Ja iba technickú.
"Boh sa na nás mohol vykašľať a poslať nás do rozkladu..."
Nuž v skutočnosti po smrti Ježiša Krista na svete pokračovalo rovnaké besnenie a rozklad, ako predtým.
A trvá to dvetisíc rokov.
Vojny, vraždenie nevinných, tisícročia otroctva, krívd, krvi a sĺz.
Do dnešných dní, do týchto hodín.
Ty tu vidíš niečo iné?
Možno v seriáli Láska na chate áno, ale v reálnom svete?
Veď kapitalizmus je iba obchod s otrokmi.
Cirkev tvrdí, že je postavená na odkaze Ježiša Krista.
Tvrdí, že napĺňa Kristov odkaz.
Nuž, Kristus mal jeden hlavný odkaz a ten znie:
"Miluj blížneho svojho, ako seba samého."
Ak by Cirkev naozaj napĺňala tento odkaz, nemyslíš si, že by to za takmer 2000 rokov,
už muselo byť vidno?
A čo vidíme?
Presný opak.
Prečo?
Opäť citujem Krista:

