v Bratislave v spicke metro je - posuvas sa meter po metri
v Bratislave v spicke metro je - posuvas sa meter po metri
bratsiavska kaviaren rata, ze priemernu mzdu berie v priemere 10 Rusov - potom by to priblizne sedelo :-)
to je tzv. sofistikovana ekonomika
po dlhsom pobyte v zahranici, a to ani nie prilis vzdialenom, je najlepsia terapia ako si pripomenut chut domova klasicky gumeny rozok :-) mnam
PS a Spolu je nova Sietka, ktora sa tiez pohybovala povodne okolo 15 %, cize nejaky potencial tam je
ak sa im tam do toho votrie Kiska, tak este stale maju co si podelit, akurat sa slunicka budu musiet rozhodnut, ktory Slnecnik je pre nich slnecnejsi, Matovic si mozno vytiahne madarov z SMK na kandidatku, cim dostane ich aj seba pohodlne a SaSka ma tiez potencial, aby to zvladla sama - toto vsetko sa tam dostane
ludia hladaju iluzie a dostanu realitu
nic lepsie sa smeru nemoze stat, ako byt v opozicii - jedine tadial vedie cesta hore (aler aj dole)
taka koalicia nema realnu sancu vzniknut
porazeni budu Slovaci? aha, to som zle precital :-)
bez Kollara to slunicka nezlozia, s buducim Kiskom mozno aj bez Kollara
uz sa tesim na superzlepenec :-D
takze budeme mat kazdorocne vysoko prebytkovy rozpocet aj so vsetkymi socialnymi balickami?
no to sa vsetci tesime :-)
takze ked sa vymeni vlada, mozeme ocakavat, ze v rozpocte pribudne kazdorocne 365 x 10 000 000 eur = 3,6 miliardy eur
a ked nahodou nepribudne - ako nepribudlo za vlady "nekredneme a neplytvame", tak u koho sa stazovat a od koho si ich pytat?
ak je to ovela zlozitejsie, tak preco oocakavas jednoduche riesenia?
a ty si fakt myslis, ze ti pravnici a ekonomovia nevedia aspon tolko, co ty?
ak nevedia, uchadzaj sa tam o miesto, a predved sa
klasicka odpoved :-) inu som necakal, pani chrobakova truhlikova
tak nemusis poradit mne, skoc na ministerstvo a precitaj im paragrafy
jeho realne rozhodnutia koresponduju s realnou situaciou v tom momente, v state, statnom rozpocte - co sa tyka SPP, to pripomenul aj kretinsky - mohli uplne obist stat, ale lepsie im bolo s so statom sa dohodnut
ak si niekto mysli, ze peniaze niekde na kupu SPP boli, len ich vytiahnut z vrecka - nuz neboli, a boli aj otazky, vo svetle situacii na Ukrajine, ci ma vyznam to kupovat. Ked raz vstupis do rieky, necakaj, ze bude taka ista, ked tam vstupis opat.
v pripade elektrarni zaniklo predkupne pravo 5 rokov po privatizacii, ked este situacia nebola taka vyhrotena, takze potom stat mohol robit akurat neprijemnosti - a tam stat vyrokoval opciu na SE - PO DOSTAVBE Mochoviec - takze pytaj sa potom
pripomenme si vsak napriklad aj reprivatizaciu Transpetrolu, ktoru Fico vratil do ruk statu
moze kontrolovat, a velmi dobre, ako som napisal, ze ci faktura A sedi s kolonkou B, a potom ak to nesedi, sa moze obratit na prislusne statne organy - od danovych az po represivne (vid. posledne stihanie)
ale potom je tu este seda zona, kde sa neda presne povedat, ci rozhodnutie X je dobre a k comu povedie. Zodpovednost podla privatizacnej zmluvy a naslednych roznych dohod su na bedrach Enelu - a ten meska a navysuje, a vtedy prichadza na rad nespokojnost a vysvetlovanie, ci nadnaklady a casova strata su opravnene
nie je vo svete reaktor, pocas ktoreho vystavby by sa dodrzal termin a rozpocet, ja si osobne dovolim tvrdit, ze aj tych 5 miliard, ktore nas to bude stat je akceptovatelnych, lebo za taku cenu by sme to uz dnes nepostavili (vid. ako sa buduje novy Paks v susednom madarsku)
mozes napokon ist na arbitraz, mozes sa sudit - myslis, ze to stavbu posunie :-)
tvoje ohananie sa paragrafmi je mimoriadne romanticke a v tomto pripade zlozito pouzitelne
ked stupis do h...a, co bola privatizacia slovenskych elektrarni, tak nenadavaj na tych, ktori to po tebe musia cistit
dalsia genialna osobka :-D, vas normalne niekde kotia
tak nam vysvetli, analfabetom, aj vsetkym tym ekonomom, ktorych zamestnavaju statne institucie, co mali robit v pripade Mochoviec?
lebo zatial si len vymienate tajuplne odkazy
zislo by sa to aj Andrejovi K. a Richardovi S. aby to vedeli, ked budu vladnut, lebo taky Richard S. uz v rokoch 2010/2011 mohol robit smerom k elektrarnam vsetko, co len chcel a akosi sa nic nepohlo
ked im date ten zazracny navod, nebudu ho musiet sami pracne hladat
Odporúčame