Gaspi
koalicno opozicna Tema dna na TA3 to naznacila - kde nie je zalobca, nie je sudca
takze, ak to nikto nenapadne (z tych ostatnych) na Ustavnom sude, nic sa uz dalej nebude riesit
tak na tu srandu pri jeho voleni v parlamente sa neda zabudnut :-D s krizikmi na listkoch, s fotenim listkov - no skola demokracie :-D
a ceresnicka na torrte so skartaciou Matovicovej vypovede
nechcem sa dotykat jeho odbornej sposobilosti, ale v sulade so Svejkom sa da povedat, ze bol "superarbitrován pro blbost "
mne je luto, ze sa nestal GP, lebo by sme s nim zazili este vela zabavy
tak si to trosku rozoberme - sulik podporil docasny euroval a bol proti trvalemu eurovalu, takze taka mala schizofrenia
potom vyrabal vselijake scenare, jeden z navrhov bol, ze podpori navysenie docasneho eurovalu , ak sa neprijme trvaly a odkazoval ostatnym koalicnym partnerom, ze nech si euroval schvalia s ficom
inymi slovami - ja, Richard I. budem za pekneho a z vas ostatnych spravim k..vy
no tak na toto mohol pristupit iba blazon - a v SDKU neboli hlupi
vysledok Richardovho "principialneho" postoja boli dve vlady R. F. a eurovaly stoja pevne na svojich nohach a dokonca prinasaju zisky
grecky dlh je nafuknuty problem, ktory pre eurozonu neznamena prilis velky problem (samozrejme, problemy v Taliansku napriklad by boli ineho radu)
zase ten palec .-) kazda koalicia mala cloveka, ktory ukazoval ostatnym poslancom, ako ku ktoremu bodu hlasovat, lebo casto ide o formulaciu typu - "do paragrafu x sa vklada slovko 'maximalne'- hlasujte o tomto bode
akurat, ze zlepenecky palec vydrzal len dovtedy, kym Sulik neukazal ostatnym stredny prst
no, zvladol to so sarmom, aj ked jeho protokol urobil s Laššákovej Laščákovú a zakoktal sa pri mene Mojmír :-)
ak je nejaky vyrok ustavneho sudu komicky, tak nie ten, ktory uklada preztidentovi Kiskovi,. aby po sebe upratal neporiadok, ktory narobil, ale "poziadavka zdrzanlivosti" pri amnestiach, ktoru tam vpasoval ti dobri, mudri a uzasni ustavni sudcovia (na rozdiel od tych zlych, hlupych a spolitizovanych, ktori tak trapia nasho pana prezidenta)
ak sa toto vobec niekedy dostane pred nejaky sud, tak to sa este dobre pobavime :-)
- zacalo sa to malou privatizaciou (Ivan Miklos)
- podstatna cast bola rozdana v kuponovej privatizacii (Ivan Miklos)
- privatizacia cez zamestnanecke spolocnosti, niekde uz len cast podnikov, kedze velka cast bola v kuponke (niektori nemali ani hodnotu koruny, niektore boli lukrativne ako Slovnaft a zamestnanecke akciovky ziskali kontrolny podiel) (Vladimir Meciar)
- ozdravenie bank (Ivan Miklos)
- predaj strategickych podnikov (Ivan Miklos)
bol to citovy vylev pana M., ktorry precital pan prezident K.
pani K + M robili obstrukcie dovtedy, kym sa to este dalo, a ked uz sa to nedalo, a bolo si treba vybrat medzi totalnou politickou vojnou spojenou s nerespektovanim Ustavneho sudu, tak sa nam pan K. racili spravat ustavne komformnym sposobom, cize tak, ako sa mal spravat na zaciatku
medzitym stihol vyliat vedra spiny na Ustavny sud, kde sedi podla pana K. sudcovska spodina, ale kazi mu to taka malicka komplikacia - aj Benatska komisia mu jasne povedal, co ma robit - a robit z Benatskej komisie pobocku strany Smer dost dobre mozne nie je
v jednom ma pan K. pravdu, a nakoniec je to aj odporucanie Benatskej komisie - buduci vyber dalsich sudcov na US by sa mal odohravat za inych pravidiel a so sirsou zhodou
spravny postreh, Fico si robi svoj vlastny PR
tak to vyzera, ked pacienta nemate v kazajke, ale ho pustate medzi ludi, a ked pomstychtivy clovek so spravanim psychopata a manipulator s uctovnictvom I. M. sa sa vyhraza basou svojim politickym protivnikom :-D
tak, tak - a zem je plocha a drzia ju korytnacky
ano, nabuduce moze - ked to bude mat posvatene zakonom, mily brigos
prezident ma kandidatov zvolenych narodnou radou, to je podstata rozhodnutia US - a je irelevantne, ci sa niekto sudil o porusenie ci podal alebo nepodal staznost
narodna rada inych kandidatov prezidentov neponukla a tato ani neponukne a o tom, ze ma kandidatov vymenovat mu povedala aj Benatska komisia, co su trosku ini experti na pravo
zajtra uvidime, ci sa pan Andrej Mazak postavi nad Ustavny sud
dajme bokom ich politicke karioery, ktore boli v mnohom kontroverzne, ale rozdelenie federacie takym sposobom, ako to urobili Klaus s Meciarom, je dielom skutocnych statnikov
chapeau, pani
najma dnes, ked su v politike hlavne gagaji, taraji a prrrdusi
takto to vyzera, ked si do krajiny vpustite gruzinskeho Igora Matovica :-) pardon, na UKR Ihora
ratas aj s tym, ze elektricka ide aj jednym smerom aj opacnym smerom?
oddlezenie robi podla zavazkov, tam je skor takmer istota, ze sa budu tvorit nove
ja sa nezaoberam primarne zdravotnictvom, to je otazka na inych, ja sa na to pozeram z hladiska riadenia firmy a hospodasrenia z firiem a je tam mnozstvo faktov, ktore hovoria o podfinancovani a tym padom my sa oddlzenim nezbavime problemov, lebo tie su zakotvene priamo v systeme plus jeho nedostatocnym financovanim - alebo bude viac od statu, alebo od pacientobv, alebo sa este viac okresu sluzby v zdravotnictve
kedze od zaciatku vzniku statu mame deficitny rozpocet, tatko mozeme mat nieco usetrene
je vobec otazka, ci Slovensko volakde malo na to dobudovat dialnicu do Kosic a ci to nie je len odrazom toho, ze sme boli mala chudobna postkomunisticka krajina, ktora sa postupne zviecha
Odporúčame