Najvacsi spekulant je nadnarodny kapital. Ten nanazraty moloch koristi va vsetkom co prinasa zisk a je mu jedno, ze poziera viac ako dve tretiny kolaca. Parazituje na prirode, spolocnosti, trhu prace. Dosledkom toho su nepokoje lebo z tej tretiny nie je mozne nakrmit to obrovske mnozstvo okradnutych.
Na Slovensku panuje lokajska stranicka luza, ktora si arogantne prisvojila pristup k valovu ako odmenu za sluzbu tomu molochu. Je treba menovite poukazovat kto su ti nanazranci. Tak napriklad pan Sulik arogantne vyhlasuje, ze na lietanie na veceru tryskacom je spravne lebo na to ma. Jeho minister sa divi tym co nemaju 400 eur denne kapesne a zaroven vyhlasuje, ze zvysenie minimalnej mzdy ohrozuje zamestnanost lebo ten moloch ma blizko Ukrajinu a v zalohe deti v Indii. Pan Miklos, pan Kanik excelentni ekonomovia tvrdia, ze dieru v statnom rozpocte urobili priemerne a podpriemerne zarabajuci a dochodci. Pan Fico sluzi tomu molochu lebo sponzoruje jeho stranu. Chce to novo neznu!


