Problémom je, že iba málo ľudí rozumie, o čom to je.
Jedna skupina ľudí sú bioroboti - nerozumejú tomu, čo počujú, vidia, či čítajú.
Druhá skupina sú ľudia, ktorí sú hlavným prúdom nie iba ovplyvnení - sú ním doslova unesení a v tom silnom prúde nemajú veslá...
Ďalší, aj keď chápu, neveria a ak veria, do dvoch týždňov zabudnú.
Povedzme si niečo k pojmu demokracia.
Demokracia ešte nikdy nikde od vzniku sveta nebola.
Ale všade sa píše o demokracii, ako o systéme, ktorý je zavedený vo väčšine štátov sveta.
Ale!
Demokracia nie je absolútna.
Demokracia v ľubovoľnom štáte, môže byť napríklad iba v stupnici od 1 do 10.
Ak u nás je napr. 1 a v Rakúsku 2, tak kde je 3?
Vo Švajčiarsku?
A je niekde viac?
Mal by sa teda používať pojem: Štát s odhadovaným stupňom demokracie 3.
H. Kissinger:
"V budúcnosti bude pre ľudí tak nemožné vzoprieť sa našej vláde,
ako je nemožné pre stádo ovcí, vzoprieť sa farmárovi."
A tá budúcnosť, to je dnešok...