V minulosti ludia nepoznali ziadne piliere. Vedeli vsak, ze spolocnost je zlozena z deti, rodicov, starych rodicov. V podobnom pomere sa delil produkt spolocnosti. Ak sa narusi uvedeny pomer delenia spolocnost moralne upada.Sucasne problemy uvedene v clanku su dosledkom nemoralneho, arogantneho pozierania spolocne napeceneho kolaca cca 80 ku 20 v prospech nenazrancov. Takze potom je tazko uplatnit zivotnu skusenost ludi delenia kolaca( tri grose) O demografickom probleme hovoria prave ti nenazranci. Bohuzial ich demonstruju aj prakticky ked deti a stari rodicia su zatazou. Spolocnost, ak nechce vymriet, vzdy bude zlozena z deti, rodicov a starych rodicov. A vzdy sa bude piect kolac. Moralne, spravodlivo riadena spolocnost nema demograficky problem.Rodicia milovali svoje deti, deti milovali svojich rodicov a verim, ze to bude aj v buducnosti.A len na okraj. Dedkovia a babky vo vacsine opatruju vnucata, staraju sa o domacnost, a aj z toho tretieho grosa prispievaju svojim detom.


