Na revolucie ma scenar pan Demes. Je to ohavne ale je v tom scenari aj mrtvola, ktora potom ozije. Ale co uz ucel splnila. Uvedeny scenar vysielala televizia. Nie je to moj vymysel.
Na revolucie ma scenar pan Demes. Je to ohavne ale je v tom scenari aj mrtvola, ktora potom ozije. Ale co uz ucel splnila. Uvedeny scenar vysielala televizia. Nie je to moj vymysel.
V libyi ziju privrzenci Kaddafiho, a rebeli. Obe strany su obyvatelia Libye. Ak sa USA, resp. NATO aktivne zapoji do konfliktu tak pouzije lietadla, helikoptery a bude bombardovat obyvatelov Libye. Ak sa v Libyi bojuje tak ani jedna strana nestriela z gumipusiek. Otazne je kto je vrah, a ktory projektil je demokratickejsi. Libya nie je Irak ale ani Egypt. V Egypte a v Tunisku boli milionove demonstracie a aj stovky mrtvych ale nepotrebovali USA, NATO lebo naprosta vecsina obyvatelstva bola v opozicii aj kvoli hladu. V libyi bola najvyssia zivotna uroven z africkych statov a zivila statisice cudzich robotnikov. Ide potom asi o slobodu s otazkou aku. Je zabijanie libyjskych ludi lietadlami, helikopterami USA pre despotu Kaddafiho, ktory doteraz bol dobry pre USA aj EU, moralne, humanne?. Do oka bije ale zaujem o ovladnutie prirodneho bohatstva Libye, Iraku, Afganistanu. Pre nadnarodny kapital, ktory ide kvoli zisku cez mrtvoly je totiz najdemokratickejsia krajina, kde moze koristit.
Tiso vrah ci hrdina. Kazdy clovek potrebuje osobitne posudenie jeho konania.Tema clanku je teraz venovana osobe Dr. Tisa a inych mozeme hodnotit aj horsie.V hodnoteni Dr. Tisa to pouzivat ako ospravedlnenie povazujem za alibisticke.
Aspon tak, ze otvorene budeme hovorit o veciach aj vinnikoch celu PRAVDU a vyjadrime aj uctu obetiam.
loraksk1
545183 15.03.2011
Loraksk1 ocakaval som, ze teraz mas moznost osobitne posudit J.Esterhaszyho tak ako si urobil v prispevkoch k clanku Tiso vrah ci hrdina. Upozornoval som ta, ze z Madarska vyviezli cez pol miliona Zidov a ze z Horthyho robia hrdinu. Idem si oci vyocit a loraksk1 si nedava otazku Esterhaszy, Horty vrahovia ci hrdinovia. Holokaust Zidov v Madarsku si zasluzi viac ako citujem:"Hovori sa ze o mrtvych len dobre. Co teda urobil uz nema ako odcinit a tak je hlupe ho tu posmrtne sudit."
Zalozenie strany, volebna kampan, je financovana kapitalom zbohatlikov, nadnarodnym kapitalom a vitazi su potom vazalmi donorom. To, ze taketo praktiky nie su iba u nas je tento clanok okazom.Kapitalizmus si takymto sposobom kope hrob. Na jednej strane obrovske vlastnicto a na druhej strane chudoba. Po druhej svetovej vojne sa ludstvo zaviazalo, deklaraciou ludskych prav, ze uz nepripusti ponizovanie cloveka(Vseobecna deklaracia ludskych prav z decembra 1948). Dovolim si tvrdit, ze nas stat nedodruzuje ani polovicu prav z uvedenej deklaracie. Nas stranicky marazmus lokajsky sluzi zbohatlikom.Statisticky obcan nema na to, aby sponzoroval kampan, cinnost stran a tym padom nema pristup k riadeniu statu. Ziada si to iny kapitalizmus so spravodlivym, moralnym delenim spolocneho kolaca. Dnes je stav ked zo spolocneho kolaca vlastnictvo zozerie cca 80% a zbytok ostava na mzdy a platy vacsine. Vacsine pozostavajucu z akademikov, lekarov, ucitelov, robotnikov. Treba novu neznu-poriadnu.
.
presne tak. A z tych komunistov sa stali "komokapitalisti" a cez stranicky marazmus si vlastnictvo zabukovali na tri generacie. Je skoda, ze sa nam tan nezna nevydarila mohli sme tu mat aspon polovicu Skandinavie.
