ehm, to si skopiroval frustracny prispevok nejakeho natana...
tvoje alter ego?
ehm, to si skopiroval frustracny prispevok nejakeho natana...
tvoje alter ego?
aj to im na tie tri zastavky elektricky + stary most musel vylobovat europske peniaze lavicovy Ftacnik...
nech sa paci, nieco skopiruj, kde som bol za klamara :-)
aaa copy-paste zbino, - dnes nie je co skopirovat, ze? tak si sa dopustil dokonca vlastnej myslienky:-)
uz som dochodca? .-D tak asi budem musiet niekde urgovat, na ucet mi ziadny dochodok nechodi... ale k veci
aky kolaps dopravy? ak doprava skolabuje, tak pre ten uzasny BUS pruh na Gagarinovej, lebo to postihne vsetky nadvazujuce ulice ako Bajkalska, Tomasikova a paralelna Mierova - na tychto uliciach doprava kolabuje uz dnes, a je jedno, ci ide doprava cez Slovnaftsku, Hradsku, Mierovu, vsade je skolabovana MHD posuvajuca sa v kolone aut
BUS pruh moze obsluzit Vrakunu bez toho, aby niekto na to nejako zvlastne posilnoval MHD, ved tam jazdia az dve trolejbusove linky po rovnakej trase + autobus
lenze gro dopravy tvoria ludia z prilahlych obci a tym je vrakunsky dopravny superpruh na milu kedves
takze plati, co som pisal hore - je uuuplne jedno, ako to dopadne, Valo zostane chrumkavy a jeho fanklub, ktory je z neho nadseny, bude este nadsenejsi
nespocitaju...
to sa robi takto - vyhlasime velku mestsku paniku, vytvorime pocit, ze sa blizi katastrofa, ktora je neodvratna a ktora postihna kazdeho, ze nie je uniku a potom sa hrame s dvomi moznostami
- ak sa to stane, tak vyhlasime, ved sme to hovorili, nie je to nic ine, nez na co sme upozornovali a vsetky nase opatrenia a usilie zamedzili este horsej situacii
- ak to nenastane, tak vyhlasime, ze vsetky nase opatrenia a usilie zachranili situaciu
najlepsie na tom je, ze takyto system sa da pouzit, aj ked clovek neurobi nic a necha to na samospad, aj ked urobi hlupe opatrenia a dokonca aj ked urobi genialne opatrenia :-)
nech ma masla a nejake masielka na hlave hocikto. to zakladne je jasne - za cenu, ktorou sutazili a uspeli, sa to postavit neda - a ani nepostavi.
to je alfa a omega a zaklad celeho problemu
slovenske privesky ytymto velkym pri sutaziach na SVK nerozhoduju takmer o nicom - aj v tomto pripade NDS rokuje s Talianmi, Taliani sedia na peniazoch a stavba bud pojde dalej alebo padne pre Talianov
to je nezmysel, ze nemohli zarabat na akciach, ale samotne DSS boli velmi konzervativne - pred velkou krizou drzali v akciach ani nie stvrtinu (podla toho, ktora DSS ako, niektore mali pod 20 %) a potom sa ich horuckovito zbavovali, pocas velkej krizy akcie prudko padli, to aj cvicena opica si mohla zratat, ze trhy pojdu vyrazne hore a ze na nich napokon zarobia
su dva pristupy (okrem inych :-), prvy kanikovsko-sulikovsky, kde najdolezitejsie je to, kolko si odviedol/nasetril, cize ci mas dost penazi - to vsak vytvara situaciu, ze stat by solidarizoval s "mladymi, zdravymi, bohatymi" a na to nie je dovod. Ak ma niekto dostatok penazi, aj teraz sa moze vyviazat zo systemu a zit si za svoje, a ak ma zaujem o to, aby niekedy dostaval statny dochodok, platit si dobrovolne prispevky
druhy je z opacnej strany, chod do dochodku, ked dosiahnes urcity vek - ten ma z hladiska solidarity spolocnosti vacsi zmysel, pretoze cieli na starsich, ktori uz nemaju taku moznost a sily na uplatnenie ako mladsie rocniky. Dochodkovy strop je zbytocny strasiak aj z hladiska penazi, pretoze ak budu nizsie dochodky pre dochodkovy strop, tak si clovek moze rozmysliet, ci mu staci to, co mu ponuka stat alebo si chce alebo musi zarabat dalej - dosiahnutie dochodkoveho stropu neznamena, ze clovek MUSI prestat pracovat, ked na to este ma
poznam x ludi, ktori by pracovali potom aj zadarmo a y ludi, ktori by iba chlastali, hulili a vyvadzali
a pozname aj z ludi, ktori uz teraz zakladny prijem maju, aj ked maly, nie su existencne zavisli na praci a napriek tomu by s nimi nikto nemenil...
presne tak,
nasi zodpovedni obcania, ktori napriklad v BA zvolili toho neschopu Nesrovnala a predtym Durkovskeho, tych zvycajne zradza rozum aj zodpovednost
tak im treba pomoct
pre shark
ano, toto je tzv. Svejnova rozpravka o nespravodlivosti, ze sa penzijny fond doplna z dalsich dvoch prebytkovych fondov, ale takychto "nespravodlivosti" je tam hromada - stazovat sa mozu vsetci, co naplnaju napriklad fond zamestnanosti, a necerpaju nikdy podporu, starodochodcovia, ktorych sice nedavno preratali, ale 14 rokov dochodkov im nikto nevrati, ludia s vyssimi zarobkami, ktorym sa krati osobny mzdovy bod, ludia s este vyssimi zarobkami, kde odvadzaju viac ako je strop pri vypocte dochodkov atd.
ono je to tym, ze I. pilier este stale je a snad aj zostane solidarnym systemom
ani ludia v II. pilieri sa nedelia s vynosmi s ostatnymi, ktori tam nie su, ti sa delia len so sukromnymi DSS
a to este nehovorim o zavedeni minimalneho dochodku, kde aj tym, ktorym vychadza este mizernejsi dochodok, lebo davali cast do II. piliera, cize sebe, ale doplaca im cely system I. piliera
na mitingu Za Slusne Slovensko recnici dorazne ziadaju, aby sa vysetrilo, kto odvzdal VE Gabcikovo, majetkok statu, za 600+ milionov zadarmo zahranicnej polosukromnej firme, obcania pod podiom maju na plagatoch fotografie manazerov za mrezami a ziadaju pre nich basu, denniky uverejnuju sedem clankov a osem komentarov, fotografie majetku ludi, ktori za to zodpovedaju, navstevuju skoly a skolky, kde chodia ich deti a herec R.S. musi prenechat aktualne predstavenie v divadle zaskakujucemu kolegovi, lebo na tribune stratil hlas
ci to sa mi len zdalo? asi ano.... tak nic
to je recept pre Banglades, Indiu alebo dalsie podobne krajiny
vies co, naco experimentovat tu, prestahuj sa tam a potom nam poreferujes
a ono je to este trosku pikantnejsie, lebo "zhuleny vypchavac" docasny euroval akceptoval a padlo sa az na trvalom eurovale, ktory ma ambicu sa premenit na europsky menovy fond ako MMF - a nemyslim si, ze MMF je krachujuca institucia :-)
kristepane, HiroSK, trosku sudnosti
ludia v preddochodkovom veku (teda ti, co teraz beru II.pilier dochodok) nesli do garantovanych ako Fico nakazal, ale ako nakazal Kanikov zakon, kde sa postupne desat rokov pred dochodkom povinne presuvaju uspory z negarantovanych fondov do garantovanych
dochodkovy system sa postupne menil, od zaniku socializmu az po kanikovu velku zmenu - a pred nou neexistoval ziadny prvy a druhy pilier, tak netrep co sa sanovalo a nesanovalo, ked sa preklapal cely system na nieco uplne ine
od roku 2004/2005 staci zratat sumu transferov a sumu odklonenych prostriedkov - a je to jasne
neviem, ku komu to patri, kohutik, ale odpoviem ti ja
bezosporu su ludia, ktorym sa vyplati byt v druhom pilieri, v tom problem nie je, ale problemom je to, ze je tam mnozstvo ludi, ktorym sa to nevyplati a ti v najblizsich rokoch - a az do konca zivota sa s tym budu musiet vysporiadat
kazda situacia je individualna, su sposoby, ako vyuzit druhy pilier, ale prvotny umysel zakonodarcov bol ten, aby II. pilier vyplacal v prvom rade dochodky a tie ponuky od poistovni su jednoducho male, nesvajciarske
ak si ty osobne spokojny, tak nie je co riesit
Odporúčame