okoloiduci, hovoris s kovanym clenom vlakovej hlaidky lubom161, tam necakaj zdravy rozum
okoloiduci, hovoris s kovanym clenom vlakovej hlaidky lubom161, tam necakaj zdravy rozum
fajn, tym vykompenzujeme dovoz ropy
aky podnik nam zarobi na dovoz plynu?
alebo zavries hranice, alebo ti odide pol republiky
a v poloprazdnych vlakoch na vlakovej hliadke uz neni taka zabava
aky slovensky podnik je konkurencieschopny v sucasnom globalizovanom svete?
menuj
no, ekonomiku tejto krajiny nezalozil Robert Fico a lacna pracovna sila bola to jedina, co SVK mohla po pade socializmu navonok ponuknut, aby vobec prilakala nejake investicie
odklon od EU znamena vratit sa do tejto vychodiskovej pozicie do bodu nula - cize do biedy. Iste aj odtial sa da dravo expandovat, ale urcite nam prezradis cim by sa Slovensko zivilo - mimochodom vojnovy Slovensky stat mal ako najvyznamnejsi vyvozny artikel drevo (takme 50 %), s cim sa v 21. storoci dlho vydrzat nema
tak co nas bude zivit, nech to vieme dopredu? :-)
Slovensko ma obrovsky investicny dlh z minulosti, ktory sa neda zmazat za par rokov. Kde vidis priestor pre autenticku ci skor archaicku socialnu demokraciu?
Toto je len bluznenie o nejakej citankovej echt socialnej demokracii, ktora sa ma vratit ku korenom, a to sa tyka aj clanku. Co to je v dnesnej dobe? Naozaj prehrala socialna demokracia preto, lebo bola malo socialna, malo rozdavajuca - ake maju byt ciele dnesnej socialnej demokracie? Redistribucia bohatstva? Vitacska politika, LGBT politika?
Zakladom je to, ze socializmus ako taky ekonomicky prehral a zanechal krajinu v bode nula, z ktoreho sa dalo pohnut dopredu len vytvorenim kapitalizmu so vsetkymi plusmi a minusmi, ktore to prinasa. Z h..a bic nikto neupletie, ani autenticka socialna demokracia. Svet sa zmenil. Alebo zostanes izolovany ako krajina - vzor S. Korea, Venezuela, Kuba, alebo sa otvoris svetu - a si vystaveny smrsti globalizacie. Za zatvorenymi hranicami mozes mat Teslu Orava, s otvorenymi hranicami ta zmetie Samsung z povrchu zemskeho. Vsetko sa urychluje, pohyb kapitalu je ako drava rieka, nie lenivy potok.
stara zmluva, kde sa kazda strana - aj mesto/primator aj firma tvaria, ze je nevypovedatelna
ale mala by myslim coskoro skoncit
no, globalne oteplovanie, to ja si v BA pamatam ine kalamity, ale to bolo roky dozadu
fakt, H20, hovorit o tom, co nepoznas,, no ako chces
v BA je niekolko kritickych miest, ktore pri takomto snezeni neosetris, a ked tak s velkymi tazkostami
neboj sa, sotko to prezije
aj ked je komicke, za jaku hrozu povazuje to, ze namiesto 55 je v uliciach len 54 - ten jeden sypac by to asi zachranil :-)
zmluva je zmluva, ked ju niekto porusil, tak nechs i druha strana uplatni sankcie
to sa ti len zda, ze je to kazdy rok, akurat tu sidlia vsetky redakcie, tak to maju priamo pod nosom
nase specifikum bola v prvom rade pravicova hviezda nazyvana pan primator Durkovsky, ktory tu zmluvu o udrzbe podpisal - okrem inych vylomenin
ale ved tu nehlasia neprejazdne hlavne tahy... aj ked sa to z PP asi zda
co mas s hlavnymi tahmi? tie, ktorymi som isiel ja, boli prejazdne, problemy mozu robit kopce, ako su Koliba, Kramare a podobne
no, ja som na Kolibe zapadol aj so 4x4, ale nie tohto roku :-) hovoris o niecom, co poznas len z pocutia - nie sneh, ale bratislavske specifika
lenze u vas to je vertikalne, a u nas horizontalne :-)
pani poslankyna chodi peso, tak jej pan manzel odporucal chytit taxik :-D asi do ruk a odhodit ho na desat metrov, nech sa pred rozpravou rozcvici
ach zbino, zbino, mila naplavenina...
Odporúčame