Tak, ako som trpel pod Ruskou okupáciou,
tak trpím pod Americkou okupáciou.
A tak, ako do r. 1989 som nerozumel ľuďom, čo boli
nadšení z Ruskej okupácie a netúžili byť slobodní,
tak nerozumiem ľuďom, čo sú nadšení z Americkej okupácie a netúžia byť slobodní.
Želám si, aby SR bol suverénny štát.
Ponižuje ma, ak náš štát pomáhajú kolonizovať a okupovať ľudia, čo si hovoria prezident a vláda a médiá a ochotní ľudia.
Tak, ako vtedy, tak aj teraz.
Chápem každého.
Ale vo mne je túžba po slobode, ktorej som sa po r. 89 nedočkal, silnejšie zakorenená, ako v nich.