Spocital niekto kolko penazi zobrali(nakradli) stranicky privrzenci zo statnych ponikov za dvadsat rokov spravovania?Nie je statistika mien(spravcov a dozorovatelov) a kolko za to dozorovanie zobrali? Aj tymto deravie statny rozpocet, ktory uvedeny pan dava latat tym co boli okradnuti. V nasej ekonomike je vela prvkov nemoralky a nespravodlivosti, ktora vyplyva z vlastnictva. Ide o celosvetovy problem ked vlastnictvo poziera viac ako 80% z vytvoreneho produktu a obrovska vacsina namezdnej prace(pocnu akademikmi, lekarmi, proferormi, stredna vrstva, robotnici, uradnici atd.) dostavaju na vyplatne pasky tych ostatnych 20%. Urcite tu dieru neurobili priemerne, podpriemerne zarabajuci, dochodcovia. Myslim, ze kapitalizmus je jedine zriadenie, ktore ludstvo ma k dispozicii. Ziada si vsak mantineli moralky a spravodlivosti. Pod tlakom situacie v arabskom svete si to uvedomili ekonomovia v Davose. Pan Miklos su to ekonomovia vasej krvnej skupiny! Zmena je mozna novou neznou ale poriadnou..
Pravdepodobne prezivaju najtazsie zivotne rozhodnutia.
Velmi dobry clanok. Tak ako pise kras tento clanok by si mali precitat v NATO, USA a EU. V libyi ziju privrzenci Kaddafiho, a rebeli. Obe strany su obyvatelia Libye. Ak sa USA, resp. NATO aktivne zapoji do konfliktu tak pouzije lietadla, helikoptery a bude bombardovat obyvatelov Libye. Ak sa v Libyi bojuje tak ani jedna strana nestriela z gumipusiek. Otazne je kto je vrah, a ktory projektil je demokratickejsi. Do oka bije ale zaujem o ovladnutie prirodneho bohatstva Libye, Iraku Pre nadnarodny kapital, ktory ide kvoli zisku cez mrtvoly je totiz najdemokratickejsia krajina, kde moze koristit.
Citacia je z loraksk1 545054. Kazdy zivotny postoj je treba hodnotit v suvislovstiach, objektivne. To plati aj pre Dr.Tisa. Dr. Tisa obesili a v rozsudku je jeho hodnotenie. Suhlasim , ze o veciach budeme hovorit otvorene a nie s klapkami na ociach(3.)
Ak clanok a tvoje prispevky maju sluzit k tomu, aby sa nezabudlo na holokaust suhlasim(za 6. co si nepochopil).
Za prve, nereagujes na inych co robili horsie ako Tiso a su z nich narodni hrdinova.
Za druhe, Citujem:"Spravy o strasnom osude.....az po koniec odstavca." vedeli aj americki Zidia.
Za tretie, ako sa maju Slovaci ospravedlnit Zidom. Nemcom stacilo, ze mali dost mariek.
Za stvrte, genocida zidovskeho naroda je svinstvo a svinstvo je aj to co robili lokaji.
Za priate, nie je dobre robit to co urobili mne aby som robil druhym. Aj v Palestine su starci, deti, matky a miluju svoju vlast a svoju zem. Jedno zo prikazov destora je - nepokradnes.
Za sieste(a mohlo by tych "za" viac) ak clanok mal sluzit k tomu, aby sa nezabudlo na tam uvedene svinstva, je dobry.
V libyi ziju privrzenci Kaddafiho, a rebeli. Obe strany su obyvatelia Libye. Ak sa USA, resp. NATO aktivne zapoji do konfliktu tak pouzije lietadla, helikoptery a bude bombardovat obyvatelov Libye. Ak sa v Libyi bojuje tak ani jedna strana nestriela z gumipusiek. Otazne je kto je vrah, a ktory projektil je demokratickejsi. Libya nie je Irak ale ani Egypt. V Egypte a v Tunisku boli milionove demonstracie a aj stovky mrtvych ale nepotrebovali USA, NATO lebo naprosta vecsina obyvatelstva bola v opozicii aj kvoli hladu. V libyi bola najvyssia zivotna uroven z africkych statov a zivila statisice cudzich robotnikov. Ide potom asi o slobodu s otazkou aku. Je zabijanie libyjskych ludi lietadlami, helikopterami USA pre despotu Kaddafiho, ktory doteraz bol dobry pre USA aj EU, moralne, humanne?. Do oka bije ale zaujem o ovladnutie prirodneho bohatstva Libye, Iraku, Afganistanu. Pre nadnarodny kapital, ktory ide kvoli zisku cez mrtvoly je totiz najdemokratickejsia krajina, kde moze koristit.
