pre Grecko by mohol byt bankrot ovela vacsou katastrofou, nez ked preslo "ozdravnym" planom
vid. zaujimavy clanok
Krycí jméno Albánie. Brusel měl připravený plán pro odchod Řecka z eurozóny
pre Grecko by mohol byt bankrot ovela vacsou katastrofou, nez ked preslo "ozdravnym" planom
vid. zaujimavy clanok
Krycí jméno Albánie. Brusel měl připravený plán pro odchod Řecka z eurozóny
no tak nam vysvetli, z coho su straty :-) poradim ti, Fico to vysvetloval pred par rokmi, ked SPP stat kupil
:-D
tak sup, urob nam z cierneho biele
bujtysmis, bujtysmis... :-)
preco jednoducho nepriznas, ze o tom pe-er-de vies a ten zvysok mas nacitany s leboficomediii
tak si mili, citzatelia, rozoberme bjutysmisove myslienkove pochody
400 milionov nechal stat odberatelom plynu = zle
400 milionov by stat rozdelil vyvolenym na zateplenie = dobre
ano, tvoje vyplody su nad normalnu mozgovu kapacitu
ale mam pre teba zlu spravu - u teba sa to neda liecit
takze firma oficialne vykazuje zisky, pretoze firma skutocne zisky ma - konecne si si to nasiel?
tie bajne miliony, ktore firma "preraba", sluzia na dotovanie cien plynu, alebo inymi slovami, SPP neziada za plyn tolko, kolko by mohla, sluzi ako socilane a stabilizacne opatrenie cien plynu
to sa dialo aj za vlady Francuzov a Nemcov, len sa im to nepacilo a dali to na sud, lebo ten socialny rozmer podla nich nemala platit spolovice sukromna firma - ked stat prebral SPP, tak sa stiahli zo sudov vsetky spory toho sa tykajuce
takze tych 400 + milionov zostalo ludom v penazenkach - a budem citovat klasika ekoSulika, ludia najlepsie vedia, co urobit s peniazmi - ci uz to neplati :-D
hledej azore, hledej
a coze, ekonomicky analfabet bujtysmis sa ozyva? :-D
uz si nasiel tu stratu vo financnych vysledkoch?
nebojte sa, ak by sa Cina cukala, tak Caputova pritvrdi a pohrozi Cinanom, ze im tam vyvezie pezinsku skladku
pochopil, a preto nie je nic ine a ani nebude nez neonacista
sorry jako, chlapci
1. hovorili sme o privatizacnych vlnach, nie o dopredaji jedneho podniku, ktory niekto predtym predal tak, ze nebol statu k nicomu. A netrep o kradnuti, hodnotu vygenerovala primarna ponuka akcii a kazdy jeden cent co prejde statnymu uctami je dosledovatelny
2. Miklos mal pod palcom privatizaciu, takze mozeme sa znizit aj na jeho uroven - Bisak bol zodpovednym ministrom za Meciara
3. neexistuju pocity a dojmy, len hlupost porovnavat uctovnu hodnotu a trhovu cenu. ak to nerozosznas, tak ti potom nemoze vadit, ked nejaky statny uradnik odklepne vymenu pody pri Bratislave za rovnaku vymeru a bonitu v Rytke Palovej
1. nebud smiesny
2. Miklos bol clovekom zodpovednym za malu privatizaciu, to uz mu chces skrtat aj v zivotopise, aby z toho vysiel chrumkavy?
3. uctovna a trhova hodnota su dve absolutne rozdielne veci - a ty si bud demagog, alebo nevedko - jedno horsie ako druhe
Kotleba, keby nemal v hlave maleho neonacistu, tak by nerobil tieto detinske hry s cislami, odstrihol by sa od minulosti a pri nohach by mu lezali dalsie percenta volicov konzervativneho typu, uz teraz ho niektori velebia
ja osobne hovorim, ze bohuzial, ze by clovek s takymto mentalnym vybavenim bol v politike - ale to som ja
inych by ziskal
nie som slnieckar, som eurohujer - je v tom maly, ale podstatny rozdiel
na to, aby som bol slnieckarom, som toho zazil prilis vela v roznych rezimoch a na to, aby som bol eurohujerom, mam tiez vela praktickych skusenosti
samotne cislo je v tom nevinne, samotny Kotleba nie
takze...
