domnievam sa, ze odpovedat si dokazes aj sam :-)
24/7 je nerealne
domnievam sa, ze odpovedat si dokazes aj sam :-)
24/7 je nerealne
bez eurofondov by sme mohli zabudnut na podstatnu cast novych dialnic a v takej Bratislave by medzi bývalými zvyskami stareho mosta jazdila kompa
ale aj tak sa da, oprasili by sme krpce
nuz, ak je Fico sorosovec za to, ze pred xy rokmi bol v skriptach podporenych OF, tak Kiska je scientolog, kedze scientologom prednasal
budte konzistentne, kiskove slunicka
musel byt najpracovitejsi, ked podla jeho kancelarie je prezidentom 24 hodin denne
nova doba? budeme volit mrs. a miss Ustavny sud prostrednictvom televizie Markiza? :-)
ako by napriklad dopadlo hlasovanie ci je pani profesorka z Kanady, ehm.. napriklad lienočka? :-)
vsetky zdravotnicke zariadenia, vratane pentackych, su financovane z verejneho poistenia, ci uz prostrednictvom zdravotnych poistovni (kde jednu vlastni priamo Penta), alebo aj prostrednictvom eurofondov
bez tejto spoluucasti z verejnych penazi by bola hromada sluzieb, ktore poskytuju sukromne subjekty, tazko predajna
po prve, aj samotny clanok to pise
a po druhe, poskytovanie stimulov sa riadi zakonmi a predpismi - to si len z neviemakeho dovodu niektori ludia predstavuju, ze sa niekam naleju peniaze sposobom, robte si s nimi co chcete
citat z clanku v linku:
Trnavský podnikateľ nakoniec pred dvoma rokmi otvorene priznal, že so sklárskou výrobou v Poltári ani nepočíta. Hlavným dôvodom bol nedostatok financií. V. Poór sa v investičnom zámere zaviazal poskytnúť „z vlastného vrecka“ 14,5 milióna eur, z ktorých viac ako trinásť miliónov mali tvoriť cudzie zdroje v podobe bankových úverov.
-------
Tie sa však podnikateľovi nepodarilo získať, a tak pokračoval len v strojárskej produkcii, ale už bez štátnej pomoci. Z tej nakoniec ani nečerpal.
-------
to je trosku zlozitejsie:
- II. pilier naplnili lakave reklamy, ktore do neho nahnali aj ludi, ktori nemaju sancu na lepsi dochodok z II. pilierov a pri otvoreni piliera, ked mohli vystupit, ich miatla kontrapropaganda vtedy (a vlastne aj dnes) opozicnych stran - to je otazka nizkej financnej gramotnosti mnohych spoluobcanov a ich viere v svetle zajtrajsky, ktore im niekto slubi
- ani to polovicne penzie za polovicne odvody nie je celkom tak, lebo to urcitym sposobom zmenilo zavedenie minimalneho dochodku
ked podnikatelske zamery nevyjdu, tak sa ziadne stimuly nevyplacaju
Poor sklarne nerozbehol,.takze ani ziadnu dotaciu necerpal
a vidis - stacili na to dva riadky, nie 300
Tu mas priamo citat, ako postupujue ista DSS:
Ak sporitel v zmluve o sds urcil opravnenu osobu
Ak v zmluve o starobnom dôchodkovom sporení zomretého sporiteľa, bola určená oprávnená osoba, pošle DSS oprávnenej osobe/osobám žiadosť, na základe ktorej budú vyplatené finančné prostriedky.
Ak sporiteľ v zmluve o sds neurčil oprávnenú osobu
V tomto prípade sa stáva majetok na osobnom dôchodkovom účte predmetom dedenia. Oznámte notárovi, ktorý prejednáva dedičstvo po zomretom, že sporiteľ mal zmluvu o sds v našej spoločnosti. Zostatok na osobnom dôchodkovom účte bude vyplatený len na základe právoplatného rozhodnutia o dedičstve.
tu sa pletu dve veci
DSS - z(ne)hodnocovanie penazi - vsetky peniaze su vyplatene opravnenej osobe, ktora je urcena v zmluve a ktoru si urci sporitel, v plnej vyske, dokonca mimo dedicskeho konania, takze pozostali maju peniaze hned k dispozicii
komercne poistovne - pre tie platia vyssie uvedene lehoty a prichadzaju do uvajy az vtedy, ked si niekto u niektorej komercnej poistovne kupi dozivotny dochodok
nech sa prihlasia ti, ktori na fondoch v DSS zarabaju desiatky percent rocne
a aj s tou rychlostou zmeny jedneho fondu na druhy to nie je take idealne, su DSS, kde ti toniekolko dni trva - a medzitym sa pokles moze zmenit na rast - a naopak
to nie je podstatne, ake to bolo poistenie, to je ukazka, ako mozu dopadnut klienti poistovne - hocijakej komercnej
a posledna poznamka :-) - ako to vyzera, ked poistovna slubuje, ale neplni, staci sa z posledneho obdobia pozriet na pribeh poistovne Rapid Life...
a este poznamka - hra s poistovnami je hra s ohnom. Ak by stat stanovil nejake drakonicke podmienky, tak sa mu poistovne na to vybodnu. Alebo sa najdu poistovne, ktore budu slubovat hory doly a nakoniec sa rozplynu v bankrote. Pretoze ak ma clovek cast dochodku vyplacanu prostrednictvom poistovne, musi sa modlit, aby jeho poistovna prosperovala az do jeho smrti.
ak ma socialna poistovna vyplacat penzie, tak naco sa povinne odvody delili?
vyspely svet vyuziva zahranicnych pracovnikov a prispievaju k narodnemu bohatstvu
len Slovaci, sami rozlezeni po svete, si myslia, ze púrichadzaju pijavice
ta otazka je aktualna stale, slovensko nestoji len na automobilkach
cudzinci vo fabrikach tvoria vankus pri prepustani, pretoze firma moze znizit stavy bez toho, aby sa to dotklo Slovakov a ludi z EU
zakony su urobene tak, ze ludia z EU maju prednost pri zamestnavani
takze to o dementoch si schovaj pre niekoho ineho
Odporúčame