Dalo by sa tom clanku a nasej koalicii zasmiat keby to nebolo do placu.
V libyi ziju privrzenci Kaddafiho, a rebeli. Obe strany su obyvatelia Libye. Ak sa USA, resp. NATO aktivne zapoji do konfliktu tak pouzije lietadla, helikoptery a bude bombardovat obyvatelov Libye. Ak sa v Libyi bojuje tak ani jedna strana nestriela z gumipusiek. Otazne je kto je vrah, a ktory projektil je demokratickejsi. Libya nie je Irak ale ani Egypt. V Egypte a v Tunisku boli milionove demonstracie a aj stovky mrtvych ale nepotrebovali USA, NATO lebo naprosta vecsina obyvatelstva bola v opozicii aj kvoli hladu. V libyi bola najvyssia zivotna uroven z africkych statov a zivila statisice cudzich robotnikov. Ide potom asi o slobodu s otazkou aku. Je zabijanie libyjskych ludi lietadlami, helikopterami USA pre despotu Kaddafiho, ktory doteraz bol dobry pre USA aj EU, moralne, humanne?. Do oka bije ale zaujem o ovladnutie prirodneho bohatstva Libye, Iraku, Afganistanu. Pre nadnarodny kapital, ktory ide kvoli zisku cez mrtvoly je totiz najdemokratickejsia krajina, kde moze koristit.
Je to huncut vybijany! Urcite tam nezomieraju americki a europski vojaci za makovice.
Za jedneho izraelskeho vojaka spravidla dvesto civilistov v Gaze.
V libyi ziju privrzenci Kaddafiho, a rebeli. Obe strany su obyvatelia Libye. Ak sa USA, resp. NATO aktivne zapoji do konfliktu tak pouzije lietadla, helikoptery a bude bombardovat obyvatelov Libye. Ak sa v Libyi bojuje tak ani jedna strana nestriela z gumipusiek. Otazne je kto je vrah, a ktory projektil je demokratickejsi. Libya nie je Irak ale ani Egypt. V Egypte a v Tunisku boli milionove demonstracie a aj stovky mrtvych ale nepotrebovali USA, NATO lebo naprosta vecsina obyvatelstva bola v opozicii aj kvoli hladu. V libyi bola najvyssia zivotna uroven z africkych statov a zivila statisice cudzich robotnikov. Ide potom asi o slobodu s otazkou aku. Je zabijanie libyjskych ludi lietadlami, helikopterami USA pre despotu Kaddafiho, ktory doteraz bol dobry pre USA aj EU, moralne, humanne?. Do oka bije ale zaujem o ovladnutie prirodneho bohatstva Libye, Iraku, Afganistanu. Pre nadnarodny kapital, ktory ide kvoli zisku cez mrtvoly je totiz najdemokratickejsia krajina, kde moze koristit.
V libyi ziju privrzenci Kaddafiho, a rebeli. Obe strany su obyvatelia Libye. Ak sa USA, resp. NATO aktivne zapoji do konfliktu tak pouzije lietadla, helikoptery a bude bombardovat obyvatelov Libye. Ak sa v Libyi bojuje tak ani jedna strana nestriela z gumipusiek. Otazne je kto je vrah, a ktory projektil je demokratickejsi. Libya nie je Irak ale ani Egypt. V Egypte a v Tunisku boli milionove demonstracie a aj stovky mrtvych ale nepotrebovali USA, NATO lebo naprosta vecsina obyvatelstva bola v opozicii aj kvoli hladu. V libyi bola najvyssia zivotna uroven z africkych statov a zivila statisice cudzich robotnikov. Ide potom asi o slobodu s otazkou aku. Je zabijanie libyjskych ludi lietadlami, helikopterami USA pre despotu Kaddafiho, ktory doteraz bol dobry pre USA aj EU, moralne, humanne?. Do oka bije ale zaujem o ovladnutie prirodneho bohatstva Libye, Iraku, Afganistanu. Pre nadnarodny kapital, ktory ide kvoli zisku cez mrtvoly je totiz najdemokratickejsia krajina, kde moze koristit.
Kazdy nas politik je clenom nejakej strany(eserocky na kradez). Zalozit stranu si ziada peniaze(sponzora zbohatlika). Moc v state vykonavaju strany alias lokaji zbohatlikov. Stranu nemaju moznost zalozit priemerne, podpriemerne zarabajuci, dochodcovia, stredna vrstva - vacsina obyvatelstva.
