myslíš si, že o US občianstvo prišiel?
US pas dostal v r. 1917.
Keďže už pracoval v US službách, takýto pas získal v špeciálnom režime.
Bol proste už agentom cudzej moci.
New England Westinghouse bola založená v r. 1915, kvôli zákazke od Ruského cára,
na 1,8 milióna pušiek vz. Mosina - Nagant.
Rusko zaplatilo dopredu!
Súčasťou zmluvy bolo aj milióny nábojov a náhradné diely.
Kvôli tomu kúpili továreň J. Stevens Arms, ktorá vyrábala autá zn. Stevens - Duryea a civilné zbrane.
Do marca 1917, keď cár odstúpil, dodali Rusku, cca 770 tis.pušiek.
Pušky dodávali veľmi neskoro a v zlej kvalite.
Po nástupe boľševikov sa tento kontrakt ukončoval veľmi komplikovane, cez J.P. Morgan, lebo
Američania peniaze dostali a Rusi pušky všetky nie, navyše vo veľmi zlej kvalite.
No a v r. 1926 išla spoločnosť do bankrotu a s ňou aj Ruská pohľadávka na zvyšok dodávok...
Richard T. Crane bol jeho otec.
Bol do rodiny s vetvou Rottschildovcov, ktorá za cára
okrem iného vlastnila časť ropných polí v Baku.
Vlastnil akcie ruskej pobočky Westingouse Electric.
Mimo oficiálnej histórie existuje korešpondencia, v ktorej jednotliví účastníci prezrádzajú
o sebe, svojom okolí, ale aj o spoločenskej a politickej situácii dosť podrobností.
Keď spomínam Rottschildov, tak jeden z nich mal korešpondenciu s Bismarckom.
Poskytoval mu pôžičky, posúval ho v rebríčku funkcií a nakoniec sa stal zjednotiteľom Nemecka.
Kto? Bismarck, či Rottschild? To je otázka.
A či W. Wilson, dal Trockému osobne pas?
Podstatné pre tému blogu: Kto platil revolúciu je, že Trocký mal americký pas a bol teda US občan.
Vieme, že boľševici(Rottschildovci), založili v r. 1922 Ruskombank, ako banku, cez ktorú pôžičky za účet za revolúciu, Lenin a Trockij splácali.
Šéfoval jej O.Aschberg, plus ďalší Rottschildovi bankári z USA, Nemecka, Švédska.
Existuje kniha: Wall Street a boľševická revolúcia.
Inak, ruský cár bol kapku ľahtikársky a bol to riadny kanec.
Mal kopu frajeriek, niektoré nasťahované v paláci.
Jeho korešpondencia s hlavnou favoritkou obnáša tisíce listov a kopu pikantností, za ktoré by sa nemusel hanbiť, ani ďalší člen jeho rodiny, princ Charles, keď si písal s Camillou o tom, že by chcel byť vložkou medzi jej nohami.
Niekto z rodiny ho presvedčil, nech nechá Rusko Ruskom - v Londýne u príbuzných, majetný človek zažije množstvo zábavy.
Šeredne se však spletl: Už 21. marca ho Dočasná vláda na čele s kniežaťom Ľvovom (tiež aristokratom), dala zatknúť, práve, aby nemohol ísť do Londýna.
Nuž a dopadlo to pre neho, aj jeho rodinu katastrostrofálne.
Myslím, si, že leví podiel na jeho konci mali jeho podarení kráľovskí príbuzní .
Pretože Lenin bol vtedy ešte v Paríži a druhý agent revolucionár Trockij v USA - mal US pas - bol teda občan.
Stalin na Sibíri, atď.
Ak by Mikulášov bratranec, Juraj V chcel, mal na jeho záchranu more času.
VOSR sa začala až o 7 mesiacov.
Zaujímavé na Februárovej revolúcii v r. 1917 bolo to, že na MDŽ, išli ulicami ženy.
Spievali Marsejézu a heslá boli: Chlieb! a Preč s cárom!
Presne, ako v r. 1789 pri Veľkej farebnej francúzskej revolúcii.
Ulice sa hemžili agitátormi rôznych strán a mimovládok.
Cár bol na fronte!
Vybral sa do Petrohradu, ale narazil na odpor.
Skonštatoval?!, že na potlačenie revolúcie nemá dosť síl!
Pritom velil armáde, ktorá robila obrovské starosti Nemecku, a Rakúsko - Uhorsku.
Vzdal sa trónu v prospech brata.
Brat trón odmietol.
A po 300 rokoch skončili takto jednoducho Romanovci.
Dejina vravia, že zvíťazila tzv parlamentná demokracia.
Je jasné, že v pozadí boli sily, ktoré na nich tlačili.
Pretože jeho bratranec Wilhelm II sa takto isto divne vzdal trónu o niekoľko mesiacov v Nemecku.