1. Telekom - statu zostal mensinovy balik bez rozhodovacich pravomoci (predavat tak, aby stat nemal ingerenciu, bol recept a la Miklos) a stat nemal moznost ovplyvnit dividendovu politiku firmy nijakym sposobom. Telekom uz davno nebol strategicky dolezitou firmou ako ked bol statny podnik. Oproti rozsahu celej privatizacie je predaj telekomu smiesna zalezitost.
2. Miklos riadil malu privatizaciu na Slovensku (minister privatizacie zaciatkom 90. rokov) keby sa pouzival slovnik a la dennik N alebo Sme, tak Miklos vytvoril kapitalovu mafiansku vrstvu vratane jej najobludnejsieho predstavitela Mikiho Cernaka, lebo do ruk mafianov sa za lacno (cez holandske drazby) dostali do ruk rozne prevadzky, z ktorych potom riadili svoje imperia
3. Toto je casty demagogicky blud. Za Meciara sa predavali podniky, z ktorych vacsina mala trhovu hodnotu hlboko pod uctovnou, za Dzurindu firmy s vyrazne vyssou. Ako priklad Tesla Orava (Meciar) a SPP (Dzurinda)
zbytocne robis so seba hlupeho
mafiani sa nabalili v prvom rade na malej privatizacii (Miklos)
velka privatizacia isla v troch vlnach
I. kuponova privatizacia (rozdrobilo sa vlastnictvo) (Miklos)
II. predaj casti podnikov, z velkej casti bezcennych + predaj kontrolnych balikov aj vo vyznamnych spolocnostiach, co spolu s rozdrobenym vlastnictvom umoznilo ovladnutie tychto firiem (Slovnaft, VSZ) (Meciar)
III. predaj bank a strategickych podnikov, pri ktorych sa Slovensko zbavilo svojich blue chips firiem a vstekeho, co stalo za to (Miklos)
Slovensko je montaznou dielnou aj preto, lebo v radoch na urade prace nestali programatori, ale ludia, pre ktorych je zmontovanie dielu A s dielom B maximom ich moznosti. Ani v automobilkach pri pasoch nestoja iteckari, ktori tam su, lebo by nenasli pracu. Slovensko podporuje stmulmi aj odbory s vyssou pridanou hodnotou, ale je pravda, ze na R&D davame malo. To o niceni ludi, lebo ich neucime podnikat, je usmevne :-) kto chce podnikat, podnika
tak mr. Kotleba porozdava 1488 seky a pytas sa, kde a kto velebil A. H.? to je podpis neonacistu, ktorym pan fuzaty je - a ked to nahodou dotycny nevie, tak si to moze nastudovat za par minut z roznych zdrojov na internete, na to nemusi byt historik, staci, ked je gramotny
a jak ste sa tu rozkokošili :-D
keby sa stavba stavala cez PPP projekt, tak by bola davno pradavno hotova
holt, chceli sme to mat nielen za lacno, ale za superlacno, teda este aj tu nizku cenu nam mal zaplatit Brusel cez eurofondy
bluznenie o spreneverach a neschopnostiach, s tymi sa mozete obratit na Brusel ako hlavneho investora stavby, ktory ale, zda sa, nezdiela tito pravne nezmysly a odobruje kazdy krok vlady, ktory musi pri Visnovom urobit
a po skusenostiach, ze to Taliani za tu sumu nedali, tu este sirite rozpravky, ze by to Skanska vedela urobit za este menej penazi, lebo kriteriom vyberu bola cena, cize Skansku vyradili pri este nizsej cene za stavbu
a nakoniec - moze. Urcite bude medzi oslovenymi, tunel ma uz prerazeny, tak to uz dobucha za par supov, nie? aj s tymi "akysimi" dverami
prax ukazala, ze sa nedalo - je to poucenie do buducnosti
odborna verejnost bola na hrane, predsa len, taliani mali dobru povest v razeni tunelov
iluzionisti z dnesnej opozicie este aj vtedy vysutazenu cenu povazovali za drahu
to skor aby si modra pani nemyslela, ze je nejaka queen...
Odporúčame