Tiso, Hacha, mali urobit to co Benes. Ked je zle utiect a potom zo seba robit hrdinu. Nie som si isty,ze Tiso vedel ako Nemci zachadzaju so Zidmi. To zastavenie transportov nebolo dielom Benesa. V Madarsku Horthy zastavil transporty Zidov az v roku 1944. Bolo vyvrazdenych cca pol miliona madarskych Zidov. Z Horthyho je v Madarsku narodny hrdina a uz aj na Slovensku sa mu stavaju sochy. Kto videl film o Hachovi je obzaloba tych co utiekli z boja. Po vojne je aj vojak generalom. Co urobili americki Zidia na zachranu svojich sukmenovcov? Ze by nevedeli co robia Nemci so Zidmi? S takym obrovskym financnym kapitalom, CIA a inymi prostriedkami mali moznost zasiahnut.To, ze Slovaci spominaju s laskou na Slovensky stat a nie iba pre arizaciu. Mozno najviac ocenenych nacii Izraelom je slovenskej narodnosti. Clanok 1brano1 je jedna strana slobody slova, druha su aj ti co s laskou spominaju na Tisa a Slovensky stat.Ortriel aj tak vyslovia historici tak ako to trefne poznamenal Blaise Pascal.
V libyi ziju privrzenci Kaddafiho, a rebeli. Obe strany su obyvatelia Libye. Ak sa USA, resp. NATO aktivne zapoji do konfliktu tak pouzije lietadla, helikoptery a bude bombardovat obyvatelov Libye. Ak sa v Libyi bojuje tak ani jedna strana nestriela z gumipusiek. Otazne je kto je vrah, a ktory projektil je demokratickejsi. Libya nie je Irak ale ani Egypt. V Egypte a v Tunisku boli milionove demonstracie a aj stovky mrtvych ale nepotrebovali USA, NATO lebo naprosta vecsina obyvatelstva bola v opozicii aj kvoli hladu. V libyi bola najvyssia zivotna uroven z africkych statov a zivila statisice cudzich robotnikov. Ide potom asi o slobodu s otazkou aku. Je zabijanie libyjskych ludi lietadlami, helikopterami USA pre despotu Kaddafiho, ktory doteraz bol dobry pre USA aj EU, moralne, humanne?. Do oka bije ale zaujem o ovladnutie prirodneho bohatstva Libye, Iraku, Afganistanu. Pre nadnarodny kapital, ktory ide kvoli zisku cez mrtvoly je totiz najdemokratickejsia krajina, kde moze koristit.
Ja si sam najdem spravcu a nie takych "stranickych odbornikov" ktorych meni kazda vlada, aby mi z toho mojho vlastnictva co najviac ukradli.
To je tvoja vec ale na moje nech nesiahaju. Vlastnictvo je chranene.
V libyi ziju privrzenci Kaddafiho, a rebeli. Obe strany su obyvatelia Libye. Ak sa USA, resp. NATO aktivne zapoji do konfliktu tak pouzije lietadla, helikoptery a bude bombardovat obyvatelov Libye. Ak sa v Libyi bojuje tak ani jedna strana nestriela z gumipusiek. Otazne je kto je vrah, a ktory projektil je demokratickejsi. Libya nie je Irak ale ani Egypt. V Egypte a v Tunisku boli milionove demonstracie a aj stovky mrtvych ale nepotrebovali USA, NATO lebo naprosta vecsina obyvatelstva bola v opozicii aj kvoli hladu. V libyi bola najvyssia zivotna uroven z africkych statov a zivila statisice cudzich robotnikov. Ide potom asi o slobodu s otazkou aku. Je zabijanie libyjskych ludi lietadlami, helikopterami USA pre despotu Kaddafiho, ktory doteraz bol dobry pre USA aj EU, moralne, humanne?. Do oka bije ale zaujem o ovladnutie prirodneho bohatstva Libye, Iraku, Afganistanu. Pre nadnarodny kapital, ktory ide kvoli zisku cez mrtvoly je totiz najdemokratickejsia krajina, kde moze koristit.
V libyi ziju privrzenci Kaddafiho, a rebeli. Obe strany su obyvatelia Libye. Ak sa USA, resp. NATO aktivne zapoji do konfliktu tak pouzije lietadla, helikoptery a bude bombardovat obyvatelov Libye. Ak sa v Libyi bojuje tak ani jedna strana nestriela z gumipusiek. Otazne je kto je vrah, a ktory projektil je demokratickejsi. Libya nie je Irak ale ani Egypt. V Egypte a v Tunisku boli milionove demonstracie a aj stovky mrtvych ale nepotrebovali USA, NATO lebo naprosta vecsina obyvatelstva bola v opozicii aj kvoli hladu. V libyi bola najvyssia zivotna uroven z africkych statov a zivila statisice cudzich robotnikov. Ide potom asi o slobodu s otazkou aku. Je zabijanie libyjskych ludi lietadlami, helikopterami USA pre despotu Kaddafiho, ktory doteraz bol dobry pre USA aj EU, moralne, humanne?. Do oka bije ale zaujem o ovladnutie prirodneho bohatstva Libye, Iraku, Afganistanu. Pre nadnarodny kapital, ktory ide kvoli zisku cez mrtvoly je totiz najdemokratickejsia krajina, kde moze koristit.
Odporúčame