...ked sa pracuje dlho a su na to obrovske peniaze :-)
...ked sa pracuje dlho a su na to obrovske peniaze :-)
nestacilo by to, toto je dolezita imnformacia
Európska komisia nedávno hodnotila zdravotníctvo v rámci EÚ. „A konštatovala, že v Slovenskej republike sa vynakladá na zdravotníctvo menej ako vo väčšine krajín EÚ. V roku 2015 v Slovenskej republike išlo 6,9 percenta hrubého domáceho produktu (HDP) na zdravotnú starostlivosť, nominálne to bolo 1 538 eur na jedného obyvateľa. Priemer EÚ je 9,9 % HDP, ale nominálne ten rozdiel je ďaleko výraznejší, je takmer dvojnásobný, nominálne je to takmer 2 800 eur na jedného obyvateľa,“ zhrnul Suchanek.
nech tam bude takovy alebo makovy, vzdy narazi na podfinancovane zdravotnictvo, do ktoreho bude treba naliat perniaze navyse, toto bol sposob ako ich tam dostat legalne
netreba zabudat, ze hlavnym ideologom a sefom zdravotnickeho teamu SaS je Rudla Zajac, osobne, takze ak sa dostane do pozicie, ze bude moct tvorit zdravotnicku politiku, tak urobi to, co neurobil predtym a chce a mal - zadefinuje, co bude v zdravotnictve bezplatne a za co sa bude platit
a to bude jizda, kde budu mat vsetci po ptakach
nie, zavodi pod ruskou - biela, modra, cervena :-)
s sceffan sa nam odmlcal...
dalsie krajiny sa minuli
vyssia institucia a elitni sudcovia z vyspeleho sveta v podobe Benatskej komisie odkazali nasmu panovi prezidentovi, ze musi si vybrat z toho, co mu predlozi parlament
podfinancovane zdravotnictvo - to je alfa a omega
konecne sa vedie debata o tom, co je podstatne
vymenuj vsetky susedne staty, ktore maju prebytkovy rozpocet :-)
prezident si nemusel vybrat Lasakovu, ale jedneho z dvojice Mamojka - Lasakova
Lasakova tam bola ako vrece zemiakov k Mamojkovi, a ten pravnicke skusenosti ci znalosti predsa len ma :-)
hmm, teraz sa ukaze, ci ma pan prezident Andrej Mazak este nejaky trik v rukave
je uuuuplne jedno, ako sa robia interne testy a ci sa robia, alebo ci tam vyrobca vsetko hadze od oka
podstatne je, co doda na pulty - a na pulte musi byt to, co je na obale a v pripade Spisskych, ktore su chranene uniou, aj presna receptura
ak to vyrobca nerobi, v obale je nieco ine, nez je tam napisane a uradna institucia, v tomto pripade inspekcia. na to pride, riskuje mastnu pokutu a stiahnutie vyrobku z trhu
Spisske parky chrani EU a preto maju stanovenu recepturu, ktoru su povinni dodrziavat
tuto zjavne mali na mysli a interne testy sluzia na to, aby boli v norme
takto sa robia kompromisy, ked mas koalicnu vladu
Riso, uc sa
preto sa zvycajne taketo opatrenia robia vtedy, ked je situacia na trhu prace dobra
:-) a ako sa robi socialna politika?
danovo odvodove zatazenie je priemerne (pohybuje sa na priemere eurozony) - na to sa staci pozriet do statistik EU, a v absolutnych cislach v realnej sume jedno z najnizsich v EU - je to preto, lebo su tu voci zapadnej Europe taktiez nizke platy - na to si staci porovnat vyplatnu pasku z Nemecka a Slovenska
znizovat dane a odvody mozeme do aleluja, ale su tu dve strany rovnice
lebo, napriek vecnemu optimizmu istych politikov, ze znizenim odvodov zlepsime situaciu v zdravotnictve, skostve a dochodkovych fondoch, ma svoje hranice
napr. ak zmenime dan z prijmu FO, musime riesit prijmy obci - a tie maju vo svojcih rukach miestne dane a poplatky - co myslis, znizia ich?
treba pripomenut, ze podstatne zvysenia dani zabezpecili uz reformatori 2004, rovnako ako spotrebnych dani, paradoxne, ten "lupeznik" fico tie dane ciastocne znizoval (DPH na lieky, zakladne potraviny, knihy...) a ako jediny vyznamnejsie znizil aj spotrebne dane na naftu (pod tlakom kamionistov pri zavadzani myta)
Odporúčame