Zmanipulovanie chrbatov
smetiarov, ucitelov, lekarov,rolnikov atd.je sposob ako zmanipulovat spolocnost. Splocnost by mala najst sposob odmenovania profesii na baze vseobecnej prospesnosti a mat prostriedky na dodrzanie tohoto sposobu. Mzda, plat by odzrkadlovala vlozeny kapital jedinca(kapital ruk a mozgu - v ere pocitacovej, informacnej a onakej je mozne takyto kapital vycislit), ktory by mal rovnocenne postavenie v kapitalizme ako iny kapital. Ani v trhovom hospodarstve by sa z platu nikto nestal miliardarom. Bohuzial terajsi system dovoluje si zo spolocneho produktu "trhnut" nenazrancom tolko, ze pre ostatnych ostava prazdny valov. Tento system ma radost ako sa potom dohadujeme ktora profesia je potrebnejsia. Je vseobecne zname kto su ti nenazranci, len este nie vseobecna metoda ako tych nenazrancov dostat od valova. Odborari, Vami Duro spomenutych a dalsich by sa mali spojit mozno tak by sa mohli tie chrbaty vstriet. Chce to novu neznu, mozno celostetovu, ale poriadnu!

