akcia Zachranme Markizu bola vyslovene protimeciarovska
akcia Zachranme Markizu bola vyslovene protimeciarovska
ide dole vodou s platom 6 melonov rocne :-)
celkom by som to jeho dole vodou bral
no, ak bude vysledok celeho monstrprocesu dokazanie, ze Ruska volali Slintos, tak amen tma
na to si stacilo pozriet stare debaty hociktoreho internetoveho media, ktore pisalo o politike
ano, to je pravda, hovorim cca o 80. rokoch - plus minus pred a po, dalej do minulosti nema vyznam az tak ist - a ked, tak je o tom pekny obraz v niektorych cs filmoch
ale cakalo sa, cakalo, aj roky sa cakalo, ale ono to bolo rozne v roznych lokalitach a v roznych rodinnych situaciach
boli aj ludia, ktori sa zapisovali do poradovnikov, aj ked prave vtedy byvat nepotrebovali, ci uz pre vek alebo pre rodinnu situaciu, takze ti potom boli "dlhi"cakatelia, a boli aj uplatecky, znamosti a vsetko
a boli statne byty, a boli druzstevne byty a boli podnikove byty (tie sa dali ziskavat jednoduchsie, najma ked fabriky niekoho zufalo potrebovali). Bolo jednoduchsie ziskat byt mimo BA ako v BA, takze niekedy ludia isli za pracou mimo BA a cakali na byt v BA, aby sa mohli vratit.
a este bola vystavba casto oneskorena, takze aj na uz prideleny byt sa cakalo
zase nerobme z toho obdobia nejake stare zlate casy
keby Meciar "nedal" byty do ruk ludom, ktory v nich byvali, tak okrem privatizacnej rabovacky by tu bola velka bytova rabovacka
kto pozna napriklad kauzu Majskeho bytov, vie svoje
ak niekto vykonava pracu na plny uvazok, tak asi nieco zamestnavatelovi ponuka
pri tychto nazvoch by aj Vallovo nove namestie malo mat nazov
Velvet Revolution Square
to planovane nove, ktore si utrhne kus zo Slovak National Uprising Square
nastahovat s firmou, byty tam hadam nebudu
uff, ked to clovek precita ako Kaput Tower, tak aby sa tam bal nastahovat :-)
kazda, opakujem, kazda vlada raz vycerpa svoje moznosti, a osobnosti tiez - niektori sa vratia, ini uz maju miesto v dejinach, niektori ziju len z minulej slavy, ale celkom dobre
ak ti niekto furt opakuje, ze denne ide do EU 350 milionov, ktore by mohli ist do zdravotnictva (brexitari) alebo, ze sa rocne v krajine ukradne viac ako 3 miliardy eur (Matovic), tak sa najde xy ludi, ktori radi vymenia iluzie za realitu - ale potom prichadza sklamanie - a to su zlte vesty
tak sme aspon svetovi :-)
ako by mohla byt taka slovenska alternativa?
napriklad Veža Koťuha alebo Mrakodrap Papľuh, dole s reťazcom rýchleho občerstvenia Tristo hrmených
mna to neporazi, ale ludia, ktori podlahli iluziam, ze bude lepsie lusknutim prsta, ti mozu mat z toho traumu :-)
minimalna mzda zasahuje ovela viac ludi, lebo ma niekolko kategorii a tym aj viac sum podla narocnosti prace, cize ak sa zdvihne najnizsia, tak sa v jednotlivych pasmach zdvihaju aj tie dalsie
tak skusme si zadefinovat, co je nedostojny zivot - a ten by sa na zaciatok dal definovat povedzme hranicou chudoby
"Podľa Ľudmily Ivančíkovej, generálnej riaditeľky sekcie sociálnych štatistík a demografie ŠÚ SR, je hranica rizika chudoby pre jednočlennú domácnosť necelých 360 eur mesačne, v prípade domácnosti s 2 dospelými a 2 deťmi do 14 rokov je to 750 eur mesačne."
to je ako Macron vo Francuzsku, potiahol neznamych ci novych ludi do parlamentnych kresiel
... a dnes ma v uliciach zlte vesty
analogie so Slovenskom radsej zatial robit nebudem
ehm, Kalinak by to asi videl inak, ale podstatne nie je to, co si minister, poslanec alebo politik hovori do medii, ale ci jeho konanie je protizakonne, vtedy by sa s prizmurenim oci dalo hovorit, ze pan R. je whisteblower - a aj vtedy su postupy, ktore nie su v rozpore so zakonom
toto, co predviedol Rybanic s Rajtarom je len obycajny politicky boj a pan Rynbanic za neho dostal ucet - a to podla zakona
ale, pán atómový poradca Rizman v akcii
ak to parlament schvali, nepojdu sa s pani sefkou priviazat o branu Mochoviec? ved aky pohodovy happening by to bol...
Odporúčame