jangrundza si to prenasobi takzvanou matovicovou konstantou
jangrundza si to prenasobi takzvanou matovicovou konstantou
POZOR, pohov...
nedostal 67 milionov - aspon nejaku malu predstavu o tom, o com debatujes, by si mohol mat
a teraz si este obaja zratajte, kolko invalidov a dochodcov by sa odalmuznilo, keby sa o ziadne Gabcikovo nebolo treba sudit...
financovaniu vystavby stadiona sa venovala podrobna sprava a detailna kontrola zo strany NKU a ziadne "nabalenie" sa nekonalo
co vsak vycitala sprava mestu (a poslancom) bolo "predrazenie", ktore spocivalo v tom, ze povodne schvaleny rozpocet v zastupitelstve presvihli navysovanim dalsimi poziadavkami
sprava by mala byt dostupna stranke NKU
dost dobre nechapem, o com je tu zase spor
stadion patri mestu a je psou povinnostou mesta sa o neho starat - cize ak nieco neurobilo, zanedbalo, nestaralo sa, tak moze dupat nozickami, bude to na nom, aby to opravila zaplatil - alebo zrusil
ak chce niekto robit hokejovu show a potrebuje nieco navyse, tak nech si to ladovi zvazovi muzi zaplatia
ja neviem, su tu niekde aj ludia, ktori triedia, lebo je to normalne, ekologicke a uzitocne, alebo len partia hejterov ako dole v tejto debate?
kolektivne vyjednavanie je vecou odborov, to nie je o republike s bananmi alebo bez bananov
divim sa, ako sa od vyhlasenie vysledkov vsetci divia
predosly zupansky vysledok Smeru bol nadstandardny a v tom case boli aj jeho preferencie boli nadstandardne
preferencie za roky klesli a tomu zopoveda aj vysledok, pricom dva kraje mohli byt aj opacne, cize vysledky nad preferencie
a este doplnenie - mame tu novych zupanov, dve (O) lane z matovicovho stada, ktory chcel ucitelom pridavat 10 percent rocne
takze pan olan a pani olana bez problemov mozu vyplacat v tomto duchu ucitelov, ktorych maju vo svojej zupnej posobnosti formou doplatku k statnemu platu
tam si chodte, odborari, urcite pytat
OZ skolstva odmietol podpisat memorandum, ktore vyplynulo z rokovani nielen s vladou, ale najma samospravami a zahodili kompromis, ktory sa tam urobil - pre blizsie nespecifikovane uvolnenie ruk pre blizsie nespecifikovane protestne akcie - a boli by vyssie platy aj v dalsom roku
memorandum ich pritom ich k nicomu prilis nezavazovalo,v pripade potreby by sa pokojne mohlo zmenit na zdrap papiera a v pokojnej atmosfere mohli rokovat o dlasom platovom zyseni aj mimo stanoveneho ramca, najma pred volbami su taketo pridavky popularne
takze teraz odobrovy zvaz nema zarucene ziadne zvysenie a blizsie nespecifikovane protestne akcie sa nakoniec skoncia tym, ze budu protestovat proti ostatnym odboraskym kolegom
skutocne dobra praca, chlapci a dievcata :-)
zmena dvojkoloveho systemu na jednokolovy a spojenie s volbami do obci je pozitivny krok, setriaci a setrny krok, nech uz na tom kto politicky zarobil ci prerobil
jej jej, ake rano, dopadlo to viac nez dobre - Kotleta a Uhlik su tam, kde maju byt a Matovicove figurky konecne uvidime v akcii, kde bude treba robit a nielen hovorit :-)
no, ono sa hlavne o kradnuti vela keca, tolko penazi ani nebolo, kolko sa podla ludi rozkradlo
slovo kradez je teraz kladivom politickeho boja, ktore pouziva kazdy, kto je mimo hlavneho valova a spomedzi beznych ludi najma taki, kto ma frustracie z osobnej alebo spolocenskej situacie
roky tlacia politici a media do ludi negativnu energiu a toto je jeden z vysledkov
ano, urcite mizne cast penazi, urcite sa plytva castou penazi, tak to bolo a tak to bude, ale kopa z tych udajne rozkradnutych penazi jednoducho neexistuje - a tak stavat na tom ziarivu buducnost slovenskych dochodocov alebo hociktorej skupiny slovenskeho people je jednoducho omyl
a kedze ziadne poletujuce miliardy volne nie su, tak po heslach a la "staci neplytvat a nekradnut" pride vytriezvenie, lebo nikto z h, teda z nicoho bic neupletie...
inak, zaujimalo by ma, ako by to dopadlo, keby stat urobil rosadu
kontrolori NKU by boli dosadeni do vedenia nemocnic a vedenie nemocnic by islo do NKU ich kontrolovat
neviem, ci by vysledky aj tak neboli rovnake :-)
vysoka DPH je preto, aby bola reforma Dzurindovej vlady fiskalne neutralna a aby stat profitoval zo zdanovania spottreby
nedokoncene dialnice su aj preto, ze ich zo statneho rozpoctu jednoducho nedokazeme ufinancovat (a to nam este pomahaju eurofondy)
a rozpadajuce sa nemocnice su dosledkom podfinancovania zdravotnictva, kde sa nezohladnuju stare investicne dlhy - obavam sa, ze by len odstrihnutie chobotnic na zmazanie toht dlhu ani zdaleka nestacilo
a ci by len prepustanie vyriesilo situaciu v tych oblastiach... neviem - no aspon by to umoznilo zvysit platy
rozdelenie duchom slabsich jedincov medzi uzivatelov mobilnych telefonov je rovnomerne
aaah, tak tu mame pekny namet na pochod pre studentov, komparov, ceteckarov a podobne, pripadne svietenie do okien od Lojza
stat pri privatizacii paroplynu prisiel o 500 milionov eur - pre nechapavych, ktori vedia pocitat len do vysky honoraru advokata Dzbana este raz, 500 milionov eur (zdroj vycislenia Daniel Lipsic)
a potom niekto navyse zabudol alebo "zabudol" vynat zo zmuvy povinnost odboberat plyn BAT-kou, takze za odobrate nic je tu dalsich 10 + 24 milionov
----
doposial 534 milionov eur, opakujem 534 milionov eur
clovek az slzu vyroni pri tych nenarodenych detoch, ktore budu zadlzene na dialnice
ked sa tie uz narodene deti dostanu do situacie, ze tie cesty budu potrebovat, budu pindat na svojich rodicov a dedov, preco boli taki bllbci a nepostavili to, ked to z pohladu buducich cien bolo za babku
jasne, strom penaznik, z toho bude penazi dost,
svata prostato...
bismarck si ponadaval, oplul vsetko okolo a tomu porozumeli?
a su veci, ktore nenapisal - napriklad to, ze tunel je financovany aj z eurofondov a unia si podrobne preveruje opravnenost nakladov aj vo faze pred stavbou, aj po nej - takze tie recicky o napakovani, tunelovani a podobne blaboty si moze nechat tak do krcmy, a ked je o tom presvedceny, existuje OLAF, ktory taketo odnety preveruje a na ktory slovenska vlada nema dosah
pan je odbornik na tunely? a styria co tu pluskuju takisto?
tento tunel sa stavia za jednu z najnizsich cien z ponuky z tendra a je skor obava, ci sa za tie peniaze da postavit
Odporúčame