"Jednoducho socialna nerovnosť tu vždy bude , nesmie však byť taká, aby u tých najchudobnejších likvidovala ĺudskú dôstojnosť a u tých najbohatších nevyvolala pocit spolupatričnosti s chudobnými."
Citujem Vas Milan1 - lebo sa mi ta myslienka paci. Ide tiez o to, ze RKC, Protestansky etos urobili a robia pre tuto myslienku vela. A ci mohli alebo mozu viac je otazkou slobodnej diskuzie, ktora by sa mala viest bez osocovania diskuterov. Aj nasa ustava hlasa rovnost cloveka, ale ego cloveka je proti a hovie si v protireceni bohati versus chudobni. Podstata veci je v slobode cloveka a bohuzial clovek tu slobodu zneuziva. Otazna je aj definicia clovek bohaty, resp. clovek chudobny. V kazdom pripade treba bojovat za ludsku dostojnost aj ked rozdiely tu budu. Podakujme preto vsetkym, ktori za ludsku dostojnost bojuju vratane cirkvam.