O predaji statneho vlastnictva by mali rozhodovat vlastnici a nie lokaji. Predstavme si ako by reagovali sukromni vlastnici ak by lokaji rozhodli o transformacii ich vlastnictva silou moci. Pozri reakcie vyvlastnovania pody pod dialnice. Bojuju za svoje vlastnictvo cez ustavny sud, EU, a aj cez invormacne media. Sumasumarum, sme zli vlastnici ked si nevieme chranit svoje vlastnictvo. Zle sme rozhodli ked sme, cez zly volebny system, delegovali spravovanie nasho vlastnictva do ruk stranickeho marazmu a je v sucasnosti jedno ci lavemu alebo pravemu. Pan Miklos, lokaj zbohatlikov, si robi z nas vlastnikov ..Navod na riesenie je iba poslat lokajov do .... , nova nezna revolucia ale poriadna.
Ktora gulka je demokraticka? Vystrelena z povstaleckej pusky, Kaddafiho vojaka, alebo zahranicneho vojaka? Najdemokratickejsia je taka, ktora ma zaistit pristup k rope.
Ano, danovy a odvodovy system je zdeformovany. Otazka na pana Miklosa, kto ho zdeformoval? Urcite odpoviete, ze Fico. Nie som ficovec, ale za jeho vlady sa ta deformacia z cias pred focovcami velmi nemenila. Zoberte ma konecne za poradcu. Zatazovat strednu vrstvu(toz chrbtica kapitalizmu) je proti teorii kapitalizmu, v kapitalizme sa uspesne doplnuje statne vlastnictvo(pozri CEZ) a sukromne vlastnictvo.Take firmy ako SPP, SE, rafinerka, a ine, ktore nemaju problem s odbytom by pri dobrom vedeni mohli platat diery v rozpocte - zruste dozorne a spravne rady aj tam unika vela penazi. Skuste zdanovat cudzi kapital a nie mu davat danove prazdniny. Skuste nieco urobit s nasimi potravinami - podpora polnohospodarstva. Zamestnava ludi priamo z bydliska., podporovat pridruzenu vyrobu. A najma! Zdanit nadmernu spotrebu zbohatlikov, tych co zapricinili dieru v statnom rozpocte. Staci len aby na veceru nelietali tryskacom, milionove dovolenky zmenit na desatisicove. Odstupne nechcem.
Uplny suhlas. Ano je uz nacase. Jednotny postup, jednotne pravidla, by prioritne mali pomahat krajinam,, kde je romskej populacie najviac. Aby to neboli pravidla ako kritizovat tieto krajiny. Malo by ist o zrusenie pozitivnej diskriminacie, ktora Romom nepomaha, ktora zbytocne plytva financnymi prostriedkami a doverou majoritneho obyvatelstva.
Andrej Sannikov je staly rebel aj v roku 2006 organizoval poulicne nepokoje. Pan Demes, scenar demonstracii bol uverejneny v televizii, je to nieco neludske. Najma vyrobenie mrtvoly. Uvodomte si, ze obyvatelia Bieloruska uz dobre poznaju praktiky nadnarodneho kapitalu. Ak by bolo treba radi im ukazeme ako to vyzera u nas po dvadsiatich rokoch. Pan Demes, nasi ludia dobre vedia z akych penazi zijete a komu lokajsky sluzite. Nie su to donori pochadzajuci z priemerne, podpriemerne zarabajuci ani dochodcovia. Donor je cudzi kapital, ten moloch, ktory kvoli zisku, koristeniu, devastovaniu trhu prace, spolocenskych vztahov ide aj cez mrtvoly. Podpora vasich akcii u nas je iba od takych lokajov ako ste vy, tj. nasho zbohatlickeho stranickeho marazmu, informacnych medii financovanych z tych istych zdrojov ako vas spolok.
Vieme si predstavit aj moralnejsi, spravodlivejsi kapitalizmus. Ked vlastnicky kapital sa spravodlivo, moralne deli s kapitalom ruk a mozgov vacsiny obyvatelstva.
Nemusi to by iba socializmus ale najma moralny, spravodlivy kapitalizmus. Ide najma o nepomer 400 ku 155 milionom. Vlastnictvo je alfa a omega pre kapitalizmus a ma tendenciu koncetracie. Ta koncentracia bohatstva je dielom nespravneho delenia spolocenskeho produktu(spolocneho kolaca) cca 80:20 v porspech koncentracie. Na jednej strane je kapital bohacov a na druhej strane kapital prace ruk a mozgov .Moralny, spravodlivy kapitalizmus by mal ten pomer delenia kolaca prinajmenej otocit lebo ide diskriminaciu tej druhej strany kapitalistov, ide o neludske vykoristovanie, porusenie ludskych prav.
Ludia su otrocky drzani na uzde cez lokajsky statny aparat, policia, armada, ideologia, informacne media atd.
Na Slovensku nam uspesne nasi stranicki lokaji instalovali vlastnictvo molocha. Aj nas kolac poziera moloch az tak, ze kapital v rukach mozgoch nasich ludi bankrotuje do urovne otroctva. Aj u nas je skupina ludi, co maju na to, arogantne sa vysmievajuca kapitalu prace ruk a mozgov.
Aj doma mame dost problemov. Neviem preco sa miesame do vnutornych veci Madarska.
Podme trochu spat. Na Slovensku sme mali v roku 1989 dobru vychodziu situaciu v polnohospodarstve. Vlastnici pody boli druzstevnici. Druzstva nie je vymysel komosov. Avsak proti druzstvam bol vyhlaseni hystericky pogrom a nasi politici nevedeli najst nic na nych dobre. Aj po vlastnickom vysporiadani pody sa vlastnici nehrnuli a nehrnu hospodarit na svojej pode. Ta vychodzia situacia bola dobra aj v tom, ze vo vedeni druzstiev bolo uz vela vysokoskolsky vzdelanych ludi. Ze ludia mali pracu blizko bydliska. Aby ekonomicky vyzili hladala sa pridruzena vyroba, ktorej podpora statom by pomohla zamestnanosti.
Nase polnohospodarstvo trpi, ze na trh sa dostavaju a dostavali cudzie produkty dotovane statom. Ked sa zacina hovorit o potravinach, sebestacnosti, treba si uvedomit dosledky zleho pristupu nasich "stranickych ekonomov" a urychlene napravat vztahy, pristupy, k polnohospodarstvu, k dedine, k rolnikom. Macozsky pristup vyhovuje cudziemu kapitalu, ktory devastuje nasu dedinu.
Pravicova vlada by mala podporovat strednu vrstvu, domacich podnikatelov a nie im klast polena pod nohy.
Na Slovensku sme vsetko predali cudziemu kapitalu s pomocou lokajov stran. Navyse este tento kapital nosime na rucickach, davame mu danove prazdniny prosikame aby neodisiel vsak ak bude treba budeme pracovat skoro zadarmo.
Citujem: " ...na Slovensku je praca pri porovnani s majetkom zatazena neumerne". Ti nasi lokaji nemaju inu moznost iba zdierat pracu. Ak neprestanu sa moze im stat, ze poletia na veceru tryskacom na Saharu na skolenie od arabov.
Ten byvaly ceskoslovensky prezident zvoleny za pomoci komunistov ma este odvahu hovorit. V Libyi je najvyssia zivotna uroven obyvatelstva z africkych krajin, su tam, resp. boli statisice zahranicnych pracovnikov. Je mozne, ze Kaddati je despota ale je aj zaujimave, ze to USA a Britanii nevadilo doteraz a tiez ani pan Havel sa neodvazil hovorit. Jeho odvaha rastie ako tej mysi na slonovi "ale dupame" .
Je to ritolezec baziaci po slave. Bohuzial sa nevie kto v Libyi striela "demokraticky" ale sa vie, ze demokracia je iba tam kde moze svetovy kapital koristit.
Nasa demokracia je demokraciou stranickeho marazmu. Zalozenie strany(eserocky na kradez) je o peniazoch sponzorov(zbohatlikov). Stat, spolocnost je potom direktivne ovladanu sponzormi, cez lokajov stranickych papalasov a je jedno ci lavych alebo pravych. Vacsina spolocnosti nema moznost ovplyvnovat dianie statu. Diane statu paradoxne riadi neustavny organ - koalicia- v nasom pripade traja, styria ludia. Parlament je iba ustavnou ozdobou lebo poslanci su tvrdo viazani na rozhodnutie neustavneho organu.
Delegovanie moci cez sucasny volebny system vyhovuje zbohatlikom a aj lokajom. Deru sa k moci, aby po kazdej zmene vlady dosadili "spravcov a dozorovatelov" dobre platenych tzv. "odbornikov" na co najvacsie vykradanie lebo co ak....
To, ze ludia vidia a citia ake experimenty robi nas stranicky marazmus je aj poziadavka aby sa rozhodovalo o najzavaznejsich veciach spolocnosti referendom.
Vid internetovu stranku: http://forum.spravodlivereferendum.dk/, Mozno aj to je cesta.
Odporúčame