fakt? a kde su take pozemky na garaze?
ale to je omyl, to nie je cielom parkovacej politiky
cielom je vyhnat auta z ulic, uzemnit ich na parkoviskach, aby sa uvolnil priestor pre pohodlny prichod pre ludi byvajucich a pracujucich a nakupujucich v novom bratislavskom Manhattane okolo Niv, kde budu prudit desiatky tisic novych aut
no, Matus nas najskor spolu s tou starostovskou klakou za chrbtom postrasil parkovacou politikou, a teraz nam na facebooku odkazuje, ze ziadna panika, ze kym sa spusti, tak medzitym sa mnohe veci zmenia :-D
to je ako ked oznamoval s rovnakym pozadim len s inymi ludmi za chrbtom mestsku dopravnu katastrofu a este strasil, ze ju "vylepsi" bus pruhmi, az to nakoniec zase bolo inak, z bus pruhov spolocne pruhy s nakladiakmi a zo strasenia pokutami totalne dlabando zo strany vodicov na nejake pruhovanie
tak it easy a salam parky (teda, salam parking :-) )
no vidite, ako rychlo sme poriesili dochodkovy strop
mladi budu mat fantasticke zisky z akcii, cize budu z toho rezultovat svajciarske dochodky a v takom pripade dochodok zo statneho piliera, nizsi o desat percent na horizonte desiatok rokov, nemoze robit ziadne problem
alebo, zeby to bolo inak? :-)
to je podnikatelsky zamer
Soukup uz teraz vo svojej televizii Bararndov moderuje niekolko relacii, vratane sprav, diskusnych klubov, ale aj pravidelnu debatu s prezidentom Zemanom
keby sa stal prezidentom on, mohol by v tejto relacii byt uplne sam - bol by aj moderatorom, aj prezidentom :-D
lepsi biznis plan ako napisat a predavat knihu... :-)
... ale jej myslienkova hodnota je nevycislitelna :-)
marecku, mimo ako vzdy? - nikto netvrdi, ze Singapur je cinsky, pozri sa do prispevku
Singapur je azisjka krajina, okrem ekonomickej sily ma aj mizerne socialne zabezpecenie
ale zase chapem, na to by si musel mat vyssi vzdelanostny level, aby si ten prispevok pochopil
aj nas pan prezident povedali, ze prispeju...
... vynosom zo svojej knihy + jednou bezplatnou prednaskou v hodnote 70-tisic eur
aaaa, Andrej K. sa nam prebudil tesne pred osmou... (na twitteri)
povedal mu niekto, ze uz v podstate dohorelo?
Pellegrini sa vyjadril, Merkel sa vyjadrila, Trump sa vyjadril svojim svojskym sposobom
len ta nasa Kiska spi alebo lyzuje...
...alebo oboje naraz
problemom je, ze oligarchov nemas ako vyriesit, lebo oligarcha je ten, kto ma peniaze, a co si budeme hovorit, kde su peniaze, tam je aj moc - a kde je moc, tam sa bude vzdy pohybovat zvysene percento sociopatov, ktori nemaju problemy korumpovat a najde sa aj dostatok ludi, ktori nepovedia nie
ako sa daju obmedzit - jasne a jednoznacne zakony, paragrafy, kde sa neda kluckovat, pravny stat s doslednou prezumpciou neviny, ale s trestom v pripade previnenia - system padni komu padni, lenze to je ideal, ktory je malokde na svete
vela robi aj kultura naroda, na niektore veci sme mozno este nedorastli
co sa tyka Ivana M., ci uz som pisal to alebo ono, bolo v pravomoci vlady a vtedajsej politickej garnitury privatizovat, cize ak kritizujem povedzme privatizaciu strategickych podnikov, tak hlavne z roviny politickej
o reformach by to bolo na dlhsiu debatu, lebo kazda hospodarska politika prinasa pozitiva aj negativa a prave rovna dan je jeden z faktorov, ktora to dobre dokumentuje
vtipne... a kedy malo Slovensko v historii prebytkovy rozpocet? Urokove sadzby boli poplatne dobe, kedze Slovensko bolo cca dva az tri roky za Ceskom (netreba hadam hovorit preco) a cuduj sa svete, aj Cesi mali urokovu sadzbu na urovni 20 % staci sfarat do historickych tabuliek. Meciar musel vybudovat stat od nuly a to sa kde-kto staral o to, aby sme mali co najhorsiu povest.