Ich tretím bratrancom bol britský kráľ Juraj V - ten sa trónu nevzdal napriek tomu, že Briti tiež majú parlament.(podoba medzi Jurajom a Mikulášom je úžasná).
Babička všetkých troch bola britská kráľovná Viktória.
Veľmi málo ľudí si to uvedomuje, ale cára, Mikuláša II., boľševici nezvrhli.
Odstúpil po tzv. buržoáznej revolúcii, ktorá prebehla vo februári 1917.
Veľká októbrová farebná revolúcia bola až o 7 mesiacov po cárovej abdikácii, 25. októbra 1917.
Hlavní revolucionári:
V. I. Lenin, ktorého, povereného špeciálnymi úlohami, do dejiska revolúcie prepravil zo Švajčiarska Nemecký generálny štáb,
Lev Trockij, vlastným menom Leiba Davidovič Bronštajn.
Tomu pred odchodom do revolúcie, osobne odovzdal pas USA prezident Woodrow Wilson.
Charles Richard Crane, ktorý sa podieľal aj finančne na Wilsonovej prezidentskej kampani a bol príbuzným
Charlotty Garrique, manželky
(aká náhoda), jedného z oficiálnych zakladateľov ČSR, Tomáša Garrique Masaryka,
Trockého, takisto povereného špeciálnymi úlohami, do dejiska revolúcie - Petrohradu - osobne priviezol na lodi Cristianiafjord.
Otec Charlesa Cranea mal v Rusku už v tom čase firmu.
Viete, ako sa volala?
Westinghouse...
Ten transparent už videl celý svet.
A nie je náhoda, že tam bol.
Tomu sa hovorí šírenie informačného poľa.
Maďari oznamujú svetu, že chcú prebrať ( z amerických rúk),
riadiace procesy na Slovensku.
A čakajú na reakcie sveta (presnejšie tých, čo svet riadia), či majú niečo proti tomu.
US Deep State, chce Slovensko využiť ako územie na možné rozšírenie vojny v Európe - preto sú v SR dosadené v riadiacich funkciách ich kádre.
Maďarsko, ako historicky sformovaný štát, teraz vojnu nechce - mohli by prísť o svoju štátnosť ktorú neúnavne posilňujú - Slovensko by sa im hodilo na zvýšenie zdrojovej stability.
A prečo hovorím o prostote ducha?
Pretože Janukovičovým vyjednávaním sa to nezačalo.
Ale skúsme sa zamyslieť nad tým, čím myslíš Ty, že to začalo:
Sušienky na Majdane rozdávala zástupkyňa State department, Victoria Nuland.
Jej manžel sa volá Robert Kagan a je to zakladateľ PNAC.
Kagan bol aj jeho otec a pochádzal z Litvy.
A kto nosil titul Kagan?
Akí panovníci akých ríš, ktoré sa na tom území voľakedy rozprestierali?
Prečo práve Kaganovci sa ocitli, ako lídri procesov spúšťajúcich Majdanu,
ktorý bol vyvrcholením prebratia Ukrajiny pod svoje riadenie?
Je mi ľúto, ale Janukovičom to naozaj nezačalo.
Ukrajinský prezident Janukovič?
Bol riadne ústavne zvoleným a protiústavne zvrhnutým prezidentom.
Teda de jure je stále platným prezidentom.
No a vyjednával o podmienkach prístupových rokovaní.
V žiadnom prípade nevyhlasoval, že do EU Ukrajina nevstúpi.
Dojednával zladenie Európskych noriem, s normami platnými na Ukrajine.
Prostoduchosť Ti také zložité deje objasniť nepomôže.
Tamerlán,
konečne triezva úvaha.
Veľmi briskná a zbytočne ostrá, zato pre kolegov hladných po dejinných udalostiach, dosť málo vysvetľujúca.
Asi sa ti nechcelo dodať viac, ničmenej, ja viem, čo máš na mysli...
Mene, mene tekel, u´Parsín.
Marcel, Tvoja agresivita ma znepokojuje.
Nie si ty pedagóg?
Transparent je urážlivý, to je pravda,
ničmenej, keďže roky študujem históriu Slovanov, Hunov, Avarov, Germánov, Rimanov, a i., aj ich pohyb
po územiach medzi Uralom, Kaukazom, Kaspickým, Stredozemným, Baltským morom, až po oceán (a aj zaň),
tak je to pre mňa vítanou príležitosťou na štúdium a oživenie mnohých známych, aj neznámych dejov.
Viem, že naši bratia Maďari, ktorých štát je historicky sformovaný po tisícročiach bojov,
už v deväťdesiatych rokoch ústami zástupcu strany Jobbik vyhlásili (na kameru STV):
"Aký ste vy štát? Nám ste ukradli územie a Čechom reč."
Pochopil som vtedy, že oni sa dejepis učia takto a chcel som vedieť Príčinu - prečo sa ho tak učia.
Tak som začal vznikom ČSR, ktorý je tak záhadný, tajomný a čarovný, že som musel ísť ešte minimálne 2000 rokov späť.
Nie som Rusofil.
Ale, podľa najstaršieho zákona "Príčiny a Následku", sa snažím pochopiť, čo bolo príčinou dnešnej vojny.
Rusi teda stratili 50 tisíc vojakov.
Koľko stratila Ukrajina?
Nejaký Troll tam nižšie sa ma pýta:
Vymyslel si nejaký lepší systém, ako je tento?
Milý Troll, Ty chceš vedieť, či existuje lepší systém, ako otrokárstvo?
Samozrejme.
Sloboda.
Akýkoľvek vyšší stupeň slobody, ako je otrokárstvo.
Dnešný otrokársky systém, využíva ĽUDSKÉ ZDROJE.
Ľudí chytí v systéme ekonomického, sociálneho, mentálneho. aj intelektuálneho otroctva.
Zamedzí im prístup k zdrojom.
Zamedzí im prístup k informáciám, vzdelaniu.
Aby ste sa najedli, musíte celý život makať, pričom 80 % ľudí na planéte, zomrie po celoživotnom makaní
rovnako chudobných, ako sa aj narodili.
Zato svojou celoživotnou prácou na otrokárov robia blahobyt im.
Pozrite sa na lekárov.
Každý je špecialista na úzku oblasť.
Sú vzdelaní iba v tom.
Aby sa uživili na úrovni svojho vzdelania, musia brať úplatky.
Musia sa pohybovať v úzkych mantineloch podriadenosti.
Môžu ich vyhodiť, za názor a vzdelanie sa im vymaže.
Majú slobodu, vďaka vzdelaniu?
Takmer žiadnu.
Elena, máš pravdu.
Tento otrokársky, oligarchicko - feudálny, mafiánsky systém, mnohí z nás obhajujú.
Najskôr je potrebné nedávať tomuto systému energiu.
Ak chodíte voliť legitimizujete systém.
Potom sa naň sťažujete.
Ak bude chodiť voliť 10 % ľudí, začnú si všetci uvedomovať, že 90% ľudí považuje systém za nelegitímny, zločinecký a totalitný.
Pri predchádzajúcich Eurovoľbách prišlo k urnám iba 13% Slovákov.
Najmenej v EU.
Napriek tomu voľby boli platné a paraziti sa veselo v Bruseli usadili.
Robert Fico dokonca povedal:
"Tých 87% Slovákov, ktorí zostali doma, dôverovalo tým 13%, ktorí prišli voliť, že rozhodnú správne".
Všetci, ktorí im dávate hlas a je jedno komu, pretože o nikom z nich ani len netušíte, čo sú zač, všetci ste s nimi.
Ste väzni, ktorí si volia dozorcov a veríte, že ste slobodní.
Ak by bola demokracia, mohla by vláda jednať s vami, ako s otrokmi?
Prečo tak s vami jedná?
Pretože ste otroci.
Veľmi správny postreh, Elena.
Štát je systém pre prežitie národa.
Ak do nášho štátu patria Romovia, má vláda vytvárať
v štáte podmienky prežitia a slušnej životnej úrovne pre všetkých občanov.
Nie nezmyselne vyhodenými peniazmi, ale cieleným vytváraním takého prostredia v štáte, aby sa v ňom ľudia uživili.
Máš pravdu, že náhodné dávky situáciu nezlepšia.
Aj správne poukazuješ na to, ako s dávkami nakladajú.
Ale, ak vláda pomáha občanom cudzích štátov a prisahala vernosť ľudu SR,
tak kľudne súhlasím s tým, aby namiesto milióna do Afriky, či na Ukrajinu, alebo utečencom,
tak isto a oveľa viac pomáhala občanom SR.
Nech kľudne Rómom a nemajetným postaví domy.
Aj keď ich zničia - peniaze pre afrických utečencov, tých nám tiež nie je ľúto.
Nie sú to občania SR a skúmame, ako s nimi naložia?
Či ich neprepijú?
Postavme našim domy, zabezpečme im teplo a stravu.
Teraz sme začali splácať Euroval Grékom.
Ako Gréci s peniazmi naložili - to je tajné.
Štátnosť je výkon suverenity národa, nad územím, ktoré má národ k dispozícii.
Ukrajina nespravuje územie, ktoré obývajú Ukrajinci.
Plnú správu územia zabezpečujú štruktúry USA.
Keďže štát je systém, na prežitie národa, tým, že Ukrajina stratila štátnosť, stratila kontrolu
nad územím, môže prísť k zániku národa.
Presne si to sformuloval.
Bojujú sami so sebou.
A to viac, ako 30 rokov.
Výsledkom je katastrofa.
Strata súdnosti a strata štátnosti.
A keďže štát je systém na prežitie národa, keď stratíš štát, môže zaniknúť národ.
Odporúčame