ako sa mi vrati Ferova moznost? nech viem, co ma caka a neminie :-)
ako sa mi vrati Ferova moznost? nech viem, co ma caka a neminie :-)
pretoze ho nepotrebujem :-) a tym padom ho mam ako zabezpeku, ci uz pre mna alebo moju manzelku
ked chybaju argumenty, prichadzaju na rad hesla, ze mc? :-)
pe-er-de sa teraz vie, co je udrzatelne a neudrzatelne, tesne pred masivnym nastupom robotizacie, AI, 3D tlace, biotechnologii a genetickeho inzinierstva
mozno sa o par desiatok rokov budeme cudovat
co ma preboha politicka strana s rozhodnutim ludi? dostali ferovu moznost
tak miesto odtieklo dajme vysalo, kedze to boli fukoty
I. pilier bol sanovany transfermi zo statneho rozpoctu, lebo mu II. pilier vysal peniaze - cast isla z privatizacie SPP a postupne transfer zo statneho rozpoctu klesal, dnes je nulovy
viackrat bol otvoreny II. pilier a viackrat varovali vladni politici, aby ti, ktori nemaju sancu si nasporit, vyuzili moznost odist - na to sa kontrapropaganda rozkvakala a od Kanika cez jeho lobisticke zdruzenie Sporitel az po media, ako dnes openteny Trend vyzyvali ludi, aby z II. pilier nevystupovali
podla zasady trikrat a dost a trojnasobnom upozorneni si uz musi kazdy sporitel/investor niest dosledky svojich rozhodnuti
politici slubovali vyssie dochodky, aj to sa ukazalo ako ... no povedzme... loz?
ja osobne som v druhom pilieri, takze buliky na nos mozes vesat inym
ja neviem, tu z snad nikto necita s porozumenim, alebo nerozumie o com pisem
presun z garantovaneho do indexoveho fondu v case, ked budu akcie dole a nasledne si pockat na rast je cesta ako zarobit v DSS, aj ked clovek mal predtym len garantovane fondy
garantovany fond si plus minus drzi svoju hodnotu a pri vyraznom poklese cien akcii si kupi podstatne viac podielovych jednotiek indexoveho fondu, ktore sa mu nasledne zhodnotia
that's all
ehm? coze? :-D
a kde urobili chybu ti, ktori slubovali svajciarske dochodky?
kedze ich vyplaca I. pilier, z ktoreho odtieklo do druheho 9 miliard, tak sa ich to tak trosku tyka
jedine poznanie, ktore je potvrdene, je to, ze ludom, ktori si nechavaju vyplacat dochodok z II. piliera, sa to nevyplatilo
a to mozno nie je dokonale poznanie, ale dokonane, lebo takto to budu mat az do svojej smrti
zrejme vyhra, ale sanca, ze zlozi vladu, je daleko mensia ako predtym - ale to vlastne bolo aj v tomto volebnom obdobi
smeru by opozicna dieta pomohla, lebo opozicne strany, minule, dnesne, buduce, mozu slubovat zazraky na pockanie a kym si ludia nepreziju na vlastnej kozi, ze sluby su jedno a realita druhe, tak vzdy budu podliehat iluziam, ze sa to da
indexove fondy na Slovensku nabehli vtedy, ked bol akciovy trh este utlmeny po krize, takze zarabali, ale ak si vezmeme, ze mozeme prichadzat do obdobia, ked nebudu vysoke rasty, skor merne plusy alebo stagnacia, ale aj straty, ako to bolo minuly rok, tak aj ten "krasny" priemerny ciselny vynos sa bude znizovat
ale to nie je hlavny problem II. piliera - ten je to, ze ani tento na pohlads rozpravkovy vynos ti nezaruci rozpravkovy dochodok, to je problem
mimochodom, aj ludia, ktori su v garantovanych fondoch, mozu si lahko kompenzovat to, ze neboli vo vynosnejsich fondoch - ked pride najblizsia vacsia kriza, tak po pade akcii mozu presunut svoije peniaze z garantovaneho na indexovy a pockat si na dalsi rast (teda, tyka sa to tych najma mladsich, lebo starsi uz povinne musia mat cast uspor v garantovanych)
no vidis, co vsetklo trolletariat vie
vyborne, tak to tym senilom vysvetli, ake je to cool a svajciarske
este raz, mozno to nebolo jasne
ludia, ktori beru dochodok z II. piliera, su na tom HORSIE, ako keby neboli v II. pilieri, uz to nie je mozno, uvidime, co keby, uz je to cierne na bielom
v ich pripade by bolo LEPSIE, keby v case, ked sa to dalo, z II. piliera vystupili
a v ich pripade by bolo teraz LEPSIE, keby ziadny dochodok od poistovne nevzali a nechali si to na neskor
To by bola stastna planeta - nikto by nic nerobil, len bral peniaze :-) Ak to povedal agent Smith o Matrixe, ked ho stvorili ako idealny svet?
ten, co nepocuvol "smerackych mafianov" ale "sharkovych mafianov" pocuvol a zostal v II. pilieri, aj ked tam nemal co hladat, dostava uzasny svajciarsky dochodok, ktory je nizsi ako to, co by dostal, keby "smerackych mafianov" pocuvol
stroskotanec? ved isti politici a tebe podobne nicky kedysi rozsirovali, ze ma 600 milionov eur na Belize
tak naco by si otvaral kancelariu? :-)
Odporúčame