Nostromo, ja som za, aby sa skrtali drakonicke narasty dlznej sumy, ale prehodit zodpovednost na veritela je niekde uplne mimo
veritel zvycajne byva postihnuty uz tym, ze z dlznika toho vela nedostane, ak vobec nieco
exekucie predsa len nie su iba nenazrate nebankovky. Taky jednoduchy priklad - objednas si napriklad rekonstrukciu kupelne alebo vymenu okien, alebo hrubu stavbu domu, zaplatis zalohu a potom uz nevidis ani peniaze, ani to, co bolo treba spravit - a ked sa domohnes svopjho prava a dostanes sa k exekucii, tak sa ti povinny vyskiera spoza rohu, bez majetku a stojis v dlhom rade dalsich, ktorych oklamal
to uz nie je taka pekna predstava ako zle zle nebankovky, ktorych sa to dotkne este najmenej, lebo tie najsilnejsie si svoje vydobyju - alebo aj vydobiju, ked bude treba


