tiez by som rad pocul to vysvetlenie
tiez by som rad pocul to vysvetlenie
pan Kiska dnes mal prejav z zahranicnej politike statu, mlatil prazdnu slamu, este ani tej slamy tam vela nebolo, ale zaujimavy bol jeden moment, ked doslova kurizoval Trumpovi (lebo, samozrejme, musel pripomenut, ze sa stretava aj s takymito statnikmi, nielen s kozou v prezidentskom palaci), aku otvorenost a empatiu spolu citili
no, aj ked podstatne vacsiu empatiu citi Trump ku Kimovi, a ten za vzor nebude u nas pre nikoho, nieto este pre Kisku, tak by bolo zaujimave, co konkretne sa z tej empatie prenasa na Kisku a co z Trumpovych "empatickych rieseni" by chcel vidiet na Slovensku - lebo nasledne spomenuty Marakes a Lisabonska zmluva, za ktore horoval, nema s Trumpovym feelingom urcite nic spolocne
Kiskova parlamentna kampan sa uz zacala, tak tymto prejavom, ako aj krokmi pri zakone, kde su aj hymny a kazdy jeho krok uz treba brat ako krok stranika, nie prezidenta
na urovni hupacieho konika su presne taketo prispevky
neexistuje tu ziadny prognostik, ktory by dokazal odhadnut situcaciu v horzizonte 20 rokov, nieto este 50. Ked bud problemy, tak nie je problem otvorit ani ustavu - a jediny rozdiel medzi beznym zakonom a ustavnou vacsinou je to, ze sa na rieseni bude musiet zhodnut sirsia vacsina, nez len obycajna a tak sa musi hladat dohoda a kompromis namiesto pretlacenia reformy systemu silou, ako to bolo v 2004
ze vypocty su zdrapom papiera hovori aj to, ze svetle zajtrajsky druheho piliera, tak ako ich v roku 2004 vycislili presne ti isti alebo podobni analytici, sa lisia od reality, a ti, ktorym niektori tahali medove motuzy pod nos, teraz dostavaju menej, nez im slubovali
neboj sa, Kiska to cele zrusi a skrtne :-)
osobne tvrdim, ze v sucasnosti nic lepsie pre Smer nie je, nez tandem Fico - Pellegrini, kazde oslabenie na jednej ci druhej strane, by bolo zle
v sucasnosti sa prelieva cez Slovensko progresivna tsunami, kde neplatia ziadne logicke argumenty, Smer moze robit jedeine, po prevaleni sa tejto vlny zratat skody a pustit sa do poctivej opozicnej politiky
dnesna opozicia po rokoch, ked nemusela robit ziadne nepopularne opatrenia a vobec ziadne opatrenia, by sa mala predviest - a vzhladom na to, ako sa predviedol Radicovej superzlepenec, bolo to tristny pohlad
prichadza nova generacia politikov, snad to pojmu inak ako stari pa..pdi, ako su dnes nielen Richard S., Andrej K., ale napriklad aj MIrrko B.
naj7 si, ako obvykle, myli socialny stat so svojimi fantaziami
Slovensko (spolu s Ceskom, spajane v mnohom z dedicstvom po CSR), je jednym z najrovnostarskesjich statov EU a medzi statmi, kde je najmenej ludi ohrozenych chudobou (v relativnom ponimani k prijmom)
chcelo by to mat trosku viac znalosti po ceskej realite, koordinator
Babis je, naopak, kritizovany za neumerne nafuknutie statnej spravy, rapidne zvysovanie platov, a neprimerane vysoke zvysovanie dochodkov
podla zavazkov ich kolegov, ktore im zanechali pri vstupe do NATO, mali dat na stihacky 2,5 az 3 miliardy eur
hanba im
(podla politickeho zamerania si vyberte komu :-))
naucit vzacnu masozravku tazit zlato :-)
parkovacia politika nejaka musi byt, tomu sa nevyhneme
sposob, akym to mesto vytvara,e je v podstate v sulade s Planom B - Planom pre bohatych, takze kto ste dali hlas Matusovi, konecne viete komu pomahate
dalsi problem je, ze mesto vam odkazalo, ze ak ste socka, tak sa po meste nepohybujte. Dnes, ked sa auta pohybuju po meste, tak uvolnuju a obsadzuju volne miesta (okrem Stareho mesta), takze jedni na vecer odchadzaju, ini prichadzaju - samozrejme, nie je to vzdy idealne, ale principialne sa cast miest uvolni. Ked sa znehybni doprava na parkoviskach, tak tych miest nemusi byt vela. Navyse parkovacich miest podstatne ubudne, a tu nejde len o chodniky, ale aj miesta, kde v noci auto neprekaza, ale podla pravidiel by tam nemalo byt.
okolo Niv sa stavaju luxusne byty, kancelarie a obchodne priestory - podla niektorych doprtavnych modelov by tu doprava skolabovala - teraz viete, pre koho budu znehybnene auta prospesne
pre bratislavske zlte vesty nie
ale tak šak naučí sa, má na to päť rokov
letec andrej popri lyžovaní, dovolenkovaní a popradovaní niekedy stihol dokonca prezidentovať, tak čo by to nezvládla
neviem, ci uz je to oficialne na papieri - nejake VZN sa da najst, ale nemusi to byt to, co bude aktualne navrhovane
ak som dobre pocuval, tak bude mozne zviazat firemne auto s trvalym pobytom, cize ten, kto pouziva firemne auto na osobne ucely by mal byt brany ako obyvatel za 49
no, ako tak pocuvam ten krasny popis na TB ako je Lubljana a ine mesta bez aut, a ako je to fajn a potom si zoberiem tu obrovsku vystavbu okolo Niv s celou vyskovou zastavbou a kancelariami a obchodmi, kam sa musia dovalit desattisice a desattisice aut denne a povalia sa sirsou Bratislavou, tak slova o meste bez aut je to taky aprilovy zartik... a tito ludia do kancelarii a do bytov a na nakupy nepojdu MHD
jednoducho, matusovsky plan B (Plan pre Bohatych) - ti chudobnejsi musia uvolnit cesty tym lepsim, slusnejsim, bohatsim
krešíku, ja nie som slnieckar, ale eurohujer - ono sa to nezda, ale je v tom znacny rozdiel
pomenoval som len veci, tak ako su - a sam marian sa vam to snazi dat stale najavo - kto nevie o com je rec, tak studium stryca Googla je uzitocne na vzdelavanie sa
aah, uz je pochopitelnejsia ta koza, ktora bola u Kisku na audiencii - nebola to statna navsteva, ale buduca clenka strany, tienova ministerka podohospodarstva
neonacista ako Marian K. nemoze vyriesit ziadne problemy ludi, len ich ovela zhorsit
Odporúčame