takmer kazdy, kto ma hypoteku, tak hospodari - a predstav si, ziju
takmer kazdy, kto ma hypoteku, tak hospodari - a predstav si, ziju
- az budu mat media ine rozpocty, mozu robit analyticke clanky do hlbky, lebo to stoji peniaze, penezi, penize
- kazdy ma svoje dovody, nas bol v prvom rade tento - a to nas dlh stale nepokryva "dlhy" z minulosti, investicne, enviromentalne, infrastrukturne, ba i moralne
- kedze sme v dejinach SR nemali nikdy iny rozpocet ako deficitny, dlh nutne musime mat, lebo deficit nedokazeme pokryt z inych zdrojov
a mimochodom, ziskanie aktualnych cisiel je asi tak 5 sekund googlovania
vyrovnany rozpocet moze mat stat ja za hocijakej krizy, ale ma svoje politicke naklady
urobit si z vyrovnaneho rozpoctu fetis je vsak zbytocne
deficity mame preto, aby transformacia medzi starym (socialzmus) a novym (kapitalizmus), bola ako tak unosna
a preco by sme sa mali mat najhorsie? neviem, preco sa Slovaci citia byt najublizenejsi na svete
to masirovanie verejnej mienky sa uz zacala skor, teraz ma dve hlavne temy:
- ideme greckou cestou (sulik and spol)
- vsetko dobre je vysledkom Miklosa a Dzurindu, a keby nebolo Fica, tak by sme boli straaaasne daleko
Ivan Miklos uverejnil v SME komentar s nazvom Do pekla s Ficom, kde sice konstatuje, ze
"...medzi rokmi 2003 (keď sa pripravili reformy druhej Dzurindovej vlády) a rokom 2016 dosiahli najvyšší konvergenčný progres tri baltské krajiny, Poľsko a Slovensko.
V priemere to bolo za túto skupinu krajín 22,8 percenta (Slovensko a Poľsko dosiahlo 21 percent), kým v Maďarsku to bolo len šesť percent a v Slovinsku dokonca nula. V Česku to bolo 12 percent, v Chorvátsku šesť a Srbsku osem percent."
ale vsetko dobre, je od Miklosa (nebo) a vsetko zle od Fica (peklo)
tento vysledok hospodarenia sa sice nehodi, ale Penta a jej media si najdu cesticku - kde je vola, tam je cesta :-)
maju svoj kyblicek a pieskovisko, a kto sa im nepaci, toho vybacaju :-)
deti, deti...
medzinarodny tim tu je v prvom rade preto, lebo ho chce ulica - tak ho ma
nic hlbsie v tom netreba hladat, a ked nahodou prispeju k vysetrovaniu, tak to bude bonus navyse
oxymoron - to je slusne ci neslusne slovo, soudruhu?
nuz, vola sa to pravny stat a ma svoje mlyny, ktore podobne, ako Bozie, melu tak, ako melu, milej soudruhu, pardon, soustruhu
my predsa nepotrebujeme ministra vnutra - kopa ludi v tejto i inej debate ma take doverne informacie o tom, kto kraddne, kde kradne, co kradne a ako kradne, ze museli pri tej korupcii sediet rovno za korupcnym stolom
potom staci ist na prokuraturu vypovedat a minister vnutra bude zbytocna persona
.. a niektori nepotrebuju ani sudy, tak sa zbavme ministra spravodlivosti
je to prave americka bridlicova ropa, ktora drzi ceny na uzde, inak by boli este vyssie
predpoved pocasia pre Poprad:
poloslusno az slusno, miestami slaby dazd pozemkov, biopredpoved: 1800 eur za hektar...
... a mimochodom, velka vdaka slovenskej diplomacii, ktora nepracuje na namestiach, ale v zakulisi
aj ked sulici tiez mali riesenie - predat aj tych 51 %, ktore este mame...
praco zase klames? problem nie je v percente hore alebo dole, ale ze si klamal o tom, ze presstituti nieco nenapisali...
nuz presstituti napisali, ale ono si to treba aj precitat, dokonca pochopit - preberte si to vo vo vlakovej hliadke, kolektivne myslenie robi divy
preco zase klames, max? :-) z toho isteho clanku
z clanku:
...Okrem toho štát ako 51-percentný vlastník Eustreamu dostáva každoročne vyplatené dividendy zo zisku firmy. Pred privatizáciou Eustreamu to bolo raz toľko...
...Eustream patrí teraz pod český EPH....
"Slovenský pozemkový fond podľa našich informácií nedisponuje vešteckou guľou, resp. palantírom a nemôže vedieť, aké zmeny územných plánov sa v budúcnosti uskutočnia v takmer 3000 mestách a obciach na Slovensku," uviedol hovorca rezortu Machalík s tým, že v tejto súvislosti je potrebné sa obrátiť na starostu, resp. poslancov danej obce. Podotkol, že Slovenský pozemkový fond postupoval za presne stanovených podmienok, ktoré určuje zákon pre predaj štátnej pôdy na založenie sadu. "Zmluva je jasná, do roku 2020 tam má byť vysadený marhuľový sad," uzavrel Machalík.
prezradim Igorovi sladke tajomstvo - velka cast pozemkov v okruhu vacsich miest sa postupne premeni na stavebne pozemky. Drviva vacsina novych satelitov a dostavieb obci v okoli Bratislavy je byvala orna poda. Vinice sa menia na stavebne pozemky, zahrady sa menia na savebne pozemky jedno za druhym. Kazdy pozemok v dosahu zaujimavej obce je potencialnym stavebnym pozemkom, takze staci zavriet oci, bodnut prstom do mapy a hop, je tam potencialny stavebny pozemok.
pan prezident by o tom mohol rozpravat :-)
tu je kompletny prepis rozhovoru, kazdy si moze urobit usudok sam
nuz, keby najslusnejsie slovensko prestalo pouzivat vyrazy ako mafianska ste..ka a vyhrazat sa obesenim, tak by sa policia mohla zaoberat aj inymi vecami, ze ano
Odporúčame