Egoisticky system nema hranic v podpore egoizmu cloveka. Potom kazdy sa hrnie k valovu a odstrkuje najma tych slusnych. Prikladom egoizmu cloveka su milonari a miliardari. Totiz z platu sa nikdy nikto nestane miliardarovom ani milionarom. Aj keby sme spickovych odbornikov platili mesacne 20000 eur a to je iste dost velky rozdiel pri 1000 eurovom priemernom plate, aby neplatilo rovnostarstvo byvaleho rezimu. Egoisticky system treba zmenit a nech sa oznaci aj napr. kapitalizmus s ludskou tvarou. Zmena je mozna iba ako zmena celosvetova. Iskierkou nadeje su demonstracie proti obrovskej koncentracie vlastnictva nenazrancov. Kapitalizmus sa neznici sam pokial sa nezmeni clovek - egoista. Pokial sa nezmeni system podporujuci tento egoizmus. Mam obavy zo svetoveho kapitalu(molocha) s obrovskou vojenskou a propagandistickou masineriou. Mozno raz ludstvo pride na to kde je hranica uspokojenia egoizmu cloveka a je jedno ako sa ten -izmus oznaci.