Oligarchiu, ked uz niekto stvoril, tak to boli Klaus, na Slovensku, Miklos a Kucerak, nevynechavaj stale z toho toho Ivana. Zaklad bol este vo federalnom state a tam nehral Meciar prve husle. Drobni akcionari nie su chraneni ani teraz a zazrak je to asi taky, ako urobili CR, POlsko aj Madarsko, pretoze tie krajiny maju cca rovnaku vykonnost, chvilu je hore niekto iny - keby stvorili zazraky, tak sme daleko pred nimi. A to ti ostatni nepotrebovali ani slavnu rovnu dan.
A o zazrakoch si precitaj Gorilu
keby mal clovek v hlave to, co priemerny redaktor niektorych dennikov strihnuty s priemernym jedincom slusneho slovenska, tak by si mohol dat na plagat avyrazit hulakat do ulic, ze Miklos s Kanikom stvorili masoveho vraha Mikulasa Cernaka, kedze mala privatizacia sluzila na napakovanie mafianskych skupin 90. rokov
mne ako zakaznikovi energetiky moze byt jedno, ktora pijavica sosa krv, pre mna ako zakaznika energetiky rozhoduje koncova cena
v ramci elektriny tu uz nemame statny podnik, v ramci plynu tu mame velky statny podnik
a najdi v tejto situaci pat rozdielov :-) a vlastne staci aj jeden
a co take mozes skontrolovat? akurat tak ci kolonka A sedi s kolonkou B
jasne, stat je zly vlastnik :-D
stane podniky, fungovali, funguju a budu fungovat, teda okrem hlav trhovych talibancov, tym to tam fungovat nikdy nebude
s takouto filozofiou by teda ani vlada nemala byt volena, ale najimana
to mi pripomina ako kedysi vytykali sefovi SPP Kincesovi, ze sa do jeho bytu nalialo vtedy snad okolo miliona korun, a trkotalo sa o tom a zavidelo, a po privatizacii manazeri, uz sukromni, dostali nasobne platy
nie, nenapisal som to, co ty
ty si vykreslil Miklosa ako zachrancu, moje rozfatovanie ho vykreslilo ako spolutvorcu oligarchickeho systemu
Miklos nemusel privatizovat strategicke podniky, a nie je pravda, ze vacsina oligarchov nezaplatila, naopak, zaplatili, ale tie aj ked ziskali mensinove podiely, stacilo to na ovladnutie celeho podniku
jedine, co Miklos naozaj musel, tak musel sanovat banky, tam je len otazky debaty, ci to nebolo prilis pod cenu
takze, ak si tam pisal o hovnach, vyssie som ti pomenaoval, kto ich narobil a Ivan bol jednoducho spolutvorca na zaciatku celeho oligarchickeho systemu
a nakoniec, ignorujuc spolucast dnesnej pravice, ktora bola klucovou pri privatoizacii, si to, cele pripisal Ficovi :-)
uplne pomylene
- prva vlna privatizacie bola tzv. mala privatizacia, ktora dala vzniknut bandam ako Cernakova a drsnej mafii 90 rokov
- druha vlna bola prva kuponova privatizacia, v rezii federalnych institucii, ktora dal vzniknut ludom ako Kozeny a Siroky
(na prvych dvoch vlnach sa vyrazne podielal Ivan Miklos)
- tretia bola druha kuponova privatizacia, ktoru Meciar zrusil a rozdal ludom dlhopisy
- stvrta vlna bola Meciarova privatizacia domacej kapitalotvornej vrstve, kde sa predavali aj lukrativne podiely (napr. Slovnaft) manazerom a zamestnaneckym akciovkam, ale aj podniky s vysokou uctovnou hodnotou, ale nulovou trhovou
- piata bola privatizacia bank (Miklos), siesta strategickych podnikov (Miklos)
s leboficom to naozaj ma minimum spolocne
spravne - preto sa mali dialnice stavat cez PPP projekty - a nemocnica pokojne tiez
tak toto je skutocna talianska stopa, len tato vedie k privatizacii, ktoru spachali tlupy goril
Odporúčame