Existuje najviac rozšírený zákon vo vesmíre:
Zákon príčiny a následku.
Denne sa každý z nás s ním stretne tisíckrát.
Príčinou toho, že sme tu, je to, že nás naši rodičia splodili.
Príčinou toho, že nás bolí hlava, je to, že sme možno včera miešali nevhodné nápoje.
Ak neustále napínam struny rok a Éčko sa mi roztrhne práve vtedy, keď idem zahrať song, po ktorom mi moja vyvolená mala podľahnúť, príčinou je moje zlé vyhodnotenie situácie - mal som Éčko dávno vymeniť a nie ho rok neustále viac a viac napínať - dalo sa to čakať, že?
Aj súčasná situácia má svoje príčiny a nie je ich málo.
Ale tu je to iné.
Tu sa robilo roky všetko pre to, aby sa struna šponovala.
Tváriť sa, že jej prasknutie je prekvapením, alebo, že zaň môže iba Rusko,
to je, samozrejme, interpretácia, ktorá je podsúvaná tými, kto v rukách držia moc,
držia v rukách médiá a teda rozhodujú o spôsobe predkladania informácií a držia v rukách politikov - svojich agentov - ktorých na svojich školách a kurzoch roky vychovávali.